Стара версія
Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Ювілей відзначив талановитий фізик ЗНУ Анатолій Кулинич

Ювілей відзначив талановитий фізик ЗНУ Анатолій Кулинич

Ювілей відзначив талановитий фізик ЗНУ Анатолій Кулинич
13.09.2017 15:24 Все Головні новини Факультети Фізичний Ювілей кафедра фізики та методики її викладання фізичний факультет

Днями відзначив свій ювілей заступник декана з навчальної роботи фізичного факультету, старший викладач кафедри фізики та методики її викладання Анатолій Кулинич. Колеги щиро привітали його з днем народження та висловили щиру подяку за той неоціненний внесок у розвиток університету, який він зробив за роки своєї невтомної діяльності на благо вишу.

Кулинич Анатолій Григорович народився 11 вересня 1952 року в м. Запоріжжя в сім’ї робітників. З 1969 р. по 1974 р. навчався на фізико-математичному факультеті Запорізького державного педагогічного інституту за фахом „фізика та математика”, отримав кваліфікацію „вчитель фізики та математики середньої школи”. Після закінчення інституту Анатолій Кулинич  два роки працював у школі № 77 м. Запоріжжя вчителем фізики. В 1976 р. повернувся до ЗДПІ, працював на посаді механіка, а з 1977 р. був переведений на посаду завідувача лабораторій кафедри загальної та теоретичної фізики. Одночасно за сумісництвом працював виконавцем, а потім відповідальним виконавцем (під керівництвом доц. Бойченко Б.Л.) науково-дослідних госпдоговірних робіт із ЗТМК, Інститутом напівпровідників Латвійської Академії наук, НДІ „Сапфір” та підприємством п/я Х-5594. Після реорганізації ЗДПІ в ЗДУ в 1985 році, Анатолій Григорович працював завідувачем лабораторій кафедри загальної фізики, а з 1988 р. завідувачем лабораторій кафедри ТЕМ. З 1999 р. був переведений на посаду провідного інженера кафедри ТЕМ, з 2000 р. – старшого викладача кафедри ТЕМ, а з 2009 р. – старшого викладача кафедри фізики напівпровідників. Брав активну участь у створенні “Лабораторії електрофізичних параметрів матеріалів та структур”, призначеної для забезпечення спеціального лабораторного практикуму “Вимірювання електрофізичних параметрів напівпровідників” для студентів спеціальностей “фізика” та “фізика твердого тіла”. Лабораторія створена на базі методик та досвіду, здобутого при виконанні науково-дослідних госпдоговірних робіт в межах Запорізького державного педінституту.

Анатолій Кулинич вів заняття з розроблених ним спецкурсів: “Автоматизовані системи управління експериментом”, “Принципи функціонування елементів інформаційних систем”, “Вимірювання електрофізичних параметрів напівпровідників”, “Системи технологій”. В різні роки читав лекції і проводив лабораторні та практичні заняття з курсів: «Оптика», «Електрика та магнетизм», «Основи сучасної електроніки».

З 2009 р. виконував обов’язки заступника декана з профорієнтаційної роботи, а з 2010 р. і дотепер – заступника декана з навчальної роботи фізичного факультету.

За сумісництвом працює метрологом науково-дослідної частини ЗНУ. Багато років є профоргом фізичного факультету. Після реорганізації фізичного факультету в 2016 році був переведений на посаду старшого викладача кафедри фізики та методики її викладання.

Під керівництвом Анатолія Григоровича чимало студентів-дипломників готували цікаві доповіді та брали участь у роботі близько 20 наукових та науково-технічних конференцій різних рівнів. Одна з доповідей була визнана кращою на секції та відзначена Грамотою оргкомітету міжнародної конференції .

Анатолій Кулинич загалом має 50 наукових та методичних публікацій. Останні роки займається питаннями комп’ютеризації фізичного експерименту та його дистанційного виконання. До його наукових інтересів належать також діагностика напівпровідникових структур і приладів та дослідження причин виходу їх з ладу (на основі вивчення їх електрофізичних параметрів).

Анатолій Григорович зарекомендував себе як відповідальний та висококваліфікований спеціаліст з великим досвідом практичної роботи, прекрасний лектор з високим рівнем викладання матеріалу, він користується заслуженим авторитетом у студентів, викладачів та співробітників кафедри, фізичного факультету, співробітників служб університету. Мав неодноразові подяки за багаторічну сумлінну працю, за високі творчі та виробничі досягнення у праці, за зразкове виконання великого обсягу навчальної, навчально-методичної та наукової роботи.

На кафедрі дружньо відзначають, що ювіляр – не тільки викладач хороший, але і людина гарна, позитивна та доброзичлива. Студенти його поважають, цінують та люблять. А колеги додають: «Щиро вітаємо Вас з Днем народження! У цей святковий День бажаємо здоров'я, щастя і добробуту Вам і Вашій родині, великих успіхів і здобутків у всіх справах, наснаги та натхнення, довгих років життя у міцному родинному колі та серед вірних друзів і колег». 

 

Кафедра фізики та методики її викладання, Любов Северина

Схожі новини