Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти ЕПК під час практики навчилися основам волонтерської діяльності

Студенти ЕПК під час практики навчилися основам волонтерської діяльності

26.05.2017 14:37 Все Головні новини Коледжі та філії Економіко-правничий коледж Економіко-правничий коледж освітній процес практика спеціальність «Соціальна педагогіка»

Майбутні соціальні педагоги, студенти Економіко-правничого коледжу ЗНУ, не залишаються осторонь від важливих проблеми суспільства: вони перебувають у перших лавах волонтерського руху. На сьогодні існує соціальний запит на компетентних фахівців у галузі соціальної педагогіки, які мають не тільки глибокі знання, а й на високому рівні володіють практичними професійними вміння та навичками. Адже під час роботи вони мають справу з різними соціальними групами, які потребують підтримки: пенсіонери, малозабезпечені сім’ї, діти-сироти, люди з інвалідністю, хворі люди, які проходять реабілітацію та інші. Кожному з них потрібна допомога, яку надають не тільки професійні працівники соціальних установ, а й волонтери.

Волонтерська діяльність – одна із найефективніших форм роботи зі студентами. Як свідчить європейський досвід, участь у волонтерському русі допомагає, підтримує, стимулює студентів до розроблення соціальних проектів, реалізації відповідних програм і заходів.  Тож для цієї діяльності потрібна якісна професійна підготовка.

Реальна соціально-педагогічна робота в Україні, найчастіше, сконцентрована в системі соціальних служб. Саме тому на їхній базі проходять практику студенти спеціальності «Соціальна педагогіка» Економіко-правничого коледжу.

Так, студенти 2 курсу під час професійно-орієнтованої практики перебували в Запорізькому міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Це – організація, яка має багаторічний досвід щодо надання соціальних послуг та волонтерства.

Тут студенти здобули нові знання в соціальній галузі, практичний досвід тренінгової діяльності, а також спробувати себе у волонтерській діяльності, до якої готувалися під час усього перебігу практики.

У фіналі цієї роботи студенти отримали іменні сертифікати, що засвідчують проходження програми (20 тренінгових годин) підготовки волонтерів для роботи з профілактики негативних явищ та пропаганди здорового способу життя в молодіжному середовищі.

Нещодавно в Економіко-правовому коледжі відбулась звітна конференція з професійно-орієнтованої практики для другокурсників спеціальності «Соціальна педагогіка». Під час неї студенти презентували свої звіти керівникам практики. Також вони доповіли про власні творчі напрацювання та враження. Оцінювали роботи студентів завідувач практики  коледжу Інна Кирилова, керівник практики від коледжу Катерина Тарасова, к.п.н., викладач Тетяна Турбар та соціальний педагог Запорізької загальноосвітньої школи №73 Ольга Ткаченко. Найбільше комісію вразили емоційні виступи студентів Дар’ї Лях, Тетяни Міндак та Аліни Клочок. До речі, керівник практики Оксана Семененко відзначила їх як найбільш ініціативних та старанних студентів-практикантів.

Економіко-правничий коледж