Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Майбутні актори обрали для дипломної вистави п’єсу Саксаганського

Майбутні актори обрали для дипломної вистави п’єсу Саксаганського

16.06.2017 10:56 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Факультет СПП кафедра акторської майстерності та дизайну дипломні вистави

П’ятнадцятого червня у стінах навчального корпусу № 8 ЗНУ пройшла дипломна вистава студентів 5 курсу спеціальності «Сценічне мистецтво» за п’єсою Панаса Саксаганського «Шантрапа». Режисером-постановником спектаклю виступив народний артист України, професор Олександр Король, викладачем із вокалу – заслужений діяч мистецтв України, кандидат педагогічних наук Лілія Гринь, концертмейстером – Альона Кулініч.

До державної екзаменаційної комісії увійшли: її голова народний артист України, гендиректор Національного академічного драматичного театру ім. І.Франка (Київ), доктор філософії у галузі «Мистецтвознавство», доцент кафедри організації театральної справи ім. І. Безгіна Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенко-Карого Михайло Захаревич та члени комісії: кандидат педагогічних наук, заслужений працівник освіти України, декан факультету соціальної педагогіки та психології Ольга Пономаренко, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри акторської майстерності та дизайну Галина Локарєва, заслужена артистка України, старший викладач Надія Стадніченко.

Дійовими особами та виконавцями спектаклю стали: Семен Гапонов (Василь Іванович Вінник), Діана Фролова (Олена Степанівна), Анна Акішина (Зіна), Роман Капітанов (Жук, Казимір), Євген Пономарьов (Іван Олексійович Бездомний), Олексій Огаренко (Онисим Зінов’євич Чижик), Наталія Зайковська (Ціпа Львовна), Давідян Елізабет, Тетяна Сенько (Мишка), Мікаел Хачибабян (Дувид Бабецький), Марк Первухін (Кузьмич, Яворенко), Євген Козлов (Лука Карпович Іваненко), Дмитро Бабчук (Глоба). А також хористки: Анастасія Ляшиченко, Алла Лазько, Катерина Слатвінська, Ганна Слоковенко, Лілія Кабанова, Ірина Левчук, Дар’я Александрович, Дар’я Шахова, Юлія Мірошниченко, Марина Лаврик, Анастасія Азаренкова.

Жарт на одну дію присвятили темі високого призначення мистецтва сцени. У сатиричній формі молодь зобразила лаштунки театру. Як-от, мізерні аванси, на які з нетерпінням чекає вся трупа, чи залицяння одруженого капельмейстера до актриси Зіни. Наголошується у виставі й на підлабузництві до керівництва театру, замовника, купця. До речі, підбирає репертуар він лише за настроєм. Також неможливо залишити без уваги роль Чижика – драматичного артиста.

Своїми враженнями від вистави залюбки поділився голова комісії Михайло Захаревич: «Я бачив різні вистави й можу сказати, що театр багаторепертуарний. Студенти оволоділи своєю майбутньою професією за допомогою чудових педагогів. Вони передали свої вміння та навички, заклали основи студентської майстерності. Факультет соціальної педагогіки та психології – один з найкращих в Україні, і це треба пропагувати на рівні країни. Тут можна навчитися характеру та образу, цьому викладачі приділяють велику увагу. Тому я вдячний їм за цю роботу, та внесок у формування майбутнього театрального мистецтва».

Маргарита Ніколаєва,

Студентка першого курсу факультету журналістики