Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті журналістики науковців навчали візуальній методиці досліджень

На факультеті журналістики науковців навчали візуальній методиці досліджень

30.08.2017 09:28 Все Головні новини Університет факультет журналістики наукова діяльність

На факультеті журналістики Запорізького національного університету завершився черговий триденний модуль Інтенсивного тренінгового інституту з методології медіадосліджень. Загальною темою його занять була візуальна методика дослідження.

Першого дня під керівництвом досвідченого фахівця, доктора соціологічних наук Київського національного університету імені Тараса Шевченка Ірини Чудовської викладачі ЗНУ та запрошені гості з інших вишів опановували візуальні методи дослідження мас-медіа, які на сьогодні є дуже актуальною методологією. Науковці навчилися застосувати візуальну матрицю в медійних дослідженнях.
Другого дня дослідники вивчали інтент-аналіз й тренувалися щодо його практичного використання. Вони дізналися про його можливості, перспективи та обмеження, на практиці спробували проштудіювати методику виявлення інтенцій в тексті. Ірина Чудовська поділилася зі слухачами досвідом щодо співвідношення інтенційних блоків, навчила репрезентації інтенційних складових тексту у вигляді «ментальних карт».
Доцент кафедри теорії комунікації, реклами та зв’язків із громадськістю факультету журналістики ЗНУ Катерина Доценко так оцінила набуті під час модулю знання: «Було дуже цікаво й непросто одночасно слухати, дивитися і розуміти, що через невідповідність у накладанні тексту та візуаліки можна багато що сказати про навколишню дійсність. Як завжди, ‘’порадували’’ політики, яких методом інтент-аналізу дуже цікаво відстежувати на рівні мовлення. Цей метод варто взяти до уваги під час підготовки передвиборчих кампаній. Я обов’язково поділюся цими наробками із студентами-магістрантами під час викладання курсу ‘’Виборчий PR та сучасні передвиборчі технології’’».
В останній день незмінний та незамінний доцент кафедри соціології ЗНУ Ігор Кудінов поділився із присутніми знаннями щодо візуалізація категоріальних та кількісних даних. Він розповів про величезну кількість дуже репрезентативних таблиць, про візуалізацію засобами MS Office Excel, Word, Power Point.
Попереду в учасників модуля величезна наукова робота – над монографією та статтями. фіналом їхніх досліджень стане прекрасна міжнародна конференція «Медіакультура та інформаційна безпека в Європі та світі: освіта, практика і методологія медіадосліджень», яка відбудеться 12-14 жовтня.
Загалом координатор проекту – доцент кафедри журналістики ЗНУ Катерина Сіріньок-Долгарьова відзначає: «Науковці впевнені у гарних результатах, а головне – у тому, що це тільки початок великих звершень. Ми всі сподіваємося продовжувати працювати над найактуальнішими науковими методологіями світу, адже цей проект здружив не тільки представників вишів і факультету журналістики, але й дав, сподіваємось, серйозний поштовх до впровадження новітньої методології у систему української науки. Per aspera ad astra, колеги!».

Олена Усманова, доцент кафедри теорії комунікації, реклами та зв’язків із громадськістю