Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ вшанували пам'ять видатного вченого-філолога Віктора Чабаненка

У ЗНУ вшанували пам'ять видатного вченого-філолога Віктора Чабаненка

12.09.2017 13:14 Все Головні новини Факультети Філологічний Філологічний факультет освітній процес науково-мистецький форум вшанування пам’яті Віктора Чабаненка

Дванадцятого вересня на філологічному факультеті провели науково-мистецький форум, приурочений до 80-річчя від дня народження видатного вітчизняного лінгвіста, мовознавця, письменника, громадського діяча, який усе своє життя присвятив служінню запорізькому краю та рідному університету, – професора Віктора Чабаненка. Слухачі магістратури першого року навчання філологічного факультету, які підготували захід під керівництвом доцента кафедри української мови Ірини Ільченко, обрали для нього формат «живого журналу». Кожна його сторінка – презентація однієї грані великого таланту Віктора Чабаненка.

На захід завітали викладачі кафедр української мови та української літератури, які пам’ятають Віктора Чабаненка мудрим наставником, чудовим педагогом, чуйним і турботливим колегою, а також студенти 3 курсу.

На початку заходу доцент Ірина Ільченко нагадала аудиторії, що цього дня Віктору Антоновичу виповнилося б 80 років. «Ви вже не застали його серед викладачів рідного вам факультету, але він живе у своїх численних працях та в пам’яті своїх учнів», – звернулася вона до третьокурсників.

Ведуча заходу Катерина Вініченко розповіла присутнім про численні грані таланту Віктора Чабаненка: літературознавчі студії, проникливі поетичні рядки, перекладацьку діяльність, публіцистику, а ще – про діалектологічні та ономастичні, лінгвоісторичні розвідки. Вона наголосила, що смисловим ядром наукової та художньої творчості видатного вченого завжди залишалася Нижня Наддніпрянщина – мала батьківщина науковця й поета.

Учасниці «живого журналу» – Віталіна Дудніченко, Настасія Ісачук, Анастасія Шмигля, Таїсія Живиця й Лілія Біла – розповіли присутнім про ключові моменти життя Віктора Чабаненка та про найвизначніші лінгвістичні та літературознавчі роботи вченого, на рахунку якого близько 500 наукових праць. У виступах студенток йшлося не лише про талановиту особистість, але й про справжнього патріота, людину великої громадської мужності, мудрого наставника й видатного педагога.

Наприкінці їхніх виступів пролунав заклик продовжити справу Віктора Чабаненка та бути гідними звання його учнів, адже людина живе доти, доки по неї пам’ятають.

У свою чергу Ірина Ільченко наголосила. що творчий форум, поведений в аудиторії, присвяченій пам’яті Віктора Чабаненка, – перший у низці заходів, які заплановані на філологічному факультеті до ювілею вченого. Так, 18 жовтня на філологічному факультеті відбудеться регіональна науково-практична конференція, присвячена його науковим розвідкам і літературній творчості, у якій можуть взяти участь всі охочі. Вона закликала студентів долучатися до кола дослідників наукової спадщини Віктора Антоновича.

Після завершення заходу його учасники, організатори та слухачі поклали квіти до меморіальної дошки на честь Віктора Чабаненка, розміщеної на навчальному корпусі №1. Також вони зробили спільну фотографію на згадку про цей науково-творчий форум.

Таміла Тарасенко