Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Запорізькі школярі вивчатимуть на базі ЗНУ китайську мову

Запорізькі школярі вивчатимуть на базі ЗНУ китайську мову

07.06.2017 16:24 Все Головні новини Університет Школа Конфуція міжнародна діяльність профорієнтаційна діяльність взаємодія зі школами

Днями у департаменті освіти і науки Запорізької міської ради під головуванням його директора Юлії Погребняк відбулося робоче засідання, у якому взяли участь директори шкіл, гімназій та ліцеїв нашого міста. Серед інших важливих питань під час заходу його учасники обговорили можливість вивчення школярами китайської мови. Її викладання розпочнеться в Школі Конфуція, яка діятиме в ЗНУ з вересня цього року.

Під час дискусії з цього приводу долучитися до нової освітньої програми і надати своїм учням можливість вивчати китайську мову виявили бажання представники Вознесенівського району: директор Запорізької суспільно-гуманітарної гімназії № 27 Людмила Гашенко, директор . Запорізької гімназії № 25 гуманітарного профілю Олег Колесник, директор Запорізької гімназії № 71 з поглибленим вивченням іноземної мови Людмила Терновська, директор Запорізького ліцею «Логос» Анатолій Рівкін і директор Запорізької гімназії «Контакт» Тамара Заварзіна.

До їхньої думки приєдналися освітяни Дніпровського району. Директор Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 22 Світлана Ман, директор Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 89 Любов Корсунова, директор Запорізького навчально-виховного комплексу «Еврика» Олена Селіванова, директор Запорізької гімназії № 31 Тетяна Трапезіна, директор Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 109 Марина Углова та директор Запорізька гімназія № 50 Андрій Гузеватий висловили переконання, що вивчення додаткової іноземної мови зробить їхніх учнів у майбутньому більш конкурентноспроможними на ринку праці.

Директор Запорізької гімназії № 47 (Заводський район) Валентина Коваль цілком схвалила нову освітню ініціативу Запорізького національного університету. Керівники навчальних закладів Комунарського району Неля Ситенко (Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 103) і Аркадій Демченко (Запорізький навчально-виховний оздоровчий комплекс № 110) також запевнили присутніх у тому, що їхні учні із задоволенням скористаються можливістю розширити свій кругозір, завдяки можливостям, які пропонує Школа Конфуція.

Освітяни з Олександрівського району: Світлана Непрядкіна (Запорізька гімназія № 11) і Наталія Івахненко (Запорізький колегіум № 98) висловили сподівання на плідну співпрацю із ЗНУ у цьому напрямку освіти.

Директори начальних закладів Хортицького району: Оксана Балдук (Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №51). Ольга Солдатєнко (Запорізький багатопрофільний ліцей № 99), Ірина Пискунова (Запорізька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 40) й Олена Іванішина (Запорізький загальноосвітній багатопрофільний навчально-виховний комплекс № 106) цілком погодилися із тезою, що на сьогодні успішній людині бажано знати кілька іноземних мов, а китайська входить до числа пріоритетних, якщо врахувати тенденції геополітики. Тож вивчення китайської – додатковий шанс для учнів Запоріжжя.

Представники Шевченківського району: Олександр Могилін (Запорізький навчально-виховний комплекс № 42), Тетяна Іванова (Запорізька гімназія № 93) і Костянтин Саміло (Запорізький багатопрофільний ліцей «Перспектива») висловили задоволення, що у ЗНУ у Школі Конфуція діятимуть класи розраховані як на учнів молодшої школи, так і на старшокласників.

Нагадаємо, що учні цих шкіл зможуть опановувати китайську мову вже із вересня цього року на базі Школи Конфуція. Викладання у ній здійснюватимуть професори Анхойського педагогічного університету (м. Уху, провінція Анхой, Китай), а методичні посібники Посольство Китайської Народної Республіки в Україні.

Усі охочі ще мають час приєднатися до груп вивчення китайської мови, адже у Школі Конфуція діятимуть навчальні групи, розраховані як на дітей, так і на дорослих.