Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулося засідання комісії з питань поселення у гуртожитки

У ЗНУ відбулося засідання комісії з питань поселення у гуртожитки

23.06.2017 15:39 Все Головні новини Комісія з питань поселення студентів у гуртожитки виховний відділ фізичний факультет економічний факультет юридичний факультет

Двадцять другого червня в ЗНУ відбулося робоче засідання комісії з питань поселення студентів у гуртожитки. Учасники наради обговорили кілька нагальних питань порядку денного. Йшлося про переселення мешканців гуртожитків та можливості організувати компактне проживання студентів кожного окремого факультету на поверхах, про догани за грубі порушення дисципліни, які винесли впродовж минулого навчального року конкретним особам, а також про вироблення норм проживання та процедури виселення студентів, які є громадянами іноземних країн.

Координаторами засідання стали голова університетської комісії з питань поселення студентів у гуртожитки, проректор з науково-педагогічної роботи Володимир Волков та помічник ректора з виховної роботи Наталія Воронова. Також участь у заході взяли: проректор з адміністративно-господарської роботи Сергій Кушнір, начальник відділу виховної роботи Світлана Кондратенко, провідний фахівець відділу, відповідальна за поселення у гуртожитки Тетяна Баланюк, завідувачі гуртожитків № 3 і № 4 – Тамара Чиньонова та Наталія Ємельяненкова, голова студентської ради університету Анастасія Долгополова, а також представники комісій факультетів та інші.

Перше питання, яке обговорювали цього дня, – можливість переселення студентів та їхнього компактного розміщення за факультетами, викликало жваву дискусію серед присутніх. З одного боку, за словами Наталії Воронової і Тетяни Баланюк, таке переміщення надасть можливість закріпити певні території за відповідними факультетами у гуртожитках і усуне можливі протиріччя між студентами різних факультетів. Але з іншого боку, певна кількість студентів, які вже провели ремонти у своїх кімнатах та на поверхах власним коштом, не згодні переселятися. Зокрема, це стосується студентів фізичного факультету, які займають 8 поверх гуртожитку № 4 і від яких на даний момент зареєстровано 19 заяв на поселення. Їх у цьому рішенні підтримують голова університетської комісії Володимир Волков та представники факультетської комісії – заступник декана з виховної роботи Павло Долгорукий і заступник декана з навчальної роботи Анатолій Кулінич.

У зв’язку із цим та іншими поки що неузгодженими моментами представники комісії вирішили перенести на розгляд цього питання на засідання, яке відбудеться 22 серпня. На той момент уже будуть відомі результати вступної кампанії і кількість претендентів на поселення до гуртожитків відповідно до квот факультетів. Під час засідання свої думки та пропозиції висловили й представники факультетських комісій фізичного, економічного та юридичного факультетів і голова студентської ради.

Йшлося також про необхідність дотримання студентами порядку проживання та виселення з гуртожитків. Щодо цього проректор з АГР Сергій Кушнір зауважив: «Під час поселення студентів до гуртожитків ми маємо керуватися не тільки розподілом квот, які отримують факультети, а й дотримуватися принципу: селити тих, хто виконує правила внутрішнього розпорядку, підтримує в належному стані кімнати, поверхи і не псує університетське майно. Адже сьогодні університету доволі складно утримувати господарський фонд гуртожитків, багато хто із студентів робить ремонт у кімнатах власними силами, відтак саме їм і треба надавати переваги, враховувати їхні інтереси при поселенні». Із цією точкою зору погодилися й інші учасники засідання.

Представники комісії з поселення також розглянули догани на адресу студентів, які мали зауваження щодо грубих порушень правил проживання в гуртожитку упродовж навчального року. Зокрема, йшлося про винесення письмової догани шести студентам, які наступного року не матимуть права на поселення у студентський гуртожиток. Багато зауважень також щодо поведінки та чистоти на поверхах, які займають студенти економічного факультету.

У рамках цього питання розглянули також клопотання представників міжнародного відділу у зв’язку з порушенням правил перебування у гуртожитку одним із студентів-іноземців. За нього поручилися представники відділу і зобов’язалися здійснювати контроль за дотриманням ним норм проживання упродовж останнього півріччя, яке той навчатиметься у магістратурі.

За результатами засідання комісії її члени ухвалили рішення: зібрати остаточну інформацію про претендентів на поселення у гуртожитки вже після завершення вступної кампанії, обговорити і винести остаточне рішення щодо списку тих, хто претендує на поселення до гуртожитків ЗНУ, під час наступного засідання університетської комісії з поселення. Також вони вирішили активізувати виховну роботу із студентами – мешканцями гуртожитків, а також розробити механізми контролю за дотриманням правил перебування у гуртожитку та виселення з нього іноземних студентів.

Наступне підсумкове засідання, під час якого члени комісії з поселення розглядатимуть кандидатури претендентів на поселення до гуртожитків – з урахуванням усієї інформації про студентів, зокрема щодо дотримання ними правил внутрішнього розпорядку у попередній період перебування у гуртожитку, відбудеться 22 серпня. Відповідно, буде ухвалено рішення щодо поселення їх до гуртожитків університету.

Із протоколами комісій та списком студентів, яким буде надане місце у гуртожитку, можна буде ознайомитися на сайті відділу виховної роботи (у розділі «Документи за порушення та рішення факультетських комісій» за покликанням:

Нагадаємо, що з 7 по 16 серпня буде відкрито доступ до ресурсу для надання електронних заяв – для студентів 1 курсів, які будуть зараховані після завершення вступної кампанії, а також для тих старшокурсників, які з певних причин не встигли у попередній відведений для цього термін визначитися із поданням документів.

Олена Хлистун