Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ триває атестація осіб, які планують обіймати посаду держслужбовця

У ЗНУ триває атестація осіб, які планують обіймати посаду держслужбовця

08.06.2017 17:36 Все Головні новини Факультети Соціології та управління Філологічний Центр післядипломної освіти державна служба атестація

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 301 від 26.04.17 «Про організацію проведення атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою», на базі Центру післядипломної освіти ЗНУ проводиться атестація осіб, що претендують на посади держслужбовців. Восьмого червня відбулося чергове засідання атестаційної комісії.

Цього разу атестацію пройшли 9 осіб. Атестаційний залік відбувається у два етапи і складається із письмового блоку (тестування і реферування) та усного (ділова розмова, повідомлення-презентація на задану тему). Така його форма дозволяє врахувати рівень усіх мовленнєвих компетенцій особи, яка екзаменується. Уже завтра учасникам будуть відомі результати атестації. А упродовж десяти днів вони отримають посвідчення, яке підтверджує їхнє володіння державною мовою, що дозволить претендентам надалі проходити конкурс та обіймати посади державних службовців.
Незмінним залишається склад атестаційної комісії, до якого входять висококваліфіковані фахівці університету. Очолює комісію кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови Світлана Сабліна, секретар – керівник Центру післядипломної освіти Ірина Львова, члени комісії – кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови Лариса Бойко, кандидат філологічних наук, доцент кафедри українознавства Микола Стасик та кандидат філософських наук, доцент кафедри соціальної філософії та управління Ірина Цапліна.
Комісія працює згідно затвердженого графіку. Від початку поточного року відбулося вже три засідання, присвячених атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу. За словами членів атестаційної комісії, чергова група екзаменованих продемонструвала належний рівень володіння українською мовою. Своєю чергою, аби знизити рівень хвилювання учасників заліку, представники комісії усіляко намагалися створити атмосферу невимушеності в аудиторії, усні завдання переводили у форму діалогу. Також вони не лише здійснювати контроль знань, а й вводили елемент навчання та надавали корисні поради учасникам атестації. Проте були й деякі нюанси, які мають врахувати майбутні держслужбовці у своїй роботі.
Перебіг заліку коментує голова атестаційної комісії Світлана Сабліна: «Запропоновані учасникам атестації різні форми завдань допомогли відтворити повну картину щодо рівня знань і мовних компетенцій. Найкращий результат екзаменовані продемонстрували під час виконання письмових тестових завдань, трішки нижчий – із навичок реферування. Непогано вони впоралися й з усними завданнями. Проте іноді в мові доповідачів були присутній суржик та окремі русизми, інколи спостерігався небагатий лексичний запас. Однак, враховуючи той факт, що учасники хвилювалися, вони, загалом, показали достатній рівень знань, який дозволяє їм обіймати посаду держслужбовця. Насамкінець хочеться побажати усім, хто пройшов атестацію, не зупинятися на досягнутому і вдосконалювати рівень власних знань із мови та свої мовленнєві навички. Задля цього треба не тільки на роботі користуватися українською мовою, а й більше читати літератури, також намагатися спілкуватися в побуті, у повсякденному житті саме українською».
Наступна атестація згідно плану відбудеться 20 червня. Із графіком атестаційних сесій на 2017 рік та іншою корисною інформацією можна ознайомитися за покликанням: https://www.znu.edu.ua/3742.ukr.html. Щодо питань проходження атестації також можна проконсультуватися за телефоном: 289-41-46 (Ірина Вікторівна Львова).
Окрім того, нагадаємо, що на базі факультету соціології та управління до 22 липня триває набір до магістратури «Публічне управління та адміністрування» (освітня програма «Державна служба»). Більш детальну інформацію щодо навчання за цією освітньою програмою можна отримати, завітавши на сайт ЗНУ, або зателефонувавши: (061) 228-75-73; 050-010-55-34; 066-062-05-47.

Олена Хлистун