Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Круглі столи від наукового студентського товариства ЗНУ

Круглі столи від наукового студентського товариства ЗНУ

17.01.2008 17:08

Плідним на різноманітні наукові здобутки для Запорізького національного університету став останній місяць 2007 року. Причому ініціатором та організатором багатьох заходів виступило Наукове студентське товариство нашого університету.

Так, 19 грудня на факультеті соціальної педагогіки та психології члени факультетського НСТ організували засідання круглого столу на тему «Актуальні проблеми психології». До президії увійшли декан факультету Ольга Пономаренко, завідувач кафедри практичної психології Наталія Губа та заступник декана з виховної роботи Юлія Паскевська. Перед присутніми із доповідями виступили: студентки факультету СПП Ганна Артеменко, Олена Єрмоленко, Ольга Іщук, Вікторія Кравченко, Анастасія Мироненко, Юлія Нестер та Юлія Плясова, а також студент факультету соціології та управління Гліб Мінаєв. За результатами роботи «круглого столу» кращими визнали наукові розвідки Ольги Іщук «Життя разом з конфліктом», Юлії Плясової «Гендерні відносини в економічній сфері» й Олени Єрмоленко «Психологічний аналіз ситуації втрати роботи».

21 грудня на факультеті фізичного виховання за ініціативи голови факультетського Наукового студентського товариства Карини Фарахян та її заступника Віктора Слободяка і за підтримки професора Ніни Балкіної, яка і стала ведучою заходу, пройшло засідання круглого столу на тему «Актуальні проблеми реабілітації та шляхи їх вирішення». Під час засідання були розглянуті такі аспекти зазначеного питання, як фізична реабілітація в Україні сьогодні, проблема допінгу в спорті, психологічна, соціальна та медична реабілітація тощо. Наприкінці заходу відбулося нагородження п’ятнадцяти найактивніших його учасників. У тому числі були відзначені гості університету - учні навчально-виховного ліцею «Основа», які під час роботи круглого столу теж виступили з доповіддю.

Крім того, 26 грудня в нашому університеті пройшла підсумкова конференція університетського конкурсу студентських наукових робіт «Лихо ХХ століття: голодомор». Усього в заході взяло участь понад 20 робіт юних науковців із майже всіх факультетів нашого ВНЗ. Кращою, на думку журі, виявилася наукова розвідка студентки історичного факультету Наталії Соляник «Голодомор 1932-1933 років у Мелітопольському районі». Друге місце посіли роботи «Лихо ХХ століття: голодомор» студентка факультету соціології та управління Оксани Возмітєль та «Художнє осмислення реальної дійсності в романі Василя Барки «Жовтий князь» Наталії Ігнатьєвої з філологічного факультету. Третє місце посіла робота «Голодомор в українській літературі та засобах масової інформації» студентки філологічного факультету Ольги Ніконорової. Також заохочувальними призами були відзначені студентка факультету журналісти Олена Чухрій за роботу «Спогад з життя тих, кому немає про що згадувати» та студентка юридичного факультету Олександра Літєнкова за дослідження «Трагедія українського народу: голодомор 1932-1933 рр.». У планах членів нашого НСТ – багато цікавих різнопланових заходів, які обов’язково збагатять наукове життя нашого ВНЗ у другому семестрі 2007-2008 навчального року.

Таміла ТАРАСЕНКО