Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти презентували кав’ярню «Театр»

Студенти презентували кав’ярню «Театр»

Студенти презентували кав’ярню «Театр»
11.05.2017 11:39 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Акторська майстерність Факультет соціальної педагогіки та психології кафедра акторської майстерності та дизайну освітній процес вистава іспит

На факультеті соціальної педагогіки та психології відбувся незвичайний іспит. Студенти 5 курсу (ОКР «Спеціаліст») складали екзамен із дисципліни «сценічна мова». Майбутні актори творчо підійшли до демонстрації своїх умінь, продемонструвавши глядачам роботу кав’ярні «Театр». Викладач сценічної мови Тетяна Петрик і керівник курсу Олександр Король залишилися задоволеними виступом своїх вихованців, які показали себе справжніми фахівцями.

Сцену актової зали навчального корпусу № 8 оформили у вигляді приміщення кав'ярні. Студент Дмитро Бабчук грав роль бармена, а студентка Катерина Слатвінська – роль офіціантки. При цьому офіціантка розповіла про своє захоплення мовою танців. А от бармен, закоханий у неї, декламував монолог-вибачення, вже коли було запізно, бо вона пішла. Усі інші студенти грали ролі відвідувачів, які приходили до кав’ярні та розповідали свої історії чи виголошували монологи-роздуми на різні теми.

Так, Анастасія Ляшиченко й Алла Лазько виконували ролі двох подруг, що вели роздуми про любов та «приборкання» чоловіків. Ганна Слоковенко грала роль єврейської мами, яка всиновила дітей та дуже про них турбується. Анна Акішина зображала співачку – «зірку», яка спокушала своїм співом чоловіків. Семен Гапонов грав роль відвідувача, який так і не дочекався приходу якогось чоловіка. Наталія Зайковська також блискуче впоралася з роллю відвідувачки.

А от Євген Пономарьов гарно впорався зі роллю міліціонера, який ділився з відвідувачами подробицями одного випадку на дорозі, коли пішохід і водій не могли порозумітися, кому ж першому йти. При цьому він змушував відвідувачів кав'ярні відтворювати події цього випадку. Євген Козлов грав роль військового, який випадково дізнався, що біля кав’ярні прив'язана собака його командира і дуже переживав, щоб з нею нічого не сталося. Він просив відвідувачів її зловити та відвести до командира.

Олексій Огаренко у виставі був сім'янином, який розповідав історію про те, як на 8 березня своїй жінці та дочці пішов купляти подарунок. Зайшовши до магазину квітів він ніби побачив картину, як дідусь намагається купити своїй жінці одну гілочку мімози, а продавець його намагається прогнати, думаючи що він жебрак. А коли все-таки він умовляє її сказати йому ціну на квітку, то вона виявляться дорожчою ніж він очікував і продавець дає йому лише обламану гілку мімози за ті гроші, що в нього є. І тоді обурений сім'янин виступає на захист дідуся і купує йому усе відро з купою мімоз. Уже потім він згадав, що не купив своїм жінкам подарунка, але запевняє, що не жалкує про свій вчинок. Лілія Кабанова також чудово впоралася із нелегкою жіночою роллю.

Студенти відповідально поставилися до поставленого перед ними завданнями та блискуче впоралися із виступами. Під час заліку у своїх виступах студенти використали уривки з відомих творів. Так, Ганна Слоковенко прочитала монолог Аркадія Хайта «Єврейська мама». Анна Акішина декламувала твір Теффі «Рокова жінка». Анастасія Ляшиченко обрала для виступу твір Костянтина Стеблицького «Полювання на чоловіків». Алла Лазько звернулася до твору Євгена Гришковця «Любов». Олексій Огаренко звернувся до монологу Григорія Корнієнко «8 березня». Євген Козлов звернувся у своєму виступі до відомого твору Антона Чехова «Хамелеон». Дмитро Бабчук художньо інтерпретував твір Олександра Вампілова «Минулого літа у Чулимську». Наталія заморська продекламувала поезію Ліни Костенко «Життя іде і все без коректур…» Євген Пономарьов розіграв сценку за мотивами монологу Євгена Гришковця «ДТВ» («Дорожно-транспортний випадок»). Студент Семен Гапон звернувся до твору Г. Воробйова письменник Г. Воробйов твір «Посада». Лілія Кабанова обрала для виступу твір К. Сенченко «Я – жінка». Катерина Слатвінська творчо представила «Монолог Ліпочки» з п’єси «Свої люди – розрахуємося» Олександра Островського. До речі, твори російськомовних письменників переклали для виступу української мовою зусиллями самих студентів та викладача зі сценічної мови Тетяни Петрик.

Після завершення іспиту п’ятикурсники подарували Тетяні Петрик кошик із квітами та висловили слова щирої вдячності за всі роки навчання, під час яких вона завжди була поруч, підтримувала їх, допомагала в оволодінні навичками сценічної мови, яка є обов’язковою для майбутніх акторів.

 

Факультет соціальної педагогіки та психології

 

Схожі новини