Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Факультет СПП уклав договір про співпрацю з благодійним фондом «Дитина з майбутнім»

Факультет СПП уклав договір про співпрацю з благодійним фондом «Дитина з майбутнім»

Факультет СПП уклав договір про співпрацю з благодійним фондом «Дитина з майбутнім»
28.04.2017 15:33 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології факультет соціальної педагогіки та психології навчальна лабораторія факультету соціальної педагогіки та психології семінар

У практичному семінарі «Аутизм: діагноз, сенсорна інтеграція, навчання», який вчора, двадцять сьомого квітня, провели на факультеті соціальної педагогіки та психології ЗНУ, взяли участь майже 230 фахівців із Запоріжжя та області. Серед них були фахівці, які працюють з дітьми з інвалідністю в територіальних центрах, корекційних класах, інтернатах, спеціалізованих школах, та батьки дітей з аутизмом.

Питання, які висвітлювалися в рамках проведення практичного семінару є дуже актуальними та цікавими. Консул Європейської асоціації «Аутизм-Європа» Інна Сергієнко розповіла про сучасне бачення та світові тенденції в роботі з особливими дітьми. Основну увагу учасників семінару зосередили на особливостях сприйняття світу дитиною з аутизмом, на причинах виникнення розладу, методах абілітації та соціалізації таких дітей. Під час заходу його учасники обговорили всі «за» та «проти» на користь різних сучасних методів роботи з дітьми з аутизмом. Організатори заходу розповіли учасникам, що цікавого та корисного можна винести з кожного метода та яким чином ці нюанси треба інтегрувати у свою діяльність.
Варто нагадати, що Організацією об’єднаних націй квітень названий місяцем поінформованості людства про аутизм. Тому не дивно, що такій захід відбувся саме на факультеті соціальної педагогіки та психології, де працює навчальна лабораторія. Сутність діяльності лабораторії полягає в наданні дітям можливостей поліпшити свій розвиток. Зокрема, при підтримці вони можуть засвоїти побутові й соціальні навички, розвити здібності й надалі інтегруватися в життя суспільства й вести повноцінне життя в соціумі відповідно їхніх індивідуальних інтересів і можливостей.
Здійснення цих завдань покладене на студентів факультету соціальної педагогіки та психології, які вивчають новітні технології роботи з дітьми і на практиці в лабораторії відпрацьовують набутий теоретичний досвід. Завдяки такому чудовому потенціалу, факультет уже вдруге проводить практичний семінар для фахівців.
Науково-педагогічні працівники факультету мають надію на подальшу співпрацю з асоціацією «Аутизм-Європа». Оскільки після закінчення семінару був розроблений договір про спільну діяльність між ЗНУ та «Фондом допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім».
Також у рамках проведення семінару його організатори влаштували прес-конференцію для представників місцевих ЗМІ. Декан факультету соціальної педагогіки та психології Ольга Пономаренко, Консул Європейської асоціації «Аутизм-Європа» Інна Сергієнко, директор Фонду допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім» Лариса Рибченко та директор Запорізької обласної громадської організації «Флоренс» Людмила Романенкова відповіли на численні запитання щодо сучасних світових тенденцій виявлення аутизму, моделей соціалізації дітей із аутизмом та перспектив розвитку суспільних організацій та благодійних фондів, чия діяльність спрямована на подолання проблем, які виникають у людей із синдоромом аутизму, в Україні.
Так, Інна Сергієнко підкреслила, що останнім часом у суспільстві значно зросла увага до цього актуального на сьогодні та важливого питання. Це можна навіть відслідкувати, завдяки збільшеню кількості учасників семінару, що вже вдруге проходить на базі ЗНУ. Зокрема, під час семінару вона наголосила, що зараз усе більшого поширення в середовищі науковців набуває думка про те, що аутизм не є розладом, а просто пов'язаний із особливою будовою мозку певної частни людства. Також вона наголосила на необхідності широкого інформування населення щодо суті аутизму, його проявів та методів взаємодії з особливими людьми, аби уникати їхньої стигмізації.
Декан факультету СПП ЗНУ Ольга Пономаренко відзначила значний інтерес студентів до цього семінару та висловила сподівання на подальшу плідну співпрацю з його організаторами.

Наталія Мамай,
завідувач навчальної лабораторії СПП

Схожі новини