Стара версія
Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / У ЗНУ з робочим візитом побували координатори Проекту сприяння академічній доброчесності

13.09.2017 09:27 Все Головні новини Університет проект сприяння академічній доброчесності студентське самоврядування профорієнтаційна діяльність

Нещодавно в рамках реалізації Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні (SAIUP), активним учасником якого є Запорізький національний університет, до Запоріжжя завітали його координатори Тарас Тимочко та Юлія Солодько. Вони зустрілися зі студентами ЗНУ та запорізькими школярами, а також взяли участь у передачі місцевого телеканалу, присвяченій цьому актуальному питанню.

Почесних гостей вишу гостинно зустріли проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, завідувач відділу аспірантури і докторантури Юрій Каганов і студенти-активісти під керівництвом голови студради Анастасії Долгополової.

Тарас Тимочко та Юлія Солодько зустрілися зі студентами-першокурсниками усіх факультетів ЗНУ. Студентська рада запросила завітати на зустріч усіх охочих і найбільшу активність виявили студенти філологічного факультету, факультетів журналістики, менеджменту та іноземної філології.

Під час зустрічі студентам першого курсу розповіли про те, що Запорізький національний університет разом з іншими дев’ятьма вищими навчальними закладами України бере участь у Проекті сприяння академічній доброчесності в Україні (SAIUP). Цей проект спрямований на системні зміни в українській вищій освіті, зокрема він має стати поштовхом до створення широкої суспільної підтримки принципів доброчесності в академічному середовищі. Це, на думку його організаторів, відбудеться внаслідок пояснення важливості дотримання цих принципів усім учасникам освітнього процесу, формування нових правил і цінностей всередині самих університетів, впровадження міжнародних практик академічної доброчесності в Україні. Проект реалізується за сприяння Американських Рад із міжнародної освіти за підтримки Міністерства освіти і науки України.

Студентам також пояснили, що дотримання принципів академічної доброчесності, зокрема уникнення списування й плагіату, позитивно вплине на рівень їхніх знань, а отже, і на побудову майбутньої кар’єри.

Крім того, гості ЗНУ зустрілися з учнями Запорізької гімназії № 31. Вони розповіли старшокласникам, наскільки важливо дотримуватись принципів академічної доброчесності ще за шкільною партою. Лише в цьому випадку. на їхню думку, може йтися про докорінні зміни в українському освітньому середовищі та виведення вітчизняної освіти на якісно новий рівень.

Також під час візиту до Запоріжжя Тарас Тимочко та Юлія Солодько стали учасниками програми «Знак питання» Запорізької обласної державної телерадіокомпанії. Разом із ним під час ефіру розмовляли про питання академічної доброчесності проректор із наукової роботи Геннадій Васильчук, завідувач відділу аспірантури і докторантури Юрій Каганов, голова студентської ради Анастасія Долгополова та студенти ЗНУ.

Координатори програми охарактеризували свій візит до Запоріжжя як дуже насичений і плідний. Вони висловили сподівання, що в майбутньому завітають до нашого міста знову.

Коментуючи перебування представників Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні (SAIUP) у ЗНУ, Геннадій Васильчук наголосив: «Ми давно вже добре знайомі з представниками цього проекту та плідно співпрацюємо з ними. Радіємо, що від перебування в ЗНУ у них залишилися приємні враження. Своєю чергою, нас порадувала їхня думка про студентів університету. Вони відзначили активну життєву позицію студентської молоді, її прагнення до змін та високий рівень самоврядування у виші, назвавши студентів Запорізького національного університету одними з кращих в Україні».

Таміла Тарасенко