Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На біологічному факультеті успішно стартували навчальні практики студентів

На біологічному факультеті успішно стартували навчальні практики студентів

16.06.2017 13:55 Все Головні новини Факультети Біологічний Біофак практика

12 червня на біологічному факультеті Запорізького національного університету пройшли установчі конференції для студентів 1-3 курсів, які влітку проходять навчальну практику за різними спеціальностями та напрямами підготовки.

Відзначимо, що навчальна практика, яку студенти проходять за напрямами своїх кафедр, у підготовці молодих фахівців на біологічному факультеті займає важливе місце. В цьому сенсі факультет має широкі можливості, що дозволяють майбутнім фахівцям отримати навички та компетенції на базі провідних підприємств нашої області. Зокрема, студенти 1-3 курсів біологічного факультету за напрямами «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування», «Лісове та садово-паркове господарство», «Біологія» та «Хімія» протягом двох тижнів з 12 по 24 червня пройдуть практику на базі Азово-Сиваського національного природного парку Державного управління справами Президента, навчальних лабораторій ЗНУ відповідних кафедр, Регіонального навчально-науково-виробничого центру «Екологія», науково-дослідницької та навчальної лабораторії «Біотехнології фізіологічно активних речовин». Заплановані також виїзди на Біостанцію (о. Хортиця), екскурсії до ЦПКіВ «Дубовий гай», «Запорізького дитячого міського ботанічного саду», на ряд підприємств (АТ «Мотор Січ»; ТОВ «ЗТМК»; ДП «ДНДП інститут титану»; ДП «Запорізький державний авіаційний ремонтний завод «МІГРЕМОНТ»), до Країнознавчого музею м. Запоріжжя.

В свою чергу, керівники навчальних практик, серед яких: Олена Дубова, Валерій Домніч, Олена Бойка, Ірина Приступа, Михайло Завгородній, Світлана Яковлєва-Носарь, Ірина Полякова, Костянтин Домбровський, Володимир Стрельченко, Валерій Горбань, Володимир Вовченко, Тамара Панасенко, Наталія Костюченко, Віктор Лях, Єгор Гороховський, Віра Копійка, Галина Дударева, Ольга Луганська, Наталія Лашко наголошують на актуальності та важливості такої форми практичної роботи для студентів.

Під час практики молодь працює під безпосереднім керівництвом закріплених за ними досвідчених фахівців, від яких вони набираються виробничого досвіду і формують навички самостійної роботи. Так, наприклад метою ландшафтно-екологічної практики є засвоєння методик польових ландшафтно-екологічних досліджень та оцінки окремих геосистем, з’ясування проблем взаємодії людини з природними системами.

Під час навчальної практики з спеціалізації, ботаніки та геодезії, хімії, загальної екології, зоології, дендрології та ґрунтознавства, біології, лісознавства, студенти закріплюють, поглиблюють та удосконалюють знання, отримані під час вивчення відповідних дисциплін, ознайомлюються з флорою Запорізького регіону, а також оволодівають базовими навичками та вміннями польових досліджень. За результатами практик студенти оформлять щоденники, звіти, презентації, гербарії, відповідні колекції. Подібні види практики слід вважати важливою ланкою на етапі визначення майбутнього напряму діяльності студентів. В ході такої практичної роботи студенти заглиблюються в обраний напрям. Вони, таким чином, починають розуміти специфіку обраної ними спеціальності. Крім того, під час навчальних практик студенти часто отримують можливість проявити свої вміння, навички і таланти, а також зібрати необхідний матеріал для наукових робіт.

Олена Переверзєва