Стара версія
Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Під час конференції профспілки звітували про роботу

Під час конференції профспілки звітували про роботу

Під час конференції профспілки звітували про роботу
01.06.2017 08:47 Все Головні новини Первинна профспілкова організація звітна конференція

Тридцятого травня в ЗНУ відбулися підсумкові збори університетського профспілкового комітету під керівництвом голови первинної профспілкової організації Бориса Павловського. У заході взяли участь: представники адміністрації університету – ректор Микола Фролов, перший проректор Олександр Бондар, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, проректор з науково-педагогічної роботи Володимир Волков, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, начальник відділу кадрів Наталія Котляренко, а також голова первинної профспілкової організації заступника по роботі зі студентами Валентина Сухенко.

Крім того, на збори завітали близько 150 делегатів – профоргів, які представляли факультети та структурні підрозділи університету. Головними питаннями порядку денного стали: звіт голови ППО ЗНУ про результати діяльності університетської профспілки за період із 30 березня 2015 року по 30 травня 2017 року, а також обговорення доповідей та ухвалення резолюції щодо подальших напрямів розвитку діяльності університетської профспілки.

Відкрив засідання голова профспілки Борис Павловський. Він привітав присутніх та оголосив порядок денний. Публічним голосуванням учасники підсумкової конференції обрали президію, до якої увійшли: голова профспілки університету Борис Павловський, його заступник по роботі зі студентами Валентина Сухенко. Крім того, головуючим на засіданні став завідувач кафедри іноземних мов професійного спрямування Станіслав Іваненко. Також учасники заходу обрали секретаріат, лічильну та редакційну комісії. Присутні затвердили регламент роботи конференції.

Учасники зборів із великим зацікавленням заслухали доповідь Бориса Павловського про роботу ППО ЗНУ за звітний період. Під час виступу він відзначив позитивну динаміку зростання колективу профспілки, адже на сьогодні він нараховує 1447 викладачів та співробітників, що складають 98% від загальної кількості тих, хто працює, а також 4359 студентів або 52% тих, хто зараз навчається в університеті.

У складі профспілки також працюють спеціальні комісії, діяльність яких розглядається та регулюється на засіданнях комітету профспілки (28 засідань за звітний період). Основним завданням працівників університетської профспілкової організації є захист соціальних, економічних, правових та професійних інтересів її членів – працівників освіти і науки, а також студентської молоді. Борис Степанович розповів присутнім і про роботу із соціальними структурами та державними організаціями.

У рамках виконання поставленого перед ними завдання представники ППО ЗНУ та лідери профспілкового руху беруть активну участь у з’їздах, пікетуваннях, долучаються до укладання угод між представниками органів влади тощо. Торік, зокрема завдяки спільним зусиллям лідерів профспілки та студентства, відстояли право на отримання державних стипендіальних виплат студентами. Окрім того, університетська профспілка плідно співпрацює із керівництвом ЗНУ, яке намагається усіляко підтримувати ініціативи та вимоги її учасників. Саме на цей позитивний момент у рамках співробітництва ППО ЗНУ та ректорату вказав у своєму виступі голова профспілки.

Завдяки роботі працівників ППО ЗНУ, представники університетського колективу отримують матеріальну допомогу на лікування (289 тис грн), знижки на оздоровлення на базі ССОТ «Славутич» та на інші санаторно-лікувальні путівки. Також діти членів профспілки відпочивають на морському узбережжі у дитячих літніх таборах (загальна сума, витрачена на путівки, становить 454 910 грн.). У цьому році закуплено 37 путівок до таборів «Лазурна райдуга», «Червона гвоздика», «Зміна» та «Факел», дотації від профспілки склали при цьому 156 961 грн, троє сімей, які відносяться до пільгових категорій, отримали путівки лише за 1/5 її вартості (1000 грн).

Опікується профспілка й контролем за дотриманням правил охорони праці та безпеки життєдіяльності у ЗНУ, періодично у рамках цієї роботи відбуваються тематичні лекції, проводять практичні навчання тощо. З метою популяризації здорового способу життя у виші представники профспілки долучаються до проведення багатьох спортивних заходів в університеті, зокрема у форматі популярних серед студентів, а також серед викладачів та співробітників університетських спартакіад. У таких випадках голова ППО ЗНУ Борис Павловський завжди присутній під час нагородження переможців спортивних змагань часто власноруч їм вручає пам’ятні подарунки. Проводиться також культурно-масова робота: студенти та викладачі відвідують театральні вистави, Запорізьку обласну філармонію, переглядають кінофільми у кінотеатрі ім. Довженка, беруть участь в екскурсіях вихідного дня тощо. Для членів університетської профспілки надаються знижки на квитки, або просто їх дарують представникам університетського колективу на свята. Так, на День студентства торік восени та 8 Березня освітяни університету і студенти колективно відвідали філармонію тощо.

Подальші зусилля представники профспілки вишу планують спрямувати на розширення соціальних пільг для членів університетської спільноти, вдосконалення норм та умов Колективного договору університету, аби створити максимально сприятливий трудовий клімат у колективі.

