Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ – серед учасників фестивалю «Запорозький Спас»

Представники ЗНУ – серед учасників фестивалю «Запорозький Спас»

19.08.2017 10:52 Все Головні новини Міжнародний фестиваль національних воїнських та традиційних культур «Запорозький Спас» круглий стіл факультет фізичного виховання Торговий коледж

Вісімнадцятого серпня в рамках проведення традиційного ХХІ Міжнародного фестивалю національних воїнських та традиційних культур «Запорозький Спас» імені Анатолія Єрмака на базі Запорізької обласної державної адміністрації відбулося засідання круглого столу на тему «Національні бойові культури в контексті світової цивілізації». Серед почесних учасників заходу були й представники ЗНУ – доцент кафедри теорії та методики фізичної культури і спорту, президент Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнська федерація “Спас”» Олександр Притула та директор Торгового коледжу Запорізького національного університету Олександр Олійник.

Для того, щоб обговорити особливості розвитку бойових видів спорту та бойової культури в Україні і тенденції їхнього становлення в контексті світової цивілізації, а також проблеми та досягнення в галузі патріотичного виховання української молоді, на фестивалі разом зібралися понад тридцять науковців, майстрів національних бойових мистецтв, викладачів й тренерів з різних куточків країни разом із співробітниками адміністративного апарату. Серед учасників засідання були такі вімомі особистості у світі спорту як професор французького боксу, президент всеукраїнської федерації сават французького боксу Генадій Воловиков, президент Запорізької міської федерації греко-римської боротьби Валерій Смирнов та інші.
Цьогоріч традиційний фестиваль проходить за підтримки Міністерства молоді та спорту України. Захід відвідав заступник міністра молоді та спорту України Ярослав Войтович. Під час свого виступу він зазначив, що віднедавна національні бойові види спорту набули офіційного статусу у державі. До цієї категорії потрапили такі бойові мистецтва, як бойовий гопак, хортинг і спас.
Зараз хортинг, спас, українську боротьбу на поясах включено в список неолімпійських видів спорту, які отримують підтримку та увагу держави. А ось бойового гопака в реєстрі спортивних видів поки ще немає. «Наразі існує потреба активно розвивати усі ці напрями, адже такий «продукт» має гідно представляти країну на міжнародному рівні», – підкреслив Ярослав Войтович. Окрім того, під час засідання круглого столу йшлося про те, що саме спас здатний налагодити діалог між суспільством та державою. Адже це – культура вільних людей, колективний самозахист, який має форму добробату.
За результатами засідання президент Всеукраїнської федерації «Спас» Олександр Притула спільно із учасниками заходу склали резолюцію, яку буде направлено до Міністерства молоді та спорту й Ради національної безпеки і оборони України.
Ще два дні ХХІ міжнародного фестивалю національних воїнських та традиційних культур «Запорозький Спас» імені Анатолія Єрмака проходитимуть у Центральному парку культури та відпочинку «Дубовий гай». Дев’ятнадцятого серпня спортивне свято спасівці розпочали з колективної зарядки, до участі у якій приєдналися й Ярослав Войтович та гості заходу. Також учасники заходу обговорили з паном Ярославом створення Парку спорту в Запоріжжі. Надалі відбудуться різного роду турніри, показові виступи спортивних козацьких колективів, майстер-класи, святкова програма тощо.