Стара версія
Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Профспілка університету організувала екскурсійну поїздку до Умані

Профспілка університету організувала екскурсійну поїздку до Умані

29.05.2017 09:32 Все Головні новини Первинна профспілкова організація екскурсія

Нещодавно співробітники університету взяли участь в екскурсійній поїздці «Софіївка – прекрасна весна!» (м. Умань). Таку можливість надала своїм членам університетська первинна профспілкова організація. Про подорож та незабутні враження від неї розповіли співробітниці відділу бухгалтерського обліку, фінансової та бюджетної звітності Анна Фаріна й Анастасія Волкова. Разом із групою туристів вони виїхали автобусом із Запоріжжя вночі, що надало змогу вже зранку розпочати екскурсійний огляд культурних та історичних пам’ятників Умані.

Екскурсію розпочали з відвідування одного з найкрасивіших історичних місць цього регіону – Національного дендрологічного парку «Софіївка». Він є об’єктом садово-паркового мистецтва кінця XVIII – першої половини XIX століття. Запоріжани оглянули розташовані тут архітектурні та скульптурні пам’ятники, водоспади та водойми, помилувалися місцевою флорою та краєвидами. Цікавою, зокрема була прогулянка маршрутом, який відображає міфи та легенди стародавньої Греції та Риму. До цього маршруту входять: Нижній ставок із павільйоном Флори, Венеціанський міст, Темпейська долина, Іонійське море і Фонтан Змія, Левкадську скалу, Кавказ, пам’ятник Евріпіду, джерело Гіпокрени, Великий водоспад та водоспад «Три сльози», долина Тартар, Грот страху і сумнівів або грот Тантала, статуя Орфея, Єлисейські поля, Критський лабіринт, грот Венери, острів Анти-Цирцеї, амфітеатр квітів та багато інших цікавих рукотворних об’єктів.

Відвідувачам також розповіли про історію створення парку та про родину, що його заснувала. У коментарях, зокрема йшлося, що «Софіївка» була закладена у 1796 році польським магнатом Станіславом Потоцьким і названа на честь його дружини Софії. Керував будівництвом цього культурного об’єкту польський військовий інженер Людвиг Метцель.

Зупинилися також учасники подорожі у Кіровоградському Дендропарку та відвідали невеличкий зоопарк. Особливою розкішшю навесні тут вражають алеї та клумби, вкриті різнокольоровими тюльпанами. Атракціони та звірятка (різноманітні птахи, кролі тощо) приваблюють сюди велику кількість малечі з батьками, міську та приїжджу молодь.

Море позитивних емоцій, вражень, а також чудові фотографії привезли із собою представники університету до Запоріжжя. А ще у дівчат є мрія: відвідати Умань восени, коли золотаво-червоні листя плюща вкривають зелені ялинки Софіївського парку і все навкруги набуває загадково-магічної привабливості. Анна Фаріна та Анастасія Волкова висловлюють вдячність представникам університетської профспілки за чудову подорож. Вони готові скористатися новою нагодою відвідати інші прекрасні куточки України, адже для членів ППО ЗНУ передбачені екскурсійні знижки.

Олена Хлистун