Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти ЕПК прозвітували про проходження практики

Студенти ЕПК прозвітували про проходження практики

29.05.2017 13:49 Все Головні новини Коледжі та філії Економіко-правничий коледж Економіко-правничий коледж практика звітна конференція

Днями в Економіко-правничому коледжі відбувся захист звітів виробничої практики студентів 3 курсу спеціальності «Соціальна педагогіка». На конференції були присутні керівники практики від Економіко-правничого коледжу Тетяна Турбар, Катерина Тарасова, завідувач практики у коледжі – Інна Кирилова та керівник практики від Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №73 Ольга Ткаченко.

Звітна конференція розпочалась з привітального слова керівників практики. Тетяна Турбар наголосила на важливості виробничої практики як складника державного освітнього стандарту. Своєю чергою, завідувач практики Інна Кирилова підтвердила, що її проходження обов’язкове для всіх студентів, адже це місток між теоретичним навчанням соціальних педагогів та їхньою самостійною практичною роботою в установах соціальної галузі, який сприяє формуванню професійної майстерності. І дійсно, на практиці студенти вчаться творчо застосовувати науково-теоретичні знання, здобуті в навчально-виховній діяльності, у них виробляються вміння й навички професійної роботи.

Першим доповідачем була Світлана Гринь, яка розповіла про враження від виробничої практики у Запорізькому колегіумі № 98. Під час практики студентам надали можливість розробити заняття, спрямоване на зниження конфліктності та зняття агресії у початкових класах. Разом із соціальним педагогом вони досліджували літературу з питань адаптації першокласників та діагностики їх психологічного стану, проводили проективні методики на дослідження адаптації дітей у школі, вели профілактичні заняття із старшокласниками на тему: «Ні – торгівлі людьми!», створювали заняття на формування згуртованості класу. Але, найцікавішим проектом для практикантів стала розробка заняття, спрямованого на усунення професійної деформації та емоційного вигорання молодих вчителів.

Наступними доповідачами стали студенти, які проходили практику на базі Запорізької гімназії № 50 та Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 73. За час проходження практики студентами було проведено більше 10 соціально-педагогічних методик та діагностик. Практиканти змогли розробити соціологічне опитування, метою якого стало дослідження обізнаності школярів про смертельні наслідки гри «Синій кит», створити сценарій класної години «Патріот – це я!», дізнатися про специфіку роботи соціального педагога з учнями із затримкою психічного розвитку та надмірно сором’язливими та замкненими школярами. Також, проаналізувавши власну роботу студенти вирішили створити 10 порад майбутнім соціальним педагогам, які представили на конференції.

Далі слово надали студентці Ірині Чорній, яка доповіла про особливості практики у КЗ «Запорізька середня загальноосвітня школа-інтернат ‘’Джерело’’». Вона розповіла про діяльність інтернату та структуру організації інклюзивного навчання. Студентка ознайомила аудиторію з особливостями проведення тренінгів, корекційних занять, тематичних вечорів, діагностик та майстер-класів у школі. Найбільше враження на студентку справила вистава «За двома зайцями», влаштована на базі інтернату його педагогічним колективом.

Тетяна Колосок доповідала про перебіг практики на базі Запорізької суспільно-гуманітарної гімназії № 27. Студентка розповіла про загальні враження від практики, представила фотозвіт та наголосила на тому, що за 3 місяці виробничої практики можна отримати цінний досвід, якщо нею керує справжній майстер своєї справи. Під час практики соціальні педагоги самостійно проводили індивідуальні діагностики, тематичні, корекційні та розвиваючі заняття. Майбутні соціальні педагоги брали активну участь у підготовці тижня цивільного захисту.

Останнім доповідачем була Олександра Березняк, яка поділилась думками та враженнями з приводу проходження практики у Запорізькій міській багатопрофільній лікарні № 5. Упродовж усього періоду виробничої практики студенти проводили тренінги та корекційні заняття у різних відділеннях лікарні для хворих дітей. Вони мали змогу продіагностувати психологічний стан кожної дитини та надалі разом з соціальним педагогом дати кваліфіковану допомогу. Також студенти провели заняття, використовуючи різноманітні методики задля покращення емоційного стану та на встановлення внутрішнього спокою, а також майстер-класи з малювання, ігри з м’ячем, ігри на згуртованість дітей та виявлення потенційного лідера.

Загалом, керівники практики відзначили, що студенти продемонстрували високий рівень теоретичних та практичних знань. Таким чином, практика на базі кожної установи стала важливим кроком у майбутнє для соціальних педагогів.

Викладачі, присутні на звітній конференції, висловили сподівання, що кожен студент знайде себе у професійній діяльності, буде розвиватися та підвищувати свою майстерність. Вони побажали майбутнім випускникам наснаги та творчих успіхів.

Надія Борисенко