Наступним доповідачем стала заступник голови ППО ЗНУ по роботі зі студентами Валентина Сухенко. Вона розповіла про роботу комісій (із питань організаційної та інформаційної роботи; з питань роботи зі студентами; з питань соціального захисту членів профспілки; з питань культурно-масової роботи, спортивної, оздоровлення; з працевлаштування; з питань охорони праці; ревізійної), які діють у рамках очолюваної нею структури, та про проведені ними заходи. У числі визначних – участь представників університету в акції «Профспілки. Боротьба за Україну», у заходах із захисту прав студентів на стипендіальне забезпечення, щорічній кампанії з оформлення субсидій для студентів-мешканців університетських гуртожитків, наданні допомоги у працевлаштуванні студентам та випускникам вишу тощо. Інформація про заходи, що проводять представники ППО ЗНУ викладена на сайті профспілки та у соціальних мережах. Під час засідання також був затверджений склад студентського сектору профспілки (14 профоргів факультетів та ЕПК).

Під час заходу відбулося обговорення представлених доповідей. Із цього приводу виступили представники ректорату та структурних підрозділів – перший проректор Олександр Бондар, профорг факультету менеджменту Наталія Коваленко та директор спортивно-оздоровчого комплексу Михайло Протас. Усі, хто долучився до обговорення результатів діяльності профспілки, надали їй позитивну оцінку і висловили своє схвалення її керівництву та співробітникам. Також учасники обговорення наголосили на плідній і важливій роботі, яку здійснюють співробітники ППО ЗНУ задля покращення соціальних стандартів життя представників університетського колективу, і подякували керівникам університетської профспілки.

Зокрема, Олександр Бондар підкреслив вагомий особистий внесок Бориса Павловського в діяльність профспілки. А також зауважив, що з боку керівництва університету й надалі провадитиметься лінія підтримки ідей та пропозицій, які він відстоює заради реалізації спільних інтересів університетського колективу. Він побажав подальшої плідної роботи представникам профспілки.

Наталія Коваленко розповіла про допомогу та підтримку, яку отримують від ППО ЗНУ викладачі та співробітники факультету менеджменту, адже до неї входить майже увесь склад викладачів – це 33 особи. Отримали значну допомогу ті представники колективу, хто хворів. Матеріальну допомогу надали факультету також на організацію та проведення різноманітних заходів, на оздоровлення співробітників, на путівки до дитячих таборів відпочинку, екскурсії вихідного дня, культурно-масові заходи, подарунки дітям та дорослим до свят тощо. Від імені колективу факультету вона виловила вдячність працівникам університетської профспілки. Про плідну щорічну співпрацю із ППО ЗНУ розповів також директор спортивно-оздоровчого комплексу університету Михайло Протас.

Борис Павловський висловив слова вдячності всім представникам профспілкового колективу, які високо оцінили роботу ввіреного йому структурного підрозділу. Натомість пообіцяв розвивати цю діяльність і працювати над вдосконаленням Колективного договору – у відповідності до вимог трудового колективу університету.

Доцент кафедри цивільного права Георгій Самойленко, який очолив роботу редакційної комісії, наприкінці заходу зачитав пропозиції, що внесла комісія до постанови підсумкової конференції. Серед них: визнати діяльність ППО ЗНУ за звітний період задовільною, продовжувати роботу із вдосконалення пунктів Колективного договору, розвивати форми роботи і взаємодії зі студентами, викладачами та співробітниками університету, підвищити активність інформаційного сектору профспілки, спрямувати її на популяризацію діяльності та зростання позитивного іміджу ППО ЗНУ тощо.

У рамках розгляду пункту порядку денного «Різне» відбувся виступ начальника юридичного відділу Ольги Кулініч. Вона розповіла про роботу з підготовки нового Колективного договору, яка розпочнеться вже з кінця серпня, про що буде проінформована університетська спільнота. А також зупинила увагу присутніх на правовій основі щодо етапів здійснення такої роботи, функціонуванні робочих комісій, укладанні тексту пунктів договору, публічному обговоренні проекту, який буде викладений на офіційному сайті ЗНУ, і насамкінець – його затвердженні на конференції трудового колективу університету.

Останнім пунктом, який був озвучений у рамках заходу, стала пропозиція Бориса Павловського на адресу представників профспілкового колективу університету підтримати кандидатуру Миколи Фролова на посаду ректора під час виборів, які незабаром відбудуться. Адже за період, який він очолює університет, відбулися значні позитивні зміни як у освітній, навчальній, науковій діяльності вишу, так і у матеріально-технічному забезпеченні, а також розгортається активний дієвий діалог між представниками ППО ЗНУ та керівництвом вишу, представники якого усіляко намагаються підтримувати ініціативи та вимоги членів профспілки, загалом зростає імідж університету в Україні та процеси інтеграції у світовий науковий простір. Микола Фролов, своєю чергою, подякував голові профспілки ЗНУ та представникам профспілкового колективу за розуміння і підтримку. Він пообіцяв надалі впроваджувати започатковану лінію – заради спільного зростання та реалізації інтересів університетської спільноти.


Олена Хлистун

 

 

 

Схожі новини