Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На юридичному факультеті обговорили результати студентської практики

На юридичному факультеті обговорили результати студентської практики

29.06.2017 14:44 Все Головні новини Факультети Юридичний Юридичний факультет освітній процес практика

Щороку на юридичному факультеті ЗНУ проводять звітну конференція за результатами проходження практики. Цей захід має важливе значення, бо саме це є показником всієї практичної комплексної роботи студента.

Під час проведення підсумкової конференції за результатами практики перед студентами виступили декан юридичного факультету, професор Тетяна Коломоєць. Вона привітала майбутніх правників з успішним проходженням практики. Також зазначила, що представники факультету окрім теоретичного знань під час проходження практик обов’язково опрацьовують і практичні нюанси, адже студент має володіти вже певним досвідом і мати комплекс фахових навичок, Завідувач навчально-виробничої практики Наталія Салацька окреслила коло проблемних питань, що виникли в цьому році під час проходження практики, окремо зупинилася на правилах оформлення документів за результатами практики та перспективах організації практики у подальшому.

На конференції також були присутні гості факультету – представники адвокатського об’єднання «Гладкий, Яценко і партнери» Дмитро Гладкий і Дмитро Яценко. Адвокати поділилися своїм багаторічним досвідом керівництва практикою. Також вказали на гарний рівень підготовки представників юридичного факультету і надали кілька дієвих порад, які допоможуть студентам не тільки вдало впоратися із завданнями практики, а й вдосконалювати власний фаховий рівень.

Зокрема, студенти самі мають звертатися із проханням до керівників практики, аби ті надавали їм цікаві для самих практикантів завдання, знайомили із тими чи тими напрямами діяльності, у яких бажають спеціалізуватися майбутні юристи. Окрім того, упродовж навчання бажано проходити практику на різних базах, аби отримати уявлення про різні напрями діяльності у правовій галузі та мати можливість обрати власний.

Своїми враженнями від практики поділилися студенти юридичного факультету. Олег Пелипенко та Єлизавета Доннік розповіли про особливості проходження практики в органах прокуратури та адвокатури. Вони зазначили, що стажування вдало доповнюють теоретичну підготовку, тож є важливим елементом  освітнього процесу. Також вони наголосили, що під час проходження практики вдалося досягти головну її мету, яка полягала в оволодінні сучасними методами, формами організації та знаряддями праці в галузі майбутньої професії, формуванні професійних умінь та навичок для прийняття самостійних рішень в реальних умовах, творчого застосування своїх знань в практичній діяльності.

Вероніка Михайліченко у своєму виступі зазначила, що практика надає можливість побачити специфіку окремих видів юридичної діяльності зсередини, а також зрозуміти їх систему та побачити ті нюанси, які ми не бачимо на перший погляд. Дмитро Лобов та Карина Здановська серед переваг освітнього процесу вказали на саму можливість щорічного проходження тритижневої практики, під час якої вони поглиблюють свої знання із різних дисциплін, ознайомитися із специфікою діяльності фахівців певних галузей права. Так, практиканти не тільки працюють із архівними матеріалами, але й беруть участь у діях слідства, отримують реальне бачення окремих видів діяльності.

Серед недоліків, пов’язаних із практикою було зазначено лише один – вимогу додавати до звіту з практики 100 сторінок документів із баз практики. Адже, на думку студентів, наявність такої кількості паперів ніяким чином не характеризує успішність або неуспішність проходження практики.

Заступник декана з навчальної роботи, доцент Наталя Верлос пообіцяла, що це зауваження практикантів буде розглянуте. Концепція сучасної освіти є орієнтованою саме на потреби студента, і деканат усіляко сприяє створенню комфортних умов для навчання та реалізації освітніх потреб для студентів. Задля цього відбулося анонімне анкетування студентів, яке провів представник центру незалежних соціологічних досліджень ЗНУ. За результатами моніторингу буде здійснено відповідне корегування організаційних моментів, що стосуються проходження практики студентами юридичного факультету.

Після завершення конференції відбувся захист звітів практики у присутності керівників практики від факультету.

Юридичний факультет