Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулась ІV Всеукраїнська конференція «Проекти Творчого об’єднання «Соняшник» - місток до Нової української школи»

У ЗНУ відбулась ІV Всеукраїнська конференція «Проекти Творчого об’єднання «Соняшник» - місток до Нової української школи»

У ЗНУ відбулась ІV Всеукраїнська конференція «Проекти Творчого об’єднання «Соняшник» - місток до Нової української школи»
19.09.2017 16:59 Все Головні новини Університет Науково-практична конференція Нова українська школа

Впродовж трьох днів з 17 по 19 вересня  на базі Запорізького національного університету та інших закладів та установ Запорізької області за підтримки Міністерства освіти та науки, Департаменту освіти та науки Запорізької обласної державної адміністрації та Творчого об'єднання "Соняшник"  була організована ІV Всеукраїнська науково-практична конференція «Проекти Творчого об’єднання «Соняшник»  -  місток до Нової української школи».

На цю конференцію були запрошені посадові особи Міністерства освіти і науки України, Інституту модернізації змісту освіти, Українського центру оцінювання якості освіти, професори провідних університетів, методисти української мови і літератури, зарубіжної літератури, природознавчих дисциплін обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти та науково-методичних центрів, серед яких заступник начальника відділу змісту освіти, мовної політики та освіти національних меншин департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Світлана Фіцайло, головний спеціаліст відділу змісту освіти, мовної політики та освіти національних меншин департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Олена Котусенко, начальник відділу наукового та навчально-методичного забезпечення змісту загальної середньої освіти в Новій українській школі Інституту модернізації змісту освіти МОН України Неля Михайловська, завідувач кафедри світової літератури Інституту філології Київського Університету імені Бориса Грінченка  професор Юрій Ковбасенко, науковий співробітник Інституту літератури ім. Т. Шевченка Дмитро Дроздовський, директор Творчого об’єднання «Соняшник» Руслан Шаламов.

 Також на конференцію були запрошені  методисти української мови та літератури, зарубіжної літератури, природознавчих дисциплін обласних інститутів післядипломної  педагогічної освіти та науково-методичних центрів. Всього у конференції взяли участь  100 представників освітніх установ з усіх регіонів України.

За словами організаторів цієї науково-практичної конференції, даний захід покликаний допомогти трансформувати методистів та підготувати їх до роботи в Новій українській школі.

Участь у конференції взяли і представники наукового загалу ЗНУ, зокрема проректор ЗНУ з наукової роботи Геннадій Васильчук, начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Юлія Паскевська, декан біологічного факультету, професор Людмила Омельянчик, професор Олександр Бражко, професор Ірина Павленко, професор Дмитро Бабміндра, доцент кафедри української літератури Ірина Бакаленко, доцент кафедри німецької філології та перекладу Олена Тупахіна, доцент кафедри німецької філології і перекладу Олександра Ніколова, доцент кафедри загальної та прикладної екології та зоології Валерій Горбань, доцент  кафедри туризму Євген Бортніков.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся проректор з наукової роботи ЗНУ, професор Геннадій Васильчук. Він розповів про наукові школи та освітні традиції університету, зауваживши, що ця конференція сприяє зверненню уваги та поширенню інтересу до актуальних питань концепції Нової української школи,  збільшення інновацій  саме у сфері освіти. Також він побажав всім учасникам плідної роботи та творчої наснаги у подальшій роботі.

Виступаючи перед учасниками конференції, заступник начальника відділу змісту освіти Департаменту загальної, середньої і дошкільної освіти МОН України Світлана Фіцайло наголосила на актуальності обраної для обговорення теми Нової української школи, зокрема в умовах реформування освітньої галузі. У своїй доповіді, присвяченій  концептуальним змінам та стандартам типових навчальних планів для старшої школи, вона проаналізувала  різні проекти типових навчальних планів та особливості державних стандартів, які зможуть дозволити навчальним закладам формувати профілі навчання в школі відповідно до педагогічних можливостей і ресурсів школи та запитів самих учнів і батьків. Так, під час засідання були розглянуті  загальні підходи та відмінності типових навчальних планів, згідно з проектами яких передбачається впровадження інтегрованих курсів для природничих наук, виділення 50% навчального часу на варіативну складову та більше академічної свободи для створення варіативної складової навчальних планів. Також були детально розглянуті та проаналізовані складові типового навчального плану (базові предмети, предмети на вибір, профільні предмети, спецкурси, факультативи, години на індивідуальні заняття та окремі предмети). При  цьому треба зауважити, що сам навчальний заклад обирає типовий навчальний план з інтегрованими курсами чи окремими навчальними курсами. Тому у школі  буде багато варіантів організації навчального процесу для вивчення базових і профільних предметів. Такий підхід, на думку представників МОН зможе стати своєрідним містком для переходу до Нової української школи, допомагаючи школі створювати власну освітню програму, забезпечуючи матеріально-технічну і кадрову складові та заохочуючи школярів навчатись саме в цій школі.

Обговорили учасники конференції і питання тижневого навантаження вчителів, розподілу навчальних предметів базових  і профільних, моніторингу якості освіти і освітньої діяльності в початковій школі.

Загалом, робота конференції тривала за п’ятьма ключовими секціями: «Українська мова та література», «Зарубіжна література», «Біологія», «Географія», «Хімія».

Також у рамках конференції були проведені наради методистів української мови  і літератури, зарубіжної літератури, природознавчих дисциплін обласних інститутів післядипломної педагогічної  освіти з питань проведення державної підсумкової атестації, аналізу зовнішнього оцінювання 2017 року, вивчення української мови і літератури, зарубіжної літератури, біології, хімії, фізики та географії в загальноосвітніх навчальних закладах.

Крім того, під час конференції відбулись презентації різних факультетів та кафедр вишу, зокрема  кафедр української мови, української літератури, українознавства, слов’янської філології, міжнародної економіки, природних ресурсів і економічної теорії, туризму, хімії та  ознайомлення  з їх навчальними планами та програмами.  А також проведені лекції професорсько-викладацького складу кафедр із актуальних освітніх питань.  Після секційних засідань  всі охочі змогли ознайомитись з територією студмістечка та відвідати Музей Запорізького національного університету.

 

Схожі новини