Стара версія
Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / На економічному факультеті розпочали роботу курси для управителів багатоквартирних будинків

21.08.2017 16:23 Все Головні новини Факультети Економічний Університет економічний факультет курси навчання

Представники економічного факультету Запорізького національного університету ніколи не залишаються осторонь від важливих суспільних процесів сьогодення. Зокрема, вони завжди надають кваліфіковану інформаційно-консультаційну допомогу всім небайдужим громадянам, які прагнуть орієнтуватися у процесах реформування в найважливіших галузях життєдіяльності нашої країни, бути успішними і сприяти процвітанню України. Тому не випадково саме на базі факультету двадцять першого серпня розпочали свою роботу перші в Запорізькій області навчальні курси з підготовки менеджерів (управителів) житлового будинку (групи будинків) та/або керівного складу підприємств ЖКГ, що надають послуги з управління та утримання житлового комплексу.

Заснування актуальних на сьогодні курсів стало можливим завдяки тому, що голова наглядової ради Запорізького національного університету Микола Фролов підписав угоду про співробітництво з керівництвом громадської спілки «Експертна Міжгалузева Асоціація України» (ЕМАУ). До речі, серед викладачів курсів – як представники «Експертної Міжгалузевої Асоціації України», так і викладачі економічного факультету ЗНУ.
Під час урочистого відкриття роботи курсів декан економічного факультету, професор Алла Череп привітала всіх присутніх на заході від імені керівництва вишу. Вона наголосила, що слухачі зробили правильний вибір, вирішивши опанувати всі тонкощі професії управителя житлового будинку. Нещодавно ухвалений Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» дозволяє представникам співтовариств власників багатоквартирних будинків наймати управителів – юридичних чи фізичних осіб.
Це, у свою чергу, сприятиме тому, що відбудуться зміни у формі управління будинками: на сьогодні лише 20% житлового фонду в Україні опікуються ОСББ, а всіма іншими – житлово-експлуатаційні контори. Та поступово, зокрема завдяки набуттю чинності нового закону, ця пропорція змінюватиметься. Тож мудро вчинили ті менеджери будівель, які вже зараз дбають про підвищення кваліфікації.
Також Алла Василівна зазначила, що ці курси в університеті будуть постійно діючими. Тож всі охочі вже зараз можуть пройти реєстрацію та записатися на наступні заняття.
Цю точку зору цілком поділяє президент громадської спілки «Експертна Міжгалузева Асоціація України» Ольга Максименко. Вона подякувала представникам Запорізького національного університету за гостинність та готовність до співпраці, підтримки їхньої Асоціації у важливій справі. Також доповідач розповіла присутнім про зв'язок курсів і суб-проекту «Трансформація управління в житловому секторі – підтримка асоціацій домовласників в Запоріжжі» в рамках проекту ЄС «НОМЕ – рух до реформ в житловому секторі: збільшення прав і можливостей товариства власників житла в Азербайджані, Білорусі, Грузії, Молдові та Україні».
Ольга Леонідівна наголосила, що українська навчальна програма з підготовки управителів багатоквартирних будинків є зразковою для інших країн-учасників проекту. Також вона зазначила, що програма розрахована на 72 години і складається з трьох модулів. Після завершення навчання слухачі курсів складатимуть іспит та отримають два сертифікати про підвищення навчальної компетентності – від Запорізького національного університету та від «Експертної Міжгалузевої Асоціації України».
Учасників проекту познайомлять з основами енергоефективності та енергозбереження. Вони навчаться складати фінансові звіти із врахуванням усіх нюансів сучасного законодавства. Також вони дізнаються про чинники, що забезпечують успіх проведення ремонтних робіт, підтримання комунікацій багатоквартирного будинку в робочому стані. Під час курсів приділять увагу й способам правильного вирішення конфліктів між мешканцями будинку.
Слухачів курсів уже познайомили з їхніми викладачами: представницею ЕМАУ Аллою Радівіловською, а також із науковцями економічного факультету ЗНУ Тетяною Батраковою, Ольгою Радєвою й Зінаїдою Урусовою.
Усі присутні на заході подякували представникам економічного факультету за гостинний прийом. Вони висловили сподівання, що навчання на курсах буде інформативним та корисним. Про це подбали й організатори занять, включивши до них практичні кейси та наголосивши на важливості прикладного складника занять.

Таміла Тарасенко