Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Молодь поставила на сцені комедію Соважона

Молодь поставила на сцені комедію Соважона

Молодь поставила на сцені комедію Соважона
14.06.2017 16:42 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Факультет СПП кафедра акторської майстерності та дизайну спеціальність «Сценічне мистецтво»

Студенти 5 курсу спеціальності «Сценічне мистецтво» презентували глядачам свою дипломну виставу «Нічний переполох». Комедія на дві дії ґрунтувалася на однойменному творі великого комедіографа, французького драматурга Марка Жильбера Соважона.

Режисером-постановником спектаклю виступив художній керівник курсу – народний артист України Олександр Король. До державної екзаменаційної комісії увійшли: її голова народний артист України, гендиректор Національного академічного драматичного театру ім. І.Франка (Київ), доктор філософії у галузі «Мистецтвознавство», доцент кафедри організації театральної справи ім. І. Безгіна Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенко-Карого Михайло Захаревич та члени комісії: кандидат педагогічних наук, заслужений працівник освіти України, декан факультету соціальної педагогіки та психології Ольга Пономаренко, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри акторської майстерності та дизайну Галина Локарєва, заслужена артистка України, старший викладач Надія Стадніченко.

Дійовими особами та виконавцями спектаклю стали: Олексій Огаренко (Арман Вареско), Семен Гапонов (Фредерік Вареско), Катерина Слатвінська (Марія Вареско), Ганна Слоковенко (Гертруда Вареско), Анастасія Ляшиченко, Алла Лазько (Сільвія Совен), Давідян Елізабет (Ізабела Совен), Анна Акішина (Кароліна Пелллеь’є), Наталія Зайковська (Естела), Євген Пономарьов (Франк Вареско), Євген Козлов (Легран), Роман Капітанов (Жильбер Совен) та заслужений артист України Віктор Гончаров (голос Сіпрієна Вареско).

За сюжетом спектаклю страшний крик розбудив пізно вночі усіх мешканців будинку Вареско. Цей крик почули з кабінету голови клана – старого Сіпрієна Вареско. Але виявити причину не наважується ніхто, адже всім відомий крутий норов дідугана. Відтак, вся родина в нерішучості тупцює під дверима. Аж тут із кабінета виходить юна секретарка Сіпрієна – Кароліна. Вона повідомляє усім, що пан Вареско помер. «Я вбила його»,- виголошує вона зізнання та зомліває. А коли вже дівчина опритомніла, вона пояснює, що захищалася від неетичної поведінки Сіпрієна та штовхнула його, через що він вдарився головою та помер.

Саме таким крутим піке й починається гостра тонка, по-справжньому французька комедія студентів. У ній вони яскраво поєднали елементи детективу, мелодрами, кохання та безглуздого вбивства.

Спроба родини Вареско не дати скандалу розгорітися, щоб не опублікувати причину вбивства, призводить до того, що всі сімейні шафові скелети оприлюднюються. Недарма ще один варіант назви твору – «Грошовий переполох», адже чимало хто з героїв волів би стати спадкоємцем численних багатств голови клана. За словами його нащадків, він вдихнув життя у край, який довгі роки був занедбаною територією. Але Сіпрієн спромігся побудувати тут взуттєву фабрику, дати роботу мешканцям краю та, звісно, щедро примножити свої багатства. Проте, десь у цій гонці за прибутками він втратив найголовніше – розуміння, що щастя далеке від коштів і що ніщо не замінить батьківської любові, на яку він був не просто скупий, а навіть неспроможний. Жорсткий тип виховання зробив із його дітей та онуків бездієвих залежних маріонеток. І лише одному з них – онукові Франко вдалося вирватися з цих тенет.

Саме він не носить прізвище Вареско. Рідня змусила його відмовитися від нього, адже сам Франко заплямовує імідж клану непристойною славою бандюгана, який вже мав певний тюремний термін за хуліганство. Проте в хвилину безвиході герої драми вирішують викликати на сімейну раду саме Франко. Вони пропонують йому взяти провину за вбивство на себе, щоб уникнути скандалу з секретаркою. І навіть пропонують Франко 15 мільйонів за таку аферу. Хлопцю шкода юної невинної Кароліни. Він погоджується на пропозицію рідні.

Проте проникливий «друг» родини слідчий Легран відразу викриває аеристів. Не дивно, він знає клан, краще ніж всі члени сім’ї вкупі. Він вже довгі роки закоханий у донька власного Сіпрієна – Марію. Якою батько вперто не погоджувався поступатися нахабному молодику. Відтак Легран швидко помічає відсутність нігтів у Франко і співставляє цей факт із пошкарабяними щоками Сіпрієна.

До того ж, ефектною фінальною крапкою стає прослуховування платівки Сіпрієна, яку він залишив спеціально для такого «урочистого» моменту – коли його не стане, але заяву про спадок можна буде оголосити лише через кілька днів.

Після цих зверхнів коментарів покійного на когось чекає суцільне фіаско щодо отримання солідних частин спадку, а хтось знаходить і своє кохання – як-от Франко та Кароліна. Нарешті доля обдаровує слідчого Леграна та Марію Вареско надією на здійснення мрії бути разом.

Глибину особистості кожного героя студентам вдалося передати сповна. Глядач проникливо захоплювався твердістю Марії, яка захищала тендітну душу дівчини, тендітність Армана та подвійність Фредеріка, турботливість Гертруди та безтурботність Естели, грайливість Ізабели, поверховість подружжя Совенів та глибину душ Кароліни та Франко, прагнення до справедливості у Леграна.

На особливу увагу заслуговували й професійні декорації спектакля, вишукана сценографія та прекрасні костюми. Молоді та їхнім наставникам вдалося презентувати історію не тільки захопливою, але й красивою. Дію вибудовано гостро, напружено з постійною концентрацією глядацької уваги, чому не в останню чергу сприяє й прекрасний акторський ансамбль.

Тепер актори порадують Запоріжжя виставою за п’єсою П.Саксаганського: водевіль на одну дію «Шантрапа» (15 червня, навчальний корпус №8, 11.00), за п’єсою Л.Філатова «Лізістрата» (15 червня, навчальний корпус №8, 16.30), ляльковою виставою «Вертеп» (16 червня, навчальний корпус №8, 10.00), літературною виставою «Кавярня Театр» (16 червня, навчальний корпус №8, 12.00) та хореографічною виставою за мотивами однойменної п’єси Ф.Шиллера «Підступність і кохання» (16 червня, навчальний корпус №8, 14.30).

 

Марія Канцелярист

 

 

 

 

 

Схожі новини