Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У спортивно-оздоровчому комплексі вишу представники ЗНУ долучаються до йога-практик

У спортивно-оздоровчому комплексі вишу представники ЗНУ долучаються до йога-практик

У спортивно-оздоровчому комплексі вишу представники ЗНУ долучаються до йога-практик
06.06.2017 16:35 Все Головні новини Спортивно-оздоровчий комплекс йога всі факультети

Серйозно займатися науковою діяльністю, мати міцне здоров'я і нерви - не кожному під силу, але деяким студентам і викладачам ЗНУ це вдається. Секрет криється в їх захопленні хатха-йогою, студія по якій вже кілька років діє у спортивно-оздоровчому комплексі Запорізького національного університету. Заняття веде сертифікований тренер вишу із дитячої йоги, фахівець з нідра-йоги і вібро-акустичних практик Єлизавета Крилова, яка отримує про свою роботу тільки позитивні відгуки.

«Вибір саме йоги був зумовлений не соціотрендом, яким зараз стала ця запозичена східна оздоровча практика, а спробою знайти оптимальний варіант фізичного навантаження для себе. Тому що при сучасному темпі життя, постійної зайнятості, прагненні встигнути якомога більше, досягти фізичної і душевної рівноваги стає все складніше, а почувати себе добре без такої гармонії тривалий час людина не може. Завдяки рекомендаціям своїх знайомих, ми потрапили в секцію Єлизавети Крилової і вважаємо, що нам дуже пощастило з тренером: вона не перекваліфікований інструктор фітнес-центру або спортклубу, як це часто зараз буває, а по-справжньому майстер своєї справи. Незважаючи на молодий вік, Єлизавета має тривалий досвід практики і інструкторської роботи. Вона, допомагаючи працювати з тілом і свідомістю, досконало знає техніку виконання асан, очікувані ефекти і протипоказання, і, що не менш важливо для початківців, техніку безпеки при виконанні вправ. Тому ми дуже вдячні їй за те, що її досвід допомагає і нам досягати фізичної і душевної гармонії. Важливим для нас є і те, що заняття йогою проходять в спорткомплексі ЗНУ, поблизу місця нашої роботи, що, нарешті, і дозволяє нам встигати приділяти увагу не тільки професійній діяльності, а й своєму здоров'ю», - розповіли журналістам студентського порталу «Пороги» викладачі філологічного факультету Запорізького національного університету.

Викладачі факультету журналістики теж задоволені результатами занять: «Ліза - прекрасний тренер! Високопрофесійно, кваліфіковано веде заняття. Системно підходить до оздоровлення своїх учнів, і дорослих, і дітей. Враховує стан здоров'я та фізичної підготовки. Наша Ліза прагне гармонізувати фізичне навантаження і навчити душевній рівновазі. Вона вчить тримати баланс - як у фізичній культурі тіла, так і в житті. Ми дійсно відновлюємо сили завдяки заняттям з йоги! Відновлюємо здоров'я, отримуємо енергію і натхнення для своєї викладацької роботи», - розповідають вони.

Майстер із йоги Єлизавета Крилова погодилася відповісти на кілька питань журналістів.

- Зараз на Заході та й у нас йога стала набувати особливої популярності, з чим це пов'язано?

- Перш за все інтерес до йоги пов'язаний з прагненням все більшої кількості людей до всебічного розвитку власної особистості. Зараз популярна мода на здоровий спосіб життя. Якщо раніше більшість людей, займаючись спортом і фізичною зарядкою, перш за все, мали на меті досягнення краси тіла і красивого рельєфу своїм м'язам, то тепер дедалі більшою популярністю користуються практики, які не тільки пов'язані з цілями збереження здоров'я і краси, але і припускають комплексний розвиток. Тут особливе місце належить йогі.

- Що для вас означає йога - це гімнастика, філософія, релігія, спосіб життя або щось зовсім інше?

- Це давнє вчення, спрямоване на досягнення людиною внутрішньої рівноваги. Йога, поза всяким сумнівом, м'яко і гармонійно впливає на зміцнення і збереження здоров'я і краси тіла. Але перш за все, вона спрямована на досягнення особливої внутрішньої гармонії, а також гармонії з усім навколишнім світом. Йога працює не тільки з тілом, але і з розумом, допомагаючи долати стреси, різними нервовими напруженнями, перевантаженнями, які обумовлені найчастіше просто необхідністю вирішувати відразу чимало завдань, в тому числі пов'язаних із побутом, навчанням.

- Що дає йога?

- Будь-яка фізична активність заряджає людину енергією. Люди, які в нас регулярно займаються йогою, діляться своїми враженнями і відзначають, що після кожного заняття вони відчувають прилив сил, заряджаються особливою, потужною енергією, швидше справляються з поточною роботою. Багато хто говорить, що йога допомагає позбутися негативних думок і протистояти потокам негативної енергії.

- Чи є якісь обмеження для занять йогою, наприклад вікові, за станом здоров'я, психологічні? Чим відрізняється йога від спорту?

