Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На філологічному факультеті провели настановчу конференцію перед початком студентської практики

04.09.2017 09:45 Все Головні новини Факультети Філологічний Філологічний факультет освітній процес практика настановчі збори

Студенти четвертого курсу філологічного факультету ЗНУ традиційно починають навчальний рік виробничою педагогічною практикою. Така структура освітнього процесу дозволяє перевірити рівень як теоретичних, так і практичних умінь та навичок студентів із методики викладання мови та літератури, педагогіки та психології.

Для вирішення організаційних питань цього важливого етапу професійного становлення майбутніх учителів-словесників викладачі кафедри української літератури провели настановчу конференцію для студентів напряму підготовки «філологія» професійних спрямувань «українська мова і література» та «мова і література (російська)».

Студенти отримали направлення для проходження педагогічної практики у навчальних закладах м. Запоріжжя ( гімназії № 2, 8, 11, колегіуми № 98 та «Елінт», ліцеї № 105 та «Перспектива», ЗОШ № 15), які є постійними партнерами філологічного факультету у процесі професійної підготовки майбутніх учителів-словесників.

Керівники практики на факультеті доценти кафедри української літератури Ірина Бакаленко, Валентина Ніколаєнко та Олеся Слижук. Вони будуть виконувати консультативну функцію та здійснюватимуть контроль за проходженням педагогічної практики. Під час настановної конференції вони розповіли про основні організаційні моменти: регламент педагогічної практики, особливості кожного тижня роботи, форми та терміниоформлення та подачі звітної документації, критерії оцінювання різних видів робіт, форми презентації результатів педпрактики.

Керівники практики наголосили на особливостях проходження студентами практики не тільки як вчителів-словесників, але й на проведенні ними виховної та профорієнтаційної роботи як класних керівників. Також було окреслено труднощі, що можуть виникнути у процесі викладацької діяльності вчителя-початківця, та шляхи їх подолання. На допомогу студентам-практикантам створено методичний архів необхідних бланків, методичних матеріалів та інтернет-ресурсів.

Педагогічна практика студентів-філологів – це перший крок на шляху до вчительської майстерності майбутніх учителів-словесників.

Філологічний факультет