Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / До Дня науки в ЗНУ відзначили кращих учених

До Дня науки в ЗНУ відзначили кращих учених

До Дня науки в ЗНУ відзначили кращих учених
19.05.2017 09:19 Все Головні новини Університет наукова діяльність свято День науки конкурс нагородження

Вчора, вісімнадцятого травня, у ЗНУ, напередодні всеукраїнського Дня науки відбулися урочистості за участю представників обласної та міської влади, ректорату та провідних вчених університету. Видатні досягнення науковців вишу були високо оцінені спільнотою Запорізького краю.

Представники Запорізької обласної та міської адімінстрації та ректорату університету – голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак, заступник голови обласної державної адміністрації Едуард Гугнін, заступник міського голови Анатолій Пустоваров, голова районної адміністрації по Олександрівському району Валерій Мостовий, перший проректор ЗНУ Олександр Бондар та проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук – привітали присутніх зі святом та побажали нових наукових досягнень. Усі, при цьому відзначили, що сьогодні, в умовах глобалізаційних та інтеграційних процесів, без науково-обґрунтованих висновків неможливий розвиток будь-якої галузі господарської діяльності регіону та загалом України. Йшлося також про необхідність тісної співпраці наукових, владних та промислових структур.

Проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук у своїй доповіді коротко окреслив основні наукові здобутки та вектори зростання університету у 2016-2017 навчальному році. Стрімко розвивається наукова інфраструктура вишу. На його базі успішно функціонує 3 навчально-наукових центри та 12 лабораторій, у поточному році створено 3 нових наукових підрозділи (проблемну науково-дослідну лабораторію «Науки про Землю», науково-консультаційний центр юридичної лінгвістики, навчально-наукову лабораторію дослідження проблем службового права (спільно з Національною академією правових наук України), а також підтримали пропозицію МОН України щодо створення у структурі університету регіонального бізнес-центру. Науковий потенціал вишу складають 90 докторів наук, професорів та 430 кандидатів наук, доцентів, ефективно працює відділ аспірантури та докторантури, пройшли перереєстрацію 6 спеціалізованих вчених рад, у тому числі 1 докторська, і ще 2 спеціалізовані ради отримали статус докторських. Розширюється спектр освітніх послуг, що надає сьогодні університет, зростає перелік освітніх програм, які відповідають вимогам сучасного ринку праці. Наука ЗНУ має прикладне спрямування, актуалізується її інноваційна та комерційна складова. За означений період науковцями отримано 11 охоронних документів, з них 2 – на винахід, подано 17 заявок на видачу патентів, у тому числі 5 – на винахід, продано другу ліцензію на комп’ютерну програму для вивчення англійської мови. Представники університету виконують цілу низку держбюджетних та госпдоговірних науково-дослідних робіт – на замовлення держави, мисливських та фермерських господарств, підприємств регіону, а також у рамках співробітництва із Державним підприємством «Конструкторське бюро «Південне». Результати наукових досліджень публікуються у фахових виданнях, у тому числі міжнародних, які внесені до наукометричних баз Scopus, Web of Science, Copernicus. Представники ЗНУ, у тому числі молоді науковці, беруть участь у регіональних, всеукраїнських та міжнародних заходах – конференціях, виставках, конкурсах, які проводяться у тому числі на базі ЗНУ. Наукові досягнення вишу, зокрема,  отримали визнання на двох Міжнародних спеціалізованих виставках «Освіта та кар’єра» (Гран-Прі в двох номінаціях), міжнародному форумі провідних фахівців ІТ-галузі, всеукраїнському науково-практичному семінарі з питань підготовки докторів філософії, молодіжному форумі безпеки України, ІV Всеукраїнському Форумі нейрореабілітації та медико-соціальної експертизи, Українському форумі з охорони здоров’я тощо. За високі наукові досягнення Запорізький національний університет включено до реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави та видано відповідне  Свідоцтво.

З метою висвітлення вагомих здобутків науковців ЗНУ у 2017 році створено Реєстр наукових шкіл Запорізького національного університету, до якого вже включено 15 наукових шкіл. Окрасою вишу стали 10 створених спеціально до Дня науки стендів, експозицію яких можна переглянути на другому поверсі головного навчального корпусу ЗНУ.

