Стара версія
Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / На базі ЗНУ діють перші в Запорізькій області курси для управителів багатоквартирних будинків

30.08.2017 09:59 Все Головні новини економічний факультет освітній процес курси з підготовки управителів багатоквартирних будинків

Нещодавно, завдяки зусиллям представників економічному факультеті та їхній плідній співпраці з громадською спілкою «Експертна Міжгалузева Асоціація України» (ЕМАУ), у Запорізькому національному університеті розпочали роботу навчальні курси з підготовки менеджерів (управителів) житлового будинку (групи будинків) та/або керівного складу підприємств житлово-комунального господарства, що надають послуги з управління та утримання житлового комплексу. Варто відзначити, що це – перший подібний соціальний проект у Запорізькій області.

За словами декана економічного факультету Алли Череп, яка координує роботу цих курсів у виші, програма навчання передбачає 72 години і 3 модулі. За цей час слухачі курсів дізнаються про практичні питання управління і утримання житлового комплексу. Їм також розкажуть про питання ведення бухгалтерського обліку та капітального ремонту житлового сектору. Досвідчені викладачі розглянуть особливості фінансового, технічного та матеріального забезпечення. Вони приділять увагу питанням енергозбереження та енергоефективності, а також автоматизації всіх процесів, що відбуваються в багатоквартирних будинках. На цих курсах навчаються голови ОСББ та діючі управителі житлових будинків, які обираються на конкурсній основі або призначаються міською владою, якщо немає пропозиції від самих об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.
«Фахова підготовка управителів багатоквартирних будинків на сьогодні є дуже нагальною проблемою, адже вона стосується кожного мешканця України. Так, наприклад, дуже розвиненою є підготовка відповідних кваліфікованих кадрів для управління й утримання житлового комплексу в Київській та Одеській областях. А в Запоріжжі ці курси організовані вперше на базі економічного факультету ЗНУ. Я дуже сподіваюся, що ці курси стануть гарним стартом для слухачів. Надалі курси продовжать працювати на постійній основі, адже управителі один раз на три роки повинні проходити перепідготовку. На сьогодні вже є охочі стати слухачами нових курсів для управителів багатоквартирних будинків. Крім того, після прослуховування трьох модулів і виконання практичних завдань, слухачі складатимуть іспит та отримають два сертифікати про підвищення навчальної компетентності – від Запорізького національного університету та від «Експертної Міжгалузевої Асоціації України». Ці документи посвідчують кваліфікацію і право надавати послуги з управління багатоквартирним будинком»,– зазначає декан економічного факультету Алла Череп.
Нагадаємо, що відкриття цього важливого напрямку роботи у виші стало можливим завдяки угоді про співробітництво з керівництвом громадської спілки «Експертна Міжгалузева Асоціація України» (ЕМАУ), яку підписав голова наглядової ради Запорізького національного університету Микола Фролов.
Без перебільшення можна сказати, що на цих курсах надають глибокі знання щодо всіх процесів, які відбуваються в житлово-комунальному господарстві. Треба відзначити, що серед викладачів курсів – як представники «Експертної Міжгалузевої Асоціації України», так і викладачі економічного факультету ЗНУ, зокрема кандидат економічних наук, доцент кафедри обліку та оподаткування Ольга Радєва, кандидат економічних наук, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Тетяна Батракова, кандидат економічних наук, доцент кафедри обліку та оподаткування Зінаїда Урусова, які мають практичний досвід роботи.
До речі, самі слухачі курсів відзначають високий рівень викладання, як представників економічного факультету вишу, так і експертів громадської організації «Експертна Міжгалузева Асоціація України» (ЕМАУ). Своїми враженнями поділилась учасниця курсів – голова ОСББ, яке розташоване за адресою: вулиця Калнишевського, буд. 18, Анна Балєва: «Я з великим задоволенням та зацікавленням навчаюся на цих курсах, адже тут ми отримали багато необхідної професійної інформації. Упродовж кількох днів лектори-практики, які безпосередньо працюють в галузі ЖКГ, розповідали нам про всі нюанси системи управління й утримання житлового комплексу. Вони давали нам поради та ділились власним досвідом. Було дуже цікаво почути їх поради з практичної точки зору, особливо щодо інновацій, можливостей та розроблених ними програм із розрахунків вартості всіх послуг, можливостей оптимального розподілу трудових ресурсів. Також дуже цікавими були лекції з бухгалтерського обліку, під час яких викладачі чітко, зрозуміло й лаконічно доносили аудиторії всю необхідну інформацію. Я вважаю, що отриманий досвід буде дуже цінним та необхідним в нашій подальшій роботі».
Курси, які стартували 21 серпня, триватимуть до 5 вересня. А наступні курси розпочнуться вже з 15 вересня. Тож всі охочі отримати кваліфіковану інформаційно-консультаційну допомогу, а також теоретичні та практичні навички з управління й утримання житлового комплексу можуть звертатись для запису на навчання до економічного факультету ЗНУ за телефонами: 228-76-49, 228-76-13.

Олена Переверзєва