Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Професор ЗНУ Дмитро Єрмоленко взяв участь у роботі Міжнародної літньої школи із загальної теорії права

30.08.2017 15:20 Все Головні новини Юридичний факультет міжнародна діяльність освітній процес літня школа з права

Нещодавно в м. Яремче (Івано-Франківська область) проходила Літня школа із загальної теорії права із теми «Український та міжнародний досвід викладання». Організаторами заходу виступили: Організація з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), Міністерство освіти і науки України, Центр польських правових наук. Запорізькій регіон на заході представляв в.о. завідувача кафедри цивільного права Запорізького національного університету, професор Дмитро Єрмоленко.

Основними лекторами Літньої школи стали: суддя Конституційного Суду України у відставці, професор Микола Козюбра, консультант Конституційної комісії України, професор Отто Люхтергандт, суддя Конституційного Трибуналу Республіки Польща, голова Комітету правових наук Польської академії наук, професор Марек Тадеуш Зубік та інші відомі правники з України та Європи. Такий підбір лекторів, серед яких були науковці та досвідчені практики, надав можливість слухачам поглянути запропоновану тему з різних точок зору. Вони спільно окреслили головні проблеми, актуальні для викладання правознавчих дисциплін та визначили можливі шляхи їхнього вирішення.
Під час роботи Літньої школи учасники обговорили методологічні підходи до викладання правознавства. Зокрема, йшлося про людиноцентристську переорієнтацію загальної теорії права та галузевих дисциплін. Також вони дискутували щодо захисту приватної власності в умовах цифрової епохи в європейській судовій практиці, ролі принципів права у правовому регулюванні та щодо багатьох інших актуальних питань юридичної науки та правничої практики.
Сам Дмитро Єрмоленко оцінив свою участь у роботі Літньої школи як дуже цікаву й результативну й висловив сподівання, що її учасники зможуть застосувати отримані знання під час освітнього процесу у вищих навчальних закладах України правничого профілю.

Юридичний факультет