- На відміну від спортивних напрямків йога не переслідує цілей за всяку ціну досягти якогось результату. Вона практично не має протипоказань. Для занять йогою не мають значення вік або релігійні переконання. Йога вільна від будь-яких догм або містики. Мета йоги полягає в розвитку таких якостей організму, які дозволять людині краще зрозуміти і пізнати не тільки самого себе, розвиваючи свої внутрішні духовні і фізичні сили, а й зрозуміти події, що відбуваються в навколишній дійсності, жити в стані балансу з ними. Зараз популярні і проводяться, в тому числі і у нас в групі, медитативні практики, які відмінно долають стрес і проганяють різні негативні думки. У наш час вміння розслабитися, заспокоїтися і зосередитися на чомусь виключно хорошому особливо важливо, а іноді і життєво необхідно. На відміну від спортивних секцій, де тренування носять змагальний характер і спрямовані, перш за все, на досягнення якихось спортивних висот, йога не має на меті порівнювати себе з іншими і намагатися за всяку ціну закриття себе в складну асану. Як сказав один з моїх учнів, «я не рівняюся на інших, головне для мене це те, що я бачу свій результат, і він мене радує».

- Єлизавета, розкажіть будь ласка про специфіку і нюанси дитячої йоги.

- Дитяча йога допомагає тренувати не тільки тіло, а й інтелект, фантазію, пам'ять і гостроту сприйняття. Займаючись йогою, діти долають лінь і апатію, різні комплекси і страхи. У наш час, на жаль, за статистикою Міністерства охорони здоров'я практично не народжується абсолютно здорових дітей. Майже 70% дітей мають будь-які хронічні захворювання. Негативний вплив надає екологічна обстановка, інформаційні атаки, відсутність будь-яких розумних фільтрів для подачі інформації через засоби масової інформації. Так, подивившись незначний час телевізор, навіть дорослі іноді відзначають погіршення емоційного стану і фізичного здоров'я. Для психічного здоров'я дітей отримана інформація взагалі може виявитися згубною, не можна скидати з рахунків і повальне захоплення «комп'ютерним проведенням часу». Все це веде до того, що дитина часто веде малорухливий спосіб життя, деякі діти страждають від гіперактивності або не можуть зосередити увагу ні на навчанні, ні на вирішенні побутових завдань. Займаючись йогою, діти, крім управлення тілом, вчаться володіти емоціями і розумом, стримувати агресивність, направляти думки в позитивне русло. Можна узагальнити плюси заняття дитячої йогою. Це: здоровий хребет і правильна постава, концентрація уваги, а значить успіхи в навчанні; чудовий вихід для дитячої активності (на йогу можна в ігровій формі непомітно для себе активно попрацювати, і навіть голосно покричати - все це в руслі балансу фізичних і дихальних практик); розвиток координації, гнучкості, пластики і просто гарний настрій дитини.

- Як довго ви працюєте з дітьми?

- Наша група почала працювати 3 роки тому. За цей час відбувалися різні зміни: змінювався її склад, почала працювати дитяча група, за бажанням іноді проводяться заняття на природі, заняття з релаксації, інтенсивним практикам, практикам спрямованим на зняття напружень і стресів, що важливо в наш час. Наші заняття часто приходять діти які вже мають проблеми з поставою, нервові розлади (аж до легкої форми ДЦП). І тому заняття потрібно проводити навіть для однієї людини - адже йдеться про здоров'я дитини, а це найголовніше.

- Як проходять дитячі заняття?

- На відміну від більшості видів спорту, які є травматичними, йога забезпечує нормальне безпечне навантаження на тіло. Іноді до нас приходять діти, які вже мали сумний спортивний досвід («впав з коня», «змусили примусово сісти в шпагат» і т.п.). Такі діти навіть спочатку бояться взагалі виконувати будь-яку фізичну практику, але потім, поступово адаптуються і включаються в процесі. Дуже важливо направити дитячу енергію на зміцнення здоров'я та дотримання здорового способу життя. Йога не має змагальності і нездорової конкуренції «хто краще». Тут кожна дитина виконує вправи на рівні свого фізичного розвитку, віку і здоров'я. Заняття проходять в ігровій формі (в них присутні і забавні пригоди, і незвичайні подорожі, і казкові перетворення), без будь-якого грубого впливу, мета досягається залученням дитини в процес, коли він виконує фізичні вправи не тому що так треба, а тому що йому цікаво. Тому заняття йогою є для дітей уроками радісною невимушеності, творчості та душевного спокою. Це чудово, коли дитині з дитинства допомагають отримувати навички управлення своїм тілом і процесами, що відбуваються в ньому, правильному диханню, повноцінному розслабленню і позитивному ставленню до навколишнього світу. Це дозволяє йому увійти в доросле життя, готовим до будь-яких його проявів, навчитися сприймати її повніше і яскравіше. І саме по-справжньому люблять і мислять батьки, які намагаються якомога раніше познайомити своїх малюків з йогою.

- Чи були на ваших заняттях смішні або цікаві випадки?

- Як правило найбільшими філософами і винахідниками є звичайно діти. Іноді на дитячих заняттях можна «відкрити» для себе багато цікавого. Наприклад: пояснюю, що йога потрібна дівчаткам щоб бути красивими, а хлопчикам, щоб бути сильними. На це 4-х річний йог заявляє: «А я хочу бути і сильним, і красивим теж». Обговорюємо, хто як розуміє, що таке медитація. Чую таку інтерпретацію: «медитація - це коли в голові багато думок, вони скачуть як мавпи і серед них потрібно знайти найголовнішу». На питання про йогу дуже зацікавлений 4-х річний йог стверджує: «Якщо займатися йогою, то можна навіть зробити стійку на вусі».

Детальніша інформація про заняття йогою та хобі майстра є й на сайтах Єлизавети: http://lightofyoga.com.ua/ чи http://laleari.com.ua/

або за телефонами, за якими можна уточнити графік занять: 093 388 93 35, 095 561 80 62

 


Схожі новини