Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Декан фізичного факультету Віталій Горбенко пройшов стажування на базі французького університету дю Мен

Декан фізичного факультету Віталій Горбенко пройшов стажування на базі французького університету дю Мен

Декан фізичного факультету Віталій Горбенко пройшов стажування на базі французького університету дю Мен
25.05.2017 12:47 Все Головні новини Фізфак стажування

 Останнім часом викладачі Запорізького національного університету все активніше долучаються до участі в міжнародних програмах академічних обмінів. Зокрема, вони проходять стажування на базі іноземних вишів, сприяють укладанню угод про співробітництво закордонних наукових закладів із нашим університетом.

Так, нещодавно декан фізичного факультету Віталій Горбенко повернувся з французького Університету дю Мен (Universite du Maine), де майже 10 днів - з 2 по 11 травня проходив науково-педагогічне стажування для керівників підрозділів вищих навчальних закладів за програмою академічної мобільності "Erasmus+" у місті Le Mans (м. Ле-Ман, Франція).

Нагадаємо, що метою цієї програми є покращення якості викладання та навчання, виконання Стратегії модернізації вищої освіти в країнах-учасницях програми та розвиток потенціалу країн-партнерів. Серед основних завдань стажування було обговорення перспектив продовження співпраці за програмою "Erasmus+" для студентів та науково-педагогічних співробітників фізичного факультету. Також у французькому виші розглянули можливість розширення взаємодії в освітній діяльності та наукових дослідженнях на рівні студентських магістерських робіт та PhD – програм.

За результатами зустрічей з адміністрацією та викладачами іноземного вишу, зокрема із проректором з міжнародних відносин Еліан Альмале та заступником директора Інституту науки і техніки з міжнародного співробітництва Університету дю Мен (Франція), професором Ніріна Рандріанантоандро  визначили напрямки, за якими продовжиться  розвиток та розширення співпраці між фізичними факультетами та обома університетами, зокрема: за програмою "Erasmus+" та  за програмою подвійного диплома за принципом поетапного виконання  із подвійним науковим керівництвом. Також запланована подальша співпраця університетів у рамках підвищення мовної підготовки викладачів, наукових співробітників і студентів, розширення міжнародного співробітництва з іншими вищими навчальними закладами для підготовки фахівців-фізиків та фундаментальної підготовки бажаючих отримати фізичну освіту.

Крім наукового напряму та розвитку подальшого міжнародного співробітництва, програма стажування декана фізичного факультету передбачала розвиток культурної взаємодії, знайомство з адміністративною будовою міста, організацією університету, студентського кампусу, зон відпочинку і спілкування викладачів.

Відзначимо, що програма стажування передбачала також участь у семінарі для магістрантів та аспірантів, на якому Віталій Горбенко виступив із доповіддю «Застосування програмного забезпечення для виконання квантово-хімічного моделювання твердотілих систем». Також у рамках програми стажування декан фізичного факультету долучився до наукових семінарів за участю науковців Університету дю Мен. Під час стажування представник ЗНУ удосконалював свої професійні компетенції, відвідавши лабораторії фізичного факультету, зокрема хімічну лабораторію інституту матеріалознавства, де готують свої зразки випускниці ЗНУ. Тут він познайомився з матеріальною базою факультету, зокрема з роботою сучасних приладів - тунельного силового мікроскопа, атомного силового мікроскопа, приладу ренгеноструктурного обладнання, спектроскопу з ядерного магнітного резонансу, який був побудований в університеті дю Мен за кошти міста, а також сучасного XRD-спектрометра під час визначення кристалічної структури нанорозмірних порошків із магнітними властивостями, пристрою для нанесення шару магнітного матеріалу з розчину та іншим. До речі, останній прилад використовує у своїх наукових дослідженнях наша випускниця цього року - Вікторія Дребезгова, яка готує магістерську роботу в університеті Дю Мен. Цікавим є той факт, що наукові програми у Франції підтримуються як із боку міської влади, так і з боку представників промисловості, які дають науковцям замовлення та підтримують науку в університетах. Треба зазначити, що науковці фізичного факультету цього навчального закладу схвально відгукуються про рівень знань наших студентів. Так, зокрема заступник директора Інституту науки і техніки з міжнародного співробітництва Університету дю Мен (Франція), професор Ніріна Рандріанантоандро відзначив високий рівень знань та вмінь студентів ЗНУ.

На думку декана фізичного факультету Віталія Горбенка, велика кількість сучасного обладнання цього університету і високий технічний та науковий потенціал цієї країни може дати нам можливість перейняти їхній досвід для проведення власних наукових досліджень.

Крім налагодження зв`язків для майбутнього співробітництва між факультетами та спілкування з колегами-науковцями з Тунісу, Китаю та арабських країн, Віталій Іванович зміг покращити практичні навички з французької мови та відвідати чимало історичних та культурних пам`яток французького міста, знайомлячись із місцевою культурою і звичаями. На його думку, таке стажування, в першу чергу, дає людині унікальний професійний досвід та незабутні враження.

Нагадаємо, що стажування в іноземних вишах – це   форма роботи, яка є доволі ефективною задля забезпечення професійного росту фахівців Запорізького національного університету,  адже готовність до академічної мобільності – одна з професійних компетенцій сучасного викладача.
Також з цією метою використовують  можливість отримання ґрантів від міжнародних організацій, благодійних фондів, наукових товариств тощо.

Все це сприяє підвищенню академічної мобільності викладачів, їхнього професійного рівня та позитивного іміджу університету на міжнародній арені.

 

Олена Переверзєва

 

 

Схожі новини