Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі ЗНУ долучилися до заходів із нагоди Дня Конституції

Викладачі ЗНУ долучилися до заходів із нагоди Дня Конституції

Двадцять шостого червня у Запоріжжі відбулося кілька заходів, присвячених святкуванню Дня Конституції України. Урочисте покладання квітів до погруддя Тараса Григоровича Шевченка на честь 21-ї річниці Дня Конституції України зібрало біля пам'ятника запоріжців, військовослужбовців, представників трудових та творчих колективів, керівництво міста та області.

Заступник голови - керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко зазначила: «Святкування річниці ухвалення Основного Закону засвідчує увагу держави і суспільства до історичних процесів українського державотворення та сьогодення. Конституція свідчить про те, що держава  працює в своєму правовому і законодавчому полі. Нашу Конституцію визнають однією з найуспішних і демократичних». Посадовець привітала всіх жителів області з цим святом та побажала мирного неба і процвітання.

Творчі колективи Центру дитячої та юнацької творчості Шевченківського району долучилися до святкування і привітали присутніх яскравим патріотичним виступом. Вшанували борців за незалежність України хвилиною мовчання та покладанням квітів до погруддя Великого Кобзаря.

Згодом, у театрі імені В. Магара, відбувся урочистий захід, присвячений 21-й річниці прийняття Конституції України. У ньому взяли участь представники обласної та міської влади, політичних партій, громадських організацій, трудових колективів, військовослужбовці.

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять військовослужбовців Збройних Сил України, бійців Національної гвардії України і добровольчих батальйонів, які загинули захищаючи незалежність і територіальну цілісність України.

Голова обласної ради Григорій Самардак напередодні Дня Конституції звернувся із с особливим меседжем до молодого покоління українців. На початку заходу усі присутні відзначили подвиги українських воїнів, учасників АТО, які положили життя, захищаючи суверенітет України. У вітальній промові Григорій Самардак підкреслив, що з прийняттям Конституції у 1996 році Україна почала відлік нової, сучасної історії правової держави. Конституція засвідчує суверенітет і цілісність країни, визнані всім світом, а також демократичний шлях розвитку нашої держави. Адже основні принципи української Конституції полягають у тому, що носієм суверенітету і державної влади є народ.

- Це ми з вами здобули незалежність 26 років тому. Це ми творимо історію сучасної України, України демократичної, в якій людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю, - зауважив Григорій Самардак. - Але тим сильніша відповідальність кожного із нас за майбутнє держави. Особливо сьогодні, коли на сході країни вже третій рік поспіль точаться воєнні дії, коли вороги нашого суверенітету і цілісності забувають мову закону і дані ними міжнародні зобов’язання.

Окремо голова обласної ради звернувся до молодого покоління українців, відзначивши серед позитивних досягнень в Україні дію  безвізового режиму з країнами ЄС. Він закликав молодь надихатися європейським прикладом, але будувати своє майбутнє у власній країні:

- Сьогодні, для вас відкрилися безвізові кордони Європейського союзу, тож у вас є можливість на власному досвіді переконатися: повага до Закону лежить в основі європейського суспільства. Надихайтеся позитивними прикладами, але для розбудови рідної країни. Повторюсь, це ми з вами творимо державу. Від нас залежить те, якою буде Україна завтра і як нас сприйматимуть на міжнародній арені. Навчимось поважати Конституцію, навчимо поважати державу, - підкреслив голова ради.

Він також звернув увагу на відповідальність перед Законом, неухильне виконання Конституції, адже сила Закону – в його виконанні, а не декларативності.  Неухильне виконання Конституції, на думку голови облради, має залишатися провідним принципом в роботі депутатського корпусу.

Наостанок він побажав усім присутнім в залі гостям свята, а також всім запоріжцям – впевненості у завтрашньому дні, добробуту і злагоди у родинах, миру в Україні. За високі досягнення у праці, військовій службі, педагогічній роботі та з нагоди Дня Конституції голова обласної ради вручив ордени За заслуги перед Запорізьким краєм та почесні грамоти Запорізької обласної ради. Зокрема, Почесної грамотою Запорізькою обласної ради Григорій Самардак нагородив доцента кафедри психології факультету соціальної педагогіки та психології, начальника відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Запорізького національного університету Юлію Паскевську за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, активну громадську діяльність, вагомий особистий внесок у справу навчання і виховання студентської молоді та з нагоди Дня Конституції.

Завершилися урочистості святковим концертом.