Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Ректор ЗНУ Микола Фролов вітає виш із Днем науки!

Ректор ЗНУ Микола Фролов вітає виш із Днем науки!

19.05.2017 16:50 Все Головні новини Вітання день науки

Шановні викладачі, співробітники і студенти Запорізького національного університету, вітаю вас із Днем науки!

Цього дня ми не лише підбиваємо підсумки важливої для нашого вишу діяльності вчених, але й визначаємо шляхи подальшого розвитку ЗНУ як провідного науково-освітнього центру нашого краю. Ми пишаємося досягненнями потужних наукових шкіл Запорізького національного університету і примножуємо їх напрацювання.
Так, упродовж року наш виш отримав Свідоцтво про включення до реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави, чотири спеціалізовані вчені ради мають статус докторських, у ЗНУ ліцензовано 23 спеціальності в аспірантурі. Також ми створили відділ проектної діяльності, науково-консультаційний центр юридичної лінгвістики та спільно з науково-дослідним інститутом державного будівництва та місцевого самоврядування Національної академії правових наук України навчально-наукову лабораторію дослідження проблем службового права. Наші науковці виконали 8 держбюджетних (серед яких – один проект молодих вчених) та 15 госпдоговірних науково-дослідних робіт (у т.ч. на замовлення ПАТ “Мотор Січ”, КБ “Південне”), обсяг надходжень від яких збільшився удвічі. Крім того, спільно із Запорізькою обласною державною адміністрацією затверджено Програму розвитку регіональної платформи науково-виробничого партнерства ЗНУ “Інкуб”, а три фахових видання вишу включили до міжнародної наукометричної бази “Copernicus”. Статті вчених ЗНУ індексуються в провідних пошукових і бібліографічних платформах “Scopus” та “Web of scince”. Науковці вишу беруть активну участь у міжнародних науково-практичних конференціях та семінарах, присвячених актуальним питанням сьогодення. До їхньої думки уважно дослухаються представники міжнародної академічної спільноти.
Наш університет добре усвідомлює виклики, котрі на сьогодні стоять перед кожним вишем. Зокрема, йдеться про зменшення бюджетного фінансування, а також про конкурентну боротьбу з іншими університетами за можливість брати участь у грантових програмах, працювати у важливих дослідницьких проектах.
І ми впевнено вирішуємо ці питання завдяки злагодженій роботі викладачів, співробітників і студентів. Окремо варто відзначити активність молоді університету: її участь у різнорівневих олімпіадах і конкурсах, міжнародних академічних програмах. Скажімо, 40 студентів стали переможцями міжнародних та всеукраїнських наукових конкурсів та олімпіад.
Тож щиро бажаю всім представникам університету й надалі не знижувати темпи на шляху досягнення нових наукових вершин. Натхнення, сил для успішної реалізації всіх задумів та радості від перемог!

З повагою ректор Микола Фролов