Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У студентів історичного факультету розпочалася етнографічна практика

У студентів історичного факультету розпочалася етнографічна практика

У студентів історичного факультету  розпочалася етнографічна практика
27.06.2017 11:20 Все Головні новини Факультети Історії та міжнародних відносин Історичний факультет етнографічна практика

У студентів історичного факультету ЗНУ нещодавно розпочався сезон етнографічної практики. Зараз група з 18 студентів 3 курсу спеціальності «Історія та археологія» разом із керівниками практики – доцентами кафедри джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін Романом Молдавським та Сергієм Білівненком – перебуває у с. Кінські Роздори (Пологівський район), де збирає матеріали з усної історії села та родин, які там мешкають.

Етнографічна практика студентів-істориків триває три тижні: вона розпочалася 26 червня і завершиться 16 липня. Два тижні молодь перебуватиме на території села, а також відвідає інші населені пункти Воскресенської селищної громади, де познайомиться із місцевими мешканцями, їхніми традиціями. Вона проведе опитування найстаріших представників громади, які можуть розповісти багато цікавого з усної місцевої історії, історії їхніх власних родин, а також згадають перекази й тамтешні традиції тощо. Така робота студентів є досить важливою, адже виконується у рамках наукової теми кафедри – «Усна історія степової України» і допомагає доповнити, розширити уявлення про етнографічні особливості цього регіону.

Ще тиждень, після повернення у місто, студенти будуть займатися розшифровуванням записів, які зробили на диктофон, обробляти інші зібрані ними у селах матеріали. Усі вони стануть основою для звіту, який практиканти мають підготувати до підсумкової конференції з етнографічної практики. Вона запланована вже на середину липня, після завершення терміну практики.

Треба також підкреслити, що село Кінські Роздори було обрано базою практики невипадково, адже має свою давню історію і традиції: засновано було ще у 1771 році як солдатська слобода. Його населення зростало за рахунок переселенців з інших місцевостей України, які тікали на вільні землі від кріпацької залежності. Тут можна побачити багато історичних пам’ятників різних часів: братську могилу і монумент слави, де поховані воїни, загиблі у бою за визволення села від фашистів, поблизу населеного пункту є багато курганів – Соєва, Рясна, Шмигіна, Гудзійна та Лиса Могила. Поблизу розташований і могильник сарматських часів (II ст. до н. е. – II ст. н. ери). Також багато легенд та переказів зберігають місцеві мешканці про історію рідного села та навколишньої місцевості, вони розповідають про ІІ світову війну та інші події, які залишили відбиток на житті їхніх родин.

Ще варто зазначити, що на етнографічну практику до населених пунктів Запорізької області студенти історичного факультету виїздять вже 17 років поспіль. Завдяки такій роботі, на історичному факультеті вдалось сформувати величезну базу усних інтерв’ю. Виявлені під час практики артефакти та історичні матеріали – щоденники і спогади мешканців Півдня України – передають на зберігання до наукових лабораторій і музеїв. Результатом здійсненої практикантами та їхніми науковими керівниками роботи стали численні наукові публікації як студентів, так і викладачів факультету з етнології та усної історії.

 

Олена Хлистун

Схожі новини