Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Співробітники університету відвідали місто Дніпро

Співробітники університету відвідали місто Дніпро

Співробітники університету відвідали місто Дніпро
25.05.2017 16:57 Все Головні новини Первинна профспілкова організація подорож

Двадцять першого травня група студентів, викладачів та співробітників університету (понад 40 осіб) відвідала з оглядовою екскурсією одне з чудових міст нашої країни – Дніпро. Своїми враженнями поділилися учасники подорожі, серед яких людина, яка неодноразово бувала з екскурсіями у цьому місті і вже добре знайома із його особливостями – директор регіонального інформаційно-виробничого вузла Людмила Коміссарова.

У програму поїздки входили: оглядова екскурсія містом, відвідування культурно-ділового центру «Менора» і торгівельно-розважального комплексу «МОСТ-Сіті», прогулянка парком ім. Лазаря Глоби та екскурсія набережною уздовж річки Дніпро, а також перегляд класичного балету «Лебедине озеро» у Дніпропетровському академічному театрі опери та балету.

Доволі великий та сучасно облаштований парк Глоби є улюбленим місцем прогулянок мешканців Дніпра. Його територія – це колишнє займище запорожця Лазаря Глоби. Згодом на його місці облаштували «Міський сад», тут був викопаний став й спущена вода з Озерки. Запоріжан, які також цього дня мали змогу прогулятися парком, особливо вразила велика кількість відвідувачів, що прийшли сюди на прогулянку разом із дітьми. Адже тут можна помилуватися водоймищами, покататися на катамаранах, побавитися у надувних кулях, що плавають на воді, відвідати різноманітні атракціони або завітати до кав’ярні разом із друзями. А ще візитною карткою м. Дніпра є акація – тут можна прогулятися акацієвими та липовими алеями і вдихнути солодкий аромат весняних квітів. Цікаві старовинні будинки дореволюційного періоду нагадують про багатолітню історію міста.

Вражає також своєю монументальністю єврейський культурно-діловий центр «Менора». Ця унікальна споруда є найбільшим у світі подібним комплексом, сім веж якої символізують семисвічник. На його території також розташовані різноманітні сервіси для мешканців і гостей міста, ділові та культурні центри, готелі тощо. Перший поверх центру називається "Галерея". Він оздоблений мармуром і унікальним єрусалимським каменем кольору слонової кістки, його малюнок є символічним «продовженням» Стіни плачу Єрусалиму. Найвища споруда комплексу – двадцятиповерхова вежа (77 метрів), а от на даху вісімнадцятиповерхівки знаходиться оглядовий майданчик. Саме звідси учасники екскурсії мали змогу побачити панораму міста Дніпра.

Екскурсанти також відвідали залу богослужінь: тут облаштовані сидіння для учасників служб, поряд розкладені книжки «Тори», у яких текст священного писання написаний єврейською та російською мовами, – ними  користуються віруючі під час молитви. При вході для зручності відвідувачів, які не потрапили на початок богослужіння, розміщено спеціальне табло, де вказується, який розділ «Тори» у цей момент читають. Специфічним моментом, якого і сьогодні дотримуються іудеї, є розділені місця для чоловіків та жінок у храмі.

Запам’ятався екскурсантам також візит до Дніпровського національного історичного музею ім. Д. І. Яворницького, де зібрані історичні колекції – від старовинних знарядь праці (часи палеоліту), половецьких «баб» до експонатів часів Другої Світової війни. Поряд із музеєм розташована ще одна експозиція першого в Україні Музею АТО – під відкритим небом. Тут запоріжани оглянули страшні пам’ятки сучасної війни, привезені безпосередньо із районів проведення антитерористичної операції на Сході України. Багаточисленні експозицій, що тут розташовані, вражають відвідувачів своїм реалізмом: артефакти, зібрані у Дебальцевому, Донецьку та інших населених пунктах Донбасу – понівечена військова техніка, залишки мін і снарядів, уламки бетонних стін, прострілених кулями, а також створені тут панорами та інсталяції.

Навпроти музею Яворницького розташована ще одна історична пам’ятка – Спасо-Преображенський кафедральний собор – найбільш велична споруда доби класицизму в місті Дніпрі. У цій місцині також знаходиться природний водоспад, який утворився на місці, де видобували камінь для будівництва собору – він є окрасою району.

Прогулялися гості й Дніпровською набережною, яка є найдовшою в Європі. Мали змогу посидіти на найдовшій, розташованій тут  50-метровій  «Сімейній лавочці»: вона поділена на тематичні сектори і прикрашена конструкціями (художня ковка: амур, кицька й собака та інші), що символізують життєвий шлях родини – це  момент зустрічі двох сердець, закоханість, рішення бути разом, поява дітей, родинні цінності та спілкування тощо. Помилувалися також найкрасивішими фонтанами міста – «Кульбабка» (Набережна) та «Муза» (біля Дніпропетровського академічного театру опери та балету).

Проте найбільше естетичне задоволення екскурсанти отримали від перегляду балету «Лебедине озеро», який вони побачили наприкінці подорожі: безсмертна класика, жива музика у виконанні оркестру та бездоганна пластика балерин не залишили глядачів байдужими.

Уже виїжджаючи з міста, з вікон автобуса гості змогли побачити один із унікальних і найбільш вражаючих арт-об’єктів, розміщених на території новобудови заводу «Інтерпайп – Сталь», – рукотворне сонце. Воно стоїть на постаменті заввишки 60 м і ввечорі цю вогненну кулю можна побачити навіть з протилежного берега ріки. Автор витвору – датсько-ісландський художник Олафур Еліассон.

Екскурсійну подорож для представників університету організували співробітниками університетської первинної профспілкової організації. На їхню адресу, як співробітникам турфірми, яка надала комфортабельний автобус та здійснювала екскурсію, учасники висловлюють вдячність, адже це була чудова нагода відпочити, зарядитися позитивними емоціями, забути про нагальні проблеми, пов’язані, зокрема з підготовкою до літньої сесії, а також ознайомитися із одним із прекрасних міст рідної країни.

 

Олена Хлистун

Схожі новини