Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти ЗНУ на Чемпіонаті світу з греко-римської боротьби завоювали «золото» та «бронзу»

12.09.2017 11:43 Все Головні новини Спорт факультет фізичного виховання греко-римська боротьба

З четвертого вересня 2017 року в столиці Греції, Афінах, тривав чемпіонат світу з греко-римської боротьби серед кадетів. Збірна України показала блискучі результати, виборовши три «золота», а також одне «срібло» та «бронзу». У загальному заліку наша країна увійшла в трійку першості світу. А Запорізький національний університет був представлений двома студентами першого курсу факультету фізичного виховання на п’єдесталі чемпіонату.

дин із них – Вадислав Кузько (вагова категорія до 46 кг) з 9 років займається боротьбою в греко-римському стилі. На його рахунку 5 серйозних перемог. Три роки поспіль борець перемагав на чемпіонаті Європи, отримавши бронзову, золоту та срібну медалі. Минулого року на чемпіонаті світу Кузько завоював для України «срібло». 17-річний спортсмен родом із Конотопа (Сумська область).
Аби здобути довгоочікуване «золото», цьогоріч Владислав готувався дуже ретельно. Зокрема, він переглядав відео та вивчав техніку боротьби свого опонента Ніхата Маммадлі. Кузько розумів, що азербайджанець робитиме те саме, тож Владу довелося повністю змінити свою бойову тактику. Саме це принесло перемогу українському спортсмену. Відтак, свій фінал Чемпіонату світу Владислав виграв впевнено у азербайджанця Ніхата Маммадлі (3:0).
«Моє прагнення – здобути олімпійське «золото», – розповідає Владислав. – Хоча треба багато від чого відмовлятися. Наприклад, від висококалорійної їжі. Я сам ласун, мені важко відмовитися від солодкого. Але коли я готуюсь до змагань, намагаюсь вживати ту їжу, котра корисна для організму, та додасть сил та енергії».
Ще один призер чемпіонату студент першого курсу факультету фізичного виховання Запорізького національного університету, який приніс «бронзу» Україні – Олександр Євдокимов (до 100 кг).
Таким чином, Україна виграла медальний залік на чемпіонаті (Іран – 2 місце, Азейбарджан – 3. У командному заліку першою була РФ, 2 – Іран, а Україна посіла третє місце.