Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладач біологічного факультету презентувала досвід участі в міжнародних конференціях

Викладач біологічного факультету презентувала досвід участі в міжнародних конференціях

Викладач біологічного факультету презентувала досвід участі в міжнародних конференціях
20.06.2017 15:35 Все Головні новини Факультети Біологічний Науково-технічна рада біологічний факультет міжнародна діяльність наукова діяльність

Серед доповідачів заключного в цьому навчальному році засідання Науково-технічної ради Запорізького національного університету була заступник декана біологічного факультету з міжнародної діяльності Олена Бойка. Вона прозвітувала перед учасниками наукового зібрання про свій    досвід участі у міжнародних конференціях.

Так, у її виступі йшлося про IV міжнародну наукову конференцію «PLANT GENETICS, GENOMICS, BIOINFORMATICS AND BIOTECHNOLOGY» (PLANTGEN2017) і  ІІ Міжнародний Балканський Сільськогосподарський Конгрес. Олена Бойка оцінила участь в обох заходах як дуже корисну й цікаву.

Так, вона розповіла, що Міжнародний Балканський Сільськогосподарський Конгрес проходив у травні в м. Текірдаг (Республіка Туреччина) на базі Намік Кемал Університет. Офіційною мовою заходу організатори обрали англійську, що дозволило науковцям із різних країн вільно спілкуватися на професійні теми.

Олена Бойка під час конгресу презентувала доповідь за тематикою наукових досліджень англійською мовою. На початку виступу вона надала присутнім основну інформацію щодо Запорізького національного університету, біологічного факультету й кафедри садово-паркового господарства та генетики.

Розповідаючи про свою участь у  конгресі, вона наголосила, що змогла познайомитися з науковцями з Туреччини, Македонії, Болгарії, Греції, Франції. Деякі з цих контактів, на її думу, є перспективними з точки зору спільних наукових досліджень та подання грантових запитів. Крім того, представники двох університетів Туреччини висловили зацікавленість у співробітництві, зокрема – в галузі освіти. Вона наголосила, що вже розпочався  процес переговорів щодо укладання угод про співпрацю з цими університетами.

Також вона розповіла про участь у IV INTERNATIONAL SCIENTIFIC CONFERENCE «PLANT GENETICS, GENOMICS, BIOINFORMATICS AND BIOTECHNOLOGY» (PLANTGEN2017), який походив наприкінці травня-початку червня в м. Алмати (Республіка Казахстан). Організаторами конференції. робочою мовою якої стала англійська, були співробітники Інституту біології та біотехнології рослин.

Крім звіту про свої наукові дослідження, Олена Бойка представила увазі присутніх на заході інформацію про Запорізький національний університет загалом і біологічний факультет зокрема.

Вона відзначила, що під час конференції було встановлені нові ділові контакти з науковцями з Казахстану, Вірменії, Естонії, Латвії, Японії, Китаю, Білорусі, Німеччини та Великобританії. Деякі з них є перспективними з точки зору спільних наукових досліджень та подання грантових запитів.

Також представники двох університетів (із Вірменії та з Казахстану) наголосили на зацікавленості у співробітництві, зокрема у галузі освіти. На сьогодні триває процес переговорів щодо укладання угод про співпрацю з цими університетами. Крім того, представники деяких наукових установ висловили бажання налагодити постійні наукові зв’язки із ЗНУ. Ще одним безперечним успіхом участі в цьому міжнародному заході є те, що представниці біологічного факультету отримала запрошення взяти участь у 3 міжнародних конференції (у Білорусі, Вірменії та в Казахстані).

Презентуючи свої досягнення перед членами науково-технічної ради. Олена Бойка відзначила, що, використовуючи контактні дані учасників конференції, можна поповнити базу даних для подання грантів та спільних наукових досліджень. А також – поповнити перелік іноземних освітянських та наукових установ, перспективних для подальшої співпраці.

У своєму виступі вона особливо наголосила на тих аспектах досвіду іноземних вишів в організації наукових заходів. які варто взяти на озброєння представникам ЗНУ.

Так, на її думку, необхідно створювати презентації англійською мовою, навіть за умови, коли голова заходу чи доповідач говорить рідною мовою. Це дозволить уникнути необхідності в перекладі під час міжнародних зібрань. Також варто активно залучати різноманітних спонсорів до організації та проведення конференцій. Запрошення відомих вчених на пленарні доповіді з частковою оплатою їхньої участі та перебування на конференції дозволяє привернути до наукових заходів увагу громадськості.

За її словами, організаторам не варто залишати поза увагою проведення розважальних заходів (екскурсії, вистави, концерти творчості) в середині відведеного на конференцію часу. Вони дозволяють учасникам конференції налагодити ділові контакти в невимушеній обстановці. Також потрібно розміщувати рекламні буклети про університет, факультет, основні напрями діяльності та можливі варіанти співпраці у роздаткових матеріалах будь-якої конференції.

Також Олена бойка запропонувала всім учасникам міжнародних заходів – представникам ЗНУ – у майбутньому мати при візитівки університету, на яких була б назва, контактні телефони ректорату та міжнародного відділу та адреса сайту університету.

Члени Науково-технічної ради ЗНУ, зокрема її голова, проректор з наукової роботи, професор Геннадій Васильчук подякували доповідачу за цікавий та інформативний виступ. Геннадій Васильчук висловив сподівання. що представники університету все ширше залучатимуться до участі в міжнародних конференціях. Оскільки саме інтеграція до міжнародних академічних кіл на сьогодні – один із найважливіших напрямків діяльності Запорізького національного університету.

 

Схожі новини