Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті менеджменту ЗНУ досліджують питання соціуму та науки про Землю

На факультеті менеджменту ЗНУ досліджують питання соціуму та науки про Землю

На факультеті менеджменту ЗНУ досліджують питання соціуму та науки про Землю
22.09.2017 15:23 Все Головні новини Факультети Менеджменту Факультет менеджменту міжнародна конференція

22 вересня на базі факультету менеджменту ЗНУ розпочала свою роботу  Міжнародна науково-практична конференція «Соціум і науки про Землю».

Організаторами цієї конференції виступили представники Запорізького національного університету, Факультету менеджменту, а співорганізаторами: Департамент науково-технічного розвитку МОН України, ННІ «Інститут геології» Київського національного університету імені Т. Шевченка, ДВНЗ «Одеський державний екологічний університет», Одеський національний університет імені І.І. Мечникова, Харківський національний університет імені Каразіна,  Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, ДВНЗ «Мелітопольський державний педагогічний університет імені Б. Хмельницького», ДВНЗ «Бердянський державний педагогічний університет», ДВНЗ «Таврійський державний агротехнологічний  університет», ДВНЗ «Кременчуцький національний університет імені М. Остроградського», Іститут  геофізики НАН України,  Інститут археології НАН України, ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький  державний педагогічний університет», Інститут фасиліті-менеджменту (м. Берлін, Німеччина), Білоруський державний технологічний університет, Білоруський державний аграрний технологічний університет, Білоруський державний університет.

Для участі в конференції свої дослідження надіслали близько 60 науковців  не тільки нашого вишу, але і інших вишів  України. Також в роботі секції взяли участь 15 експертів з різних наукових установ. Треба відзначити, що всіх учасників конференції зустріли щиро, привітно та з українськими традиціями.

 З привітальним словом  від імені ректорату до всіх учасників конференції звернувся проректор з науково-педагогічної роботи ЗНУ і заступник голови секції 22 «Науки про Землю» Володимир Волков, який наголосив на тому, що подібна конференція в такому форматі проводиться вперше і націлена на перспективу наукових досліджень. У відкритті конференції також взяв участь проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, який від імені ректорату привітав учасників конференції та побажав учасникам творчої академічної наснаги, наукових досягнень, плідної і результативної роботи, розвитку і розширення наукових зв’язків.

Виступаючи перед учасниками пленарного засідання секції, директор науково-навчального інституту «Інститут геології» Київського національного університету ім. Т.Шевченка і голова секції 22 «Науки про Землю» Наукової ради МОН України Володимир Михайлов  відзначив, що ця конференція проводиться за підтримки  Науково-методичної ради МОН України. Під час свого виступив він розповів про здобутки секції «Науки про Землю», а також  про експертизу наукових проектів і анотованих звітів за останні роки, про оформлення і виконання досліджень, експертну оцінку дослідницьких проектів,  про систему їх фінансування, паспорт наукової спеціальності «Науки про Землю», про пріоритети фахових наукових видань та інші важливі питання, закликавши науковців підвищити оприлюднення наукових досліджень, адже однією з основних цілей є зміцнення обороноздатності країни, економічної спроможності та збільшення кількості наукових досліджень.

 Професор кафедри менеджменту організацій та логістики і вчений секретар конференції  Лідія Горошкова зазначила, що ця наукова конференція проводиться завдяки участі у конкурсі на фінансування секційних конференцій, який проводився за ініціативи МОН України, а  основна мета цього наукового заходу – поширення інформації щодо перспективних наукових розробок в межах секції «Науки про Землю», тому було запропоновано брати участь  в конференції тим науковцям, які  вже завершили свої дослідницькі роботи впродовж останніх двох років і отримали фінансування в 2017 році.

Під час конференції відбулось обговорення широкого кола проблем, пов’язаних із вивченням  геології (загальної та регіональної), палеонтології та стратиграфії, археології, геотектоніки, геології океанів і морів,  геохімії, мінералогії, петрології, літології, кристалографії,  геофізики, геоінформатики, дистанційних аерокосмічних досліджень, глобальної, розвідувальної, геофізики, сейсмології  і вулканології,  гідрогеології, інженерної геології, економічної геології, геології родовищ корисних копалин, геології металічних та неметалічних корисних копалин, геології твердих горючих корисних копалин, нафтогазової геології, геолого-економічних та експертних оцінок родовищ корисних копалин, територій і акваторій, а також фізичної географії, геофізики, геохімії ландшафтів, геоморфології та палеогеографії, біогеографії ландшафтів та географії грунтів, конструктивної географії і раціонального використання природних ресурсів, економічної і соціальної географії, географічної картографії, землеустрою і земельного кадастру, гідрології суші, водних ресурсів, гідрохімії, океанології, метеорології, кліматології, агрометеорології, фізики атмосфери і гідросфери та інших питань.

Під час пленарного засідання перед присутніми виступили з доповідями: директор науково-навчального інституту «Інститут геології» Київського національного університету ім. Т.Шевченка і голова секції 22 «Науки про Землю» Наукової ради МОН України Володимир Михайлов, ректор Одеського державного екологічного університету Сергій Степаненко, д.екон.н., професор, завідувач кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів і економічної теорії Дмитро Бабміндра,  головний спеціаліст відділу у Пологівському районі  Головного управління ДЗК у Запорізькій області Олександр Логвиненко, д.ф.-м.н., професор кафедри економічної кібернетики ЗНУ Ігор Козін, викладач кафедри економічної кібернетики  ЗНУ Олег Баштанник, д.екон.н., професор, завідувач кафедри економічної кібернетики ЗНУ Наталія Максишко, доцент кафедри історії України Геннадій Тощев та інші.

Також до роботи конференції долучились онлайн білоруські науковці: к.екон.н., доцент кафедри ґрунтознавства і земельних інформаційних систем  Білоруського державного університету (м. Мінськ) Дмитро Чиж і к.екон.н., доцент кафедри економіки і організації підприємств АПК Білоруського державного аграрного технологічного університету (м. Мінськ) Тетяна Тетеринець.

У доповідях учасників конференції йшлося про оцінку кліматичних ризиків для галузей економіки  України в умовах глобальних змін клімату, кліматично обумовлені природні ресурси, ринок земель сільськогосподарського призначення (виклики, ризики, наслідки), інформаційно-аналітичне забезпечення управління земельними ресурсами району, територіальної громади та інше.

Далі робота учасників конференції подовжилася за такими секційними напрямками, як: «Геологія, геохімія, геофізика, гідрогеологія», «Економічна геологія (геологія родовищ корисних копалин)», «Географія, землеустрій і земельний кадастр», «Гідрометеорологія».

Тематика наукових робіт учасників конференції була досить різноманітна і була присвячена, зокрема:  застосуванню термодинамічного аналізу в системах геофізичного моніторингу, палеогеновим відкладам Мелітопольського  району, картографічній підготовці фахівців  в науках про Землю, кліматичному і рекреаційному потенціалу Запорізького Приазов’я,  сучасним аспектам раціонального використання природних ресурсів, управлінню інвестиційними ресурсами територіальних громад, проектному управлінню ціноутворенням на соціально-орієнтовані послуги, актуальним проблемам розвитку землеустрою та кадастру, особливостям оцінки земель сільськогосподарського призначення, місцю туризму та рекреації в інфраструктурному забезпеченні регіону, гідро екологічній оцінці і прогнозам енергетичного потенціалу річок українських Карпат та іншим питанням. 

Після завершення основної програми конференції на учасників чекала цікава та насичена культурна програма.


Більше фото дивіться тут: Your text to link...

 


 

 

Схожі новини