Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Молоді науковці Криворізького факультету ЗНУ досліджують актуальні проблеми галузей

Молоді науковці Криворізького факультету ЗНУ  досліджують актуальні проблеми галузей
24.04.2017 15:51 Все Головні новини Молода наука Криворізький факультет НДЧ

Нещодавно в Запорізькому національному університеті на базі Криворізького факультету в рамках науково-практичної конференції студентів та молодих науковців «Молода наука-2017» відбулись робочі засідання секцій: «Соціологічні та політичні науки», «Філологічні науки», «Економічні науки», «Менеджмент і логістика».

Так, у роботі засідань цих секцій взяли участь викладачі: д. соц. н., професор Алла Лобанова, д. філол. н., доцент Тетяна Вірченко, к. е. н., доцент Олена Ткаченко, к.е.н., доцент Ірина Дашко, які виступили керівниками секцій та близько 25 студентів різних спеціальностей.

Для участі у роботі секції «Соціологічні та політичні науки» було подано 8 наукових робіт, присвячених таким темам, як:  «Зовнішність як спосіб презентації молодої людини в соціумі», «Стиль міського життя як вияв соціокультурних запитів міського населення», «Ставлення сучасної молоді до шлюбно-сімейних відносин», «Бардівський рух як індикатор суспільного розвитку», «CHILDFREE- міфи і реальність постмодерного соціуму», «Контрацептивна поведінка як чинник репродуктивного здоров’я», «Гендерні аспекти насильства в сучасній сім’ї», «Гендерні аспекти ігрової залежності від он-лайн ігр».

Деякі з студентів вперше брали участь у подібних наукових заходах, проте рівень їх наукових робіт був достатньо високим. Так, на секційному засіданні з філологічних наук високо оцінена була наукова робота, присвячена темі «Проблема «втраченого покоління» в романі Сергія Жадана «Депеш Мод».

Під час засідання секції «Менеджмент і логістика» головними питаннями обговорення стали такі питання як: роль мотиваційного механізму на підприємстві, розвиток залізничного транспорту України в умовах здійснення структурних реформ, дослідження факторів впливу на конкурентоспроможність підприємства та розвиток автомобільного транспорту України як найважливіша сфера підприємницької діяльності

Цікавими і актуальними виявились доповіді, які прозвучали під час секційного засідання з «Економічних наук». Вони були присвячені таким темам: «Огляд економічного становища ринку залізорудної сировини», «Аналіз моделей управління фінансовими ризиками», «Моделювання оцінки ліквідності кредитного портфелю банка», «Проблеми формування податкового менеджменту підприємств», «Аналіз та моделювання зовнішнього середовища на основі корекційно-регресійного аналізу», «Системи управління охороною праці у Придніпровській залізниці ПАТ «Укрзалізниця» (Станція Кривий Ріг)», «Розвиток грошей», «Застосування індексів сезонності в прогнозних моделях сільського господарства», «Проблеми розвитку економіки України в сучасних умовах», «Інформація. Особливості інформаційної діяльності підприємства», «Використання в дослідженнях нейромереж при реалізації задачі прогнозування», «Порівняльний аналіз математичних моделей і методів управління розвитком складних систем».

Загалом, по завершенню засідань комісії секцій у Криворізькому факультеті відзначили високий рівень підготовки студентів до конференції та актуальність обговорюваних тем.