За плідну творчу працю та наукові досягнення, активну громадську діяльність та з нагоди Дня науки почесними грамотами та подяками – від Запорізької обласної державної адміністрації, виконавчого комітету міської ради та ректора університету Миколи Фролова – була цього дня відзначена ціла плеяда видатних науковців.

Почесними грамотами Запорізької обласної ради за багаторічну сумлінну працю, плідну наукову діяльність у 2016-2017 навчальному році, активну громадську діяльність та з нагоди Дня науки були відзначені професори ЗНУ – декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць, завідувач кафедри економічної кібернетики Наталія Максишко, завідувач кафедри біології лісу, мисливствознавства та іхтіології Валерій Домніч, завідувач кафедри  загальної та прикладної екології та зоології, професор Олександр Рильський.

Почесними грамотами від Запорізької обласної державної адміністрації відзначені завідувач кафедри обліку та оподаткування, професор Надія Шмиголь, завідувач кафедри бізнес-адміністрування і менеджменту зовнішньоекономічної діяльності, доцент Дамір Бікулов, доцент кафедри фізики металів Олександр Смоляков.

Від Запорізької міської ради почесні грамоти отримали викладачі та співробітники університету – доцент кафедри українознавства Володимир Бондаренко, доцент кафедри біології лісу, мисливствознавства та іхтіології Володимир Сарабєєв та начальник редакційно-видавничого відділу Микола Олійник. Почесними грамотами районної адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району були відмічені доцент кафедри фізики металів Ольга Ананьїна, професор кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови Ольга Клименко та доцент цієї кафедри Олександра Головко, доцент кафедри слов’янської філології Іван Мацегора, провідний фахівець науково-дослідної частини Інна Оспіщева.

За результатами конкурсу серед науково-педагогічних працівників «Кращий науковець року-2016» буди нагороджені за номінаціями: «Природничі, технічні науки» – за 1 місце Людмила Омельянчик (біологічний факультет), за 2місце Надія Богдановська (факультет фізичного виховання), за 3 місце – Валерій Міщенко (фізичний факультет) та Віктор Грищак (математичний факультет). У групі «Соціогуманітарні науки» 1 місце посіла Тетяна Коломоєць (юридичний факультет), 2 – Тетяна Пахомова (ФІФ), 3 – Максим Лепський (ФСУ). У групі «Економічні науки» 1 місце здобула Алла Череп, 2 – Надія Шмиголь, 3 – Наталія Максишко.

У номінації «Доценти, старші викладачі» 1 місце у групі «Природничі, технічні науки» виборов Сергій Чопоров (математичний факультет), 2– Ірина Кальонова (факультет фізичного виховання), 3 – Ірина Полякова (біологічний факультет). У групі «Соціогуманітарні науки» 1 місце – у Валерії Тищенко (факультет фізичного виховання), 2 – у Валентини Кравченко (філологічний факультет), 3 – в Оксани Узунової (юридичний факультет). У групі «Економічні науки» 1 місце – в Юлії Швець (економічний факультет), 2 – в Олександра Черепа (економічний факультет), 3 – у Наталі Гуржій (факультет менеджменту).

У номінації «Викладачі, асистенти» у групі «Природничі, технічні науки» переможницею стала Кристина Крупєй з біологічного факультету. У групі «Соціогуманітарні науки» 1 місце посіла Анастасія Симонік із факультету фізичного виховання, 2 і 3 місця вибороли, відповідно, Альона Аганіна й Руслана Половинкина з юридичного факультету. У групі «Економічні науки» 1 місце – у Дмитра Кайданари, 2 – у Сергія Корінного, а 3 – у Вікторії Біленко. Усіх переможців відзначили Почесними грамотами.

Також ціла плеяда науковців та фахівців університету отримала грамоти та подяки від імені ректора університету Миколи Фролова. Учасникам урочистого зібрання побажали подальших наукових здобутків, а Запорізькому національному університету – й надалі впевнено крокувати до своєї омріяної мети: перетворення на повідний науково-освітній центр Запорізького регіону.

 

Олена Хлистун

 

 

 

 

Схожі новини