Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У Міжнародний день знань у ЗНУ відбулася посвята першокурсників у студенти

У Міжнародний день знань у ЗНУ відбулася посвята першокурсників у студенти

01.09.2017 15:18 Все Головні новини Університет Міжнародний день знань свято

Цього року першокурсників усіх факультетів Запорізького національного університету та Економіко-правничого коледжу, які долучилися до когорти студентства ЗНУ, ранок 1 вересня зустрів позитивним настроєм і юнацькою завзятістю. Молодь традиційно вишикувалась на площі біля навчального корпусу № 2 під час святкування Міжнародного дня знань. Центр культури вишу підготував цікаву розважальну програму, а представники адміністрації університету та почесні гості свята побажали студентам прорости тим паросткам знань, які будуть у них закладені під час навчання у провідному запорізькому виші європейського зразка – Запорізькому національному університеті.

Свято знань розпочалося з дискотеки та фотосесій, які влаштували на майданчику. Цього року фотозони оформили як квітковий стенд, «будинок ЗНУ» із віконцями для фото, а також виготовили нові арт-об'єкти, котрі тепер прикрашатимуть студмістечко ЗНУ - йдеться про лавку "Олівець" та "Ювілейну книгу вишу", яку навіть можна погортати. До речі, лавка з олівців символізує творчий процес: тепер цими олівцями в університеті символічно вписуватимуть в історію нові досягнення наукової галузі, культурної, спортивної та інших. А ось книга є справжнім послідовником «Ювілейної книги ЗНУ», в якій зафіксовані основні етапи становлення вишу, і відтепер вона буде прикрашати майданчик біля входу до актової зали навчального корпусу №2. Виготовлені арт-об'єкти були спеціально до свята досить оперативно та креативно спільними зусиллями співробітників центру культури і адміністративно-господарської частини, зокрема натхненниками та реалізаторами ідей виступили директор ЦК ЗНУ Юлія Янько, проректор з АГР Сергій Кушнір та старший виконроб Віктор Харнов.
Саме завдяки розважальній частині свята вчорашні абітурієнти встигли познайомитися та поспілкуватися один із одним, а також зі своїми майбутніми викладачами та деканами факультетів. Під час урочистостей перед учасниками свята також виступили хор центру культури ЗНУ (студія "Кантилена" під керівництвом Наталії Пиріг), студентка економічного факультету, також вихованка "Кантилени" Анна Гончак та комічні козаки й козачки (хореографічний колектив «Mad Dance», керівник Віталій Дихтяренко), які виконали гумористичну хореографічну композицію.
Цього року велику й дружню родину Запорізького національного поповнили понад чотири тисячі студентів. Під час урочистостей привітати молодь та їхніх батьків завітали керівники ЗНУ та гості: голова наглядової ради вишу Микола Фролов, в.о. ректора університету Олександр Бондар та інші представники ректорату, голова районної адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району Валерій Мостовий, голова благодійного фонду «Солдатські матері» Людмила Печуріна, президент Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнська федерація "Спас"» Олександр Притула, а також – голова студентської ради ЗНУ Анастасія Долгополова. У своїх зверненнях до першокурсників усі вони зичили їм миру й добробуту. Студентам радили здобувати й реалізовувати знання задля розвитку власної успішної кар’єри та розбудови України як щасливої європейської держави. Представники адміністрації університету також висловили впевненість, що ті, хто отримав у цьому році право стати студентами ЗНУ, зробили правильний вибір: їх навчатимуть висококваліфіковані викладачі вишу, серед них – 92 доктори наук, професори та понад 450 кандидатів наук, доцентів. А випускник ЗНУ, очільник районної адміністрації Олександрівського району міста Валерій Мостовий запевнив студентів, що вони мають ставити перед собою високі цілі, адже випускникам провідного вишу Запорізького регіону цілком під силу їх досягати.
Керівник благодійного фонду «Солдатські матері» Людмила Печуріна, звертаючись до усіх представників ЗНУ, висловила вдячність від імені своєї організації та українських військових. У цьому році студентами університету стали 62 особи, які мають статус учасників АТО, під час вступної кампанії їм були створені сприятливі умови. На знак подяки вона вручила грамоти керівникам вишу та приймальної комісії, а також від імені військових передала Миколі Фролову бойовий прапор із їхніми підписами. Стяг передадуть до Музею історії та розвитку ЗНУ. А від імені Запорізького козацтва університетську спільноту привітав Олександр Притула, який у якості оберегу вручив господарям свята символічний Кубок, наповнений силою рідної козацької землі та знаннями.
Голова студради університету Анастасія Долгополова та інші представники студентства, звертаючись до першокурсників, запросили їх взяти участь у заходах, які підготували активісти і які зроблять їхнє студентське життя цікавішим та яскравішим. Зокрема, для них у цьому році організували «Школу першокурсника», діють групи у соціальних мережах, а одним із найвизначніших студентських заходів, що став вже традицією вишу, є «Битва факультетів».
Кульмінаційним моментом свята, звичайно, стала посвята вчорашніх вступників у першокурсники. Під час цього дійства проголосили урочисту клятву студента Запорізького національного університету. Згодом для присутніх пролунав традиційний гімн «Гаудеамус». Після цього учасники зібрання змогли ближче познайомитися зі своїми факультетами та викладачами, а також оглянули студентське містечко університету.

Більше фото дивіться тут: https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=1732976253398427

Олена Хлистун