Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ФСУ взяли участь у засіданні круглого столу «Від конфлікту до розбудови миру: виклики і досвід Запорізького регіону»

Представники ФСУ взяли участь у засіданні круглого столу «Від конфлікту до розбудови миру: виклики і досвід Запорізького регіону»

Представники ФСУ взяли участь у засіданні круглого столу «Від конфлікту до розбудови миру: виклики і досвід Запорізького регіону»
19.06.2017 15:50 Все Головні новини Факультети Соціології та управління ФСУ Круглий стіл

16 червня у стінах Запорізького національного університету на факультеті соціології та управління відбулося засідання  круглого столу на тему «Від конфлікту до розбудови миру: виклики і досвід Запорізького регіону».

Цей круглий стіл був організований робочою групою «Справедливість, мир і демократія» Української соціальної академії спільно з факультетом соціології та управління Запорізького національного університету.

У засіданні взяли участь науковці факультету соціології та управління ЗНУ та науковці Української соціальної академії. До речі, подібні заходи також були проведені також в інших містах: Одесі, Житормирі, Харкові, Луцьку.

Модератором заходу виступив декан факультету соціології та управління професор кафедри соціології Максим Лепський.

Відзначимо, що метою круглого столу стало обговорення запорізького досвіду дослідження проблем миротворення та діяльності міжнародного консорціуму «Університети за мир» та впровадження підготовки фахівців з переговорної комунікації та медіації, волонтерського руху та міжнародної проектної діяльності. Даний круглий стіл був проведений в рамках ініціатив Робочої групи «Справедливість, Мир і Демократія», метою діяльності якої є аналіз сучасних суспільних викликів для українського суспільства, які стоять на шляху побудови національного діалогу, і сформувати практичні рекомендації – стратегію розбудови миру і справедливого суспільства в Україні.

Також до участі у дискусії долучились науково-педагогічні представники всіх кафедр факультету соціології та управління ЗНУ, зокрема завідувач кафедри соціології, професор Володимир Скворець,  заступник декана з питань міжнародної співпраці Ігор Кудінов, професор кафедри політології  Олена  Кіндратець, старший викладач кафедри політології, керівник Політологічного клубу ЗНУ Станіслав Локарєв, завідувач кафедри політології, профессор Євген Цокур, завідувач кафедри соціальної філософії та управління, професор Тарас Бутченко, професор кафедри соціальної філософії та управління Володимир Глазунов, старший викладач кафедри соціології Геннадій Корнієнко, професор кафедри соціальної філософії та управління Ірина Чайка,  заступник декана ФСУ з наукової роботи Ольга Безрукова, докторант кафедри політології Наталія Лепська та інші науково-педагогічні  представники факультету, а також професор кафедри політології  доктор філософських наук, професор, Голова ради ветеранів КНУ ім. Т. Шевченка Федір Кирилюк,  ліценціат богослов'я та суспільної етики, голова Центру протидії корупції УГКЦ, керівник проектів Української соціальної академії Петро Дарморіс та доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри  менеджмента організацій та управління проектами ЗДІА Валентина Воронкова.

На обговорення були винесені такі питання: досвід дослідження сприйняття конфлікту на Сході України у Запорізькому регіоні, ключові проблеми міста Запоріжжя, які породжують локальні конфлікти та непорозуміння (соціальна сфера, політика, підприємство, міжрелігійний діалог), досвід діяльності державних та громадських організацій з проблем миротворення та сталого розвитку у Запорізькій області.

Учасники засідання в форматі вільної дискусії обговорили питання інформаційної, гібридної війни, релігійних конфліктів, досвіду і можливостей миротворення в Україні, психологічної роботи з учасниками АТО, боротьби з кіберзлочинністю, втрати довіри до влади, ролі опозиційного блоку в регіоні, проблем регіону, формування політичної еліти та фахових управлінців, відсутності ідеології у суспільстві та культури у владі а також розглянули відповідні соціологічні дослідження та альтернативні шляхи виходу із конфлікту на сході країни та розбудови миру.

На думку науковців, роль запорізького регіону полягає в тому, аби бути комунікатором щодо шляхів вирішення цього конфлікту, адже це питання є важливим і в контексті інтеграції до ЄС, і з боку розвитку та процвітання регіонів та України. При цьому основним завданням є привернення уваги до соціальних проблем та конфліктів та вироблення концепції сталого розвитку на рівні держави, а також продовження волонтерської діяльності, зокрема волонтерського руху та соціальних проектів, започаткованих на факультеті ФСУ.

Крім того, дослідники в галузі політології та соціології висловили переконання про важливість і необхідність врахування під час прийняття управлінських рішень наукового досвіду та наукових досліджень. Так, наприклад, науковцями ФСУ було підготовлене наукове дослідження «Миротворення в умовах гібридної війни», яке було передане управлінцям Кабміну і яке зможе дозволити спрогнозувати сценарії розвитку країни. За словами  дослідників, це дослідження готувалось 2 роки і буде продовжуватись і далі.

Також під час обговорення проблемних питань учасники засідання обговорили питання громадянських конфліктів, зовнішньої агресії, їх  передумов, економічної та духовної складової, а також перспектив розвитку.

Учасники заходу висловлювали свої власні думки і погляди щодо моделі розвитку держави і регіону, захисту національних інтересів та моделі українського миру. Ділилися науковці і власним життєвим досвідом і власними спостереженнями ситуації. Так, на переконання завідувача кафедри соціології, професора Володимира Скворця, основна функція державного управління повинна полягати не в розділенні суспільства на дві частини, а  в інтеграції українського суспільства в єдиний організм. Також необхідною є нова генерація державних службовців, які вирішать соціальні проблеми.

При цьому науковці наголосили, що сила України в самобутності різних регіонів України та врахуванні потенціалу і можливостей кожного конкретного регіону.

Інші науковці висловили переконання про необхідність посилення ролі державного управління, професійної підготовки переговірників та медіаторів комунікації.

Науковці Української соціальної академії в свою чергу висловили думки, щодо кризи в політичній науці, розриві між теорією та практикою, а також   необхідності самостійної розбудови громадянського суспільства через науку та залучення молоді до цих процесів.

Результатом засідання круглого столу стало вироблення спільної позиції з основних проблемних питань круглого столу, рекомендацій щодо вирішення конфліктів,  та домовленість  про подальшу співпрацю в цьому напрямі. Також було запропоновано виробити концепцію стратегічного захисту, безпеки та сталого розвитку нашого регіону та держави загалом.

 

Олена Переверзєва

Схожі новини