Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ з’явився арт-об'єкт у стилі каліграфутуризму

У ЗНУ з’явився арт-об'єкт у стилі каліграфутуризму

10.07.2017 15:06 Все Головні новини Факультет соціальної педагогіки та психології графічний дизайн

На території студмістечка ЗНУ з’явився розписаний арт-об’єкт. Його автором виступає студент вже 2 курсу Олександр Зінов’єв, який навчається за спеціалізацією «Графічний дизайн» на факультеті соціальної педагогіки та психології (кафедра акторської майстерності та дизайну).

Як розповів Олександр, він сам виявив ініціативу і запропонував розписати непривабливу на вигляд будку трансформаторної підстанції університету, яка знаходиться на території паркової зони між навчальними корпусами ЗНУ №№1 та 2. Минулого тижня дизайнер вже підготував об’єкт (100 кв. м) до розпису, наніс на нього чорну ґрунтову основу, а тепер займається розписом. У колорадіальні схеми він вписує білі та золоті малюнки-літери. Автор пояснює: «Цей стиль – каліграфутуризм (леттерінг) – новомодний напрям графіті та дизайну у Європі, в Україні він ще не розповсюджений. У моєму власному творі я спробував втілити авторську інтерпретацію, поєднавши такі шрифти як арабська в'язь, готика, слов’янський та козацький скоропис».

Свої дизайнерські пропозиції та проекти Олександр Зінов’єв виніс на розгляд деканату і ректорату. Його ідеї одразу підтримали декан факультету СПП Ольга Пономаренко та представники ректорату – в.о. ректора, перший проректор Олександр Бондар і проректор з адміністративно-господарської роботи Сергій Кушнір, які і допомогли задуму втілитися. У розписах зашифровані окремі речення та вирази, вони стосуються Запорізького національного університету. Однак через доволі складне поєднання письмових технік, знайдеться небагато майстрів їх прочитати. Тому згодом біля новоствореного арт-об’єкта мають з’явитися таблички із написами цих висловлювань.

Олександр-молодший – художник-дизайнер початківець, син відомого художника Олександра Зінов’єва з м. Василівки. Навчався хлопець у Василівській ЗОШ  №2, потім закінчив Запорізьке вище професійне училище №6 за спеціальністю «Живописець. Флорист». На думку молодого митця, на території університету і загалом його рідного міста Василівки, а також Запоріжжя є багато зон та об’єктів, яким можна надати естетичного вигляду, і над цим мають попрацювати художники-дизайнери. А ще Олександр повідомив, що він виступає одним із співорганізаторів всеукраїнського стріт-арт фестивалю, який має відбутися вже на початку вересня у м. Василівка.

Олена Хлистун