Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковці ЗНУ взяли участь у з’їзді провідних фахівців галузі фізіології рослин

Науковці ЗНУ взяли участь у з’їзді провідних фахівців галузі фізіології рослин

Науковці ЗНУ взяли участь у з’їзді провідних фахівців  галузі фізіології рослин
23.06.2017 11:05 Все Факультети Біологічний Біологічний факультет кафедра садово-паркового господарства та генетики наукова діяльність наукова школа з’їзд

Днями на базі Інституту фізіології рослин і генетики Національної академії наук України зібралися представники вітчизняних вищих навчальних закладів – керівники та члени регіональних відділень Українського товариства фізіології рослин. Запорізький національний університет на заході представляли голова Запорізького регіонального відділення Українського товариства фізіологів рослин, завідувач кафедри садово-паркового господарства та генетики біологічного факультету, професор Віктор Лях та аспірант четвертого року навчання, лаборант цієї кафедри Вікторія Яранцева.

Вітчизняних науковців зібрав разом V – ювілейний – з’їзд представників товариства. Ця вже традиційна для українських науковців подія – чудова нагода прозвітувати перед представниками академічних кіл про здобутки вчених різних навчальних закладів й обговорити актуальні питання, пов’язані з функціонуванням природничих наукових шкіл. Також під час з’їзду йшлося про започаткування спільних наукових проектів та участь представників різних вишів у різноманітних спільних грантових проектах.

На початку пленарного засідання голова організаційного комітету з’їзду, академік Національної академії наук України Володимир Моргун привітав учасників заходу та наголосив на актуальності та необхідності таких зібрань. Науковець присвятив свій виступ висвітленню внеску генетики та фізіології рослин у забезпечення продовольчої безпеки України. Також під час заходу розглянути такі важливі для сучасної біологічної науки теми, як нові напрямки селекції зернових культур. Основні заходи щодо формування зернових ресурсів та виробництва високоякісного насіння тощо.

Також під час заходу присутні заслухали звіти голів регіональних відділень Українського товариства фізіологів рослин. Неабияке зацікавлення серед присутніх викликала доповідь знаного науковця – завідувач кафедри садово-паркового господарства та генетики ЗНУ, професора Віктора Ляха про здобутки запорізьких учених упродовж року. Зокрема, учасники з’їзду приділили велику увагу розповіді про діяльність наукової школи професора Віктора Ляха «Індукований мутагенез рослин та мікрогаметофітний добір», яка функціонує на базі кафедри садово-паркового господарства та генетики Запорізького національного університету. До речі, Віктор Олексійович у рамках діяльності цієї школи вже підготував більше десяти кандидатів наук, активно продовжує сприяти становленню молодих науковців. Крім того, він не лише очолює запорізьке відділення Товариства, але й є членом спеціалізованих вчених рад із фізіології рослин та генетики в Києві та Одесі.

Крім того під час рамкових виступів презентувала результати свого наукового дослідження (науковий керівник – Віктор Лях) аспірантка ЗНУ Вікторія Яранцева. Тему її наукової роботи «Анатомо-морфологічні особливості пластичного апарату хлорофіл-дефіцитних рослин» присутні на заході відзначили як цікаву та перспективну для подальшої розробки.

За результатами роботи з’їзду видали збірник наукових статей, до якого увійшли тези доповідей і представників Запорізького національного університету.

Ще однією цікавою особливістю заходу стало те, що для його учасників провели так званий «день поля». Їм презентували нові сорти пшениці, виведені на базі Інституту фізіології рослин і генетики Національної академії наук України. Крім того, їх ознайомили з матеріально-технічною базою інституту, продемонструвавши нову сільськогосподарську техніку, хімічні засоби догляду за рослинами тощо.

Усі учасники з’їзду оцінили участь у загальному науковому зібранні як дуже корисну та цікаву. Вони висловили сподівання на запровадження нових спільних наукових проектів між представниками провідних вишів та наукових установив України в галузі генетики та фізіології рослин.

 

Таміла Тарасенко

 

 

 

 

 

Схожі новини