Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ оприлюднили рейтингові списки абітурієнтів Економіко-правничого коледжу

У ЗНУ оприлюднили рейтингові списки абітурієнтів Економіко-правничого коледжу

24.07.2017 12:58 Все Головні новини Коледжі та філії Економіко-правничий коледж Економіко-правничий коледж вступна кампанія-2017 результати вступної кампанії

У Запорізькому національному університеті оприлюднили рейтингові списки абітурієнтів, які вступають до Економіко-правничого коледжу на базі дев’яти класів. На сьогодні на більшості спеціальностей коледжу вже закрито ліцензовані обсяги вступу. Загалом, активність абітурієнтів та значний конкурс при вступі на бюджетні місця за деякими спеціальностями свідчать, що ЕПК користується чималою популярністю серед майбутніх студентів.

Розповідаючи про перебіг цьогорічної вступної кампанії в Економіко-правничому коледжі ЗНУ, його директор Олена Грибанова наголосила, що 21 липня Міністерство освіти і науки України затвердило та оприлюднило обсяги держзамовлення на підготовку фахівців із вищою освітою освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» на 2017-2018 навчальний рік.
У відповідності до цього документа, скоротили кількість бюджетних місць для ЕПК майже на 10 відсотків (у 2016 році – 86 бюджетних місць, у 2017 році – 78). При цьому кількість ліцензованих місць на спеціальності «Фізична культура та спорт», «Інженерія програмного забезпечення», «Соціальна робота» і «Соціальна педагогіка» залишилися без змін. Для спеціальності «Туризм» у цьому році надали лише 5 бюджетних місць, а для спеціальності «Право» – 6. Для «Журналістики» – 7 бюджетних місць, що на 2 менше ніж у минулому році, а для економічних спеціальностей – на 1 бюджетне місце менше для кожної. Варто відзначити, що станом на сьогодні в ЕПК закриті всі бюджетні місця. При цьому вже на 100% заповнені ліцензійні обсяги (не лише на бюджетні, але й для навчання за кошти фізичних та юридичних осіб) на спеціальності «Право». Усього в цьому році надійшло 88 заяв від охочих навчатися за цією спеціальністю, а конкурс становив 14,6 осіб на однебюджетне місце. До речі, прохідний бал на цю спеціальність складав від 32,2 до 26,5 балів.
Так само вже повністю заповнений ліцензований обсяг на спеціальність «Туризм». Цього року подали заяви на вступ на спеціальність 73 особи. Так само конкурс на одне бюджетне місце склав 14,6 осіб.
Також на базі 9 класів повністю закритий ліцензований обсяг на спеціальність «Фізична культура і спорт». Представники коледжу відзначають, що цього року подали більше заяв на спеціальність «Менеджмент», де теж закрили весь ліцензований обсяг – і бюджетні, і «контрактні» місця. До речі, цього року виявили бажання навчатися за цією спеціальністю відразу 5 відмінників. На спеціальності «Фінанси і кредит» і «Бухгалтерський облік» вступники подали заяви на рівні минулого року. Також більше заяв, у порівнянні з минулим роком, подали на «Соціальну педагогіку» та «Соціальну роботу».
Варто відзначити, що про популярність Економіко-правничого коледжу серед абітурієнтів свідчить і географія вступників: серед них – старшокласники Харківської, Херсонської, Дніпропетровської, Черкаської областей, а також із Донецької та Луганської областей.
Крім 5 переселенців, цього року на вступ за першою квотою подали документи 8 дітей-сиріт (із них поступили 6 осіб). 3 вступника мають статус дітей учасників антитерористичної операції на Сході України, двоє –інвалідів та ще двоє – із багатодітних сімей (у сім’ї одного 11 дітей, а в другого – 7).
Загалом, за словами директора Олени Грибанової, представники Економіко-правничого коледжу задоволені результатами вступної кампанії. Цього року до приймальної комісії коледжу подали документи на 70 абітурієнтівбільше ніж у минулому. Серед них – 17 відмінників.
Лише сьогодні оприлюднені рейтингові списки цієї категорії вступників, тож зараз триває оформлення документів охочих навчати в ЕПК на базі 9 класів. Крім того, до 8 серпня до приймальної комісії коледжу можуть звертатися ті абітурієнти, які мають повну загальну середню освіту. Нагадаємо, що у разі якщо вони зроблять вибір на користь вступу до коледжу, а не до вишу, їм потрібно буде подати лише два сертифікати про складання ЗНО. Тоді як для вступу до університету потрібні сертифікати з трьох навчальних предметів.
Таміла Тарасенко