Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Молоді дослідники обговорюють проблеми математики та інформатики

Молоді дослідники обговорюють проблеми математики та інформатики

27.04.2017 13:27 Все Головні новини Факультети Математичний Математичний факультет освітній процес наука конференція Співпраця з КБ «Південне»

Сьогодні, двадцять сьомого квітня, на математичному факультеті ЗНУ розпочала роботу VIII Всеукраїнська, XV регіональна наукова конференція молодих дослідників «Актуальні проблеми математики та інформатики». Організатори наукового заходу – представники Міністерства освіти і науки України, департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради, Запорізького національного університету та Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара – запросили до участі в конференції аспірантів, студентів і школярів, які цікавляться сучасним станом і перспективами розвитку математичної науки та інформатики.

На початку пленарного засідання декан математичного факультету, професор Сергій Гоменюк привітав учасників конференції від імені керівництва ЗНУ та факультету. Він нагадав присутнім, що початок заходу його організатори традиційно приурочили до Дня математичного факультету – одного з найстарших факультетів університету, із дня заснування якого минуло вже більше 80 років.

Сергій Іванович нагадав учасникам про здобутки факультету, зокрема про те, що вже три роки триває плідна співпраця його науковців із конструкторським бюро «Південним». Це – одне із провідних конструкторських бюро у галузі ракетобудування, співробітники якого беруть участь у важливих міжнародних проектах космічної галузі.

Так, за його словами, вчора від КБ «Південне» на адресу ЗНУ надійшов лист із пропозицією взяти участь у новій спільній науково-дослідній програмі. До речі, такі пропозиції були адресовані п’яти науково-дослідним інститутам Національної академії наук України, а серед усіх вітчизняних вищих навчальних закладів запрошення отримав лише Запорізький національний університет. Тож у зацікавлених і вмотивованих випускників математичного факультету нашого вишу є вагомий шанс на побудову престижної наукової кар’єри.

Крім того, під час пленарного засідання пролунало дві доповіді викладачів факультету. Його декан, професор Сергій Гоменюк розповів учасникам конференції про «Використання мови програмування Piton в наукових дослідженнях». Доцент кафедри програмної інженерії Сергій Чопоров у своєму виступі звернувся до теми: «Функціональне моделювання складних об’єктів». Обидві доповіді викликали неабияке зацікавлення в учасників заходу.

Завтра робота конференції триватиме за трьома секційними напрямками. Учасники секції «Інформатика та новітні комп’ютерні технології» розглянуть такі теми, як геоінформаційні системи, захист інформації в Інтернеті, комп’ютерна графіка, дистанційне навчання в Інтернеті, інтелектуальні програмні системи в управлінні й прийняті рішень, моделі та засоби описання програмних засобів.

Присутні на секції «Сучасні проблеми математики» презентують наукові розвідки, присвячені питанням алгебри, геометрії та топології, математичному та функціональному аналізу, теорії функцій комплексної змінної, диференціальним та інтегральним рівнянням та проблемам математичної освіти.

Ті ж, хто обрав для дослідження «Математичне моделювання систем та процесів» заслухають та обговорять доповіді про математичне моделювання складних систем, математичні моделі й теорія графів, дослідження фізичних, технічних та економічних процесів, механіка та математична фізика.

Таміла Тарасенко