Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти факультету СПП представляють Україну на театральному Фестивалі у Туреччині

Студенти факультету СПП представляють Україну  на театральному Фестивалі у Туреччині
22.09.2017 15:45 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Факультет СПП кафедра акторської майстерності та дизайну сценічне мистецтво педагогіка вищої школи магістратура

Десять студентів факультету соціальної педагогіки та психології кафедри акторської майстерності та дизайну разом зі своїм викладачем, доцентом Юліаною Гончаренко 22 вересня 2017 року відправилася на 22 Міжнародний професійни театральний фестиваль для дітей та молоді (м.Бурса, Туреччина). На заході вони єдині, хто представлятиме Україну серед світової театральної спільноти.

За словами керівника Навчального театру вишу Кристини Наливайко також у фестивалі візьмуть участь представники Польщі, Сербії, Франції. Варто відзначити, що майбутні актори, які навчаються у Запорізькому національному університеті представлять у Туречинні хореографічну виставу «Аліса в країні чудес» за мотивами однойменної казки Льюїса Керрола. Це творча робота студентів спеціальності «Театральне мистецтво» (головний хореограф-постановник, канд. пед. наук, доцент Юліана Гончаренко).

Провідні ролі спектаклю виконують Юлія Прилуцька (Аліса), Олексій Блінов (Капелюшник), Роман Капітанов (Кролик), Ірина Левчук Ірина (Червона Королева), Костянтин Кузьмін (Чеширський Кіт), Аліна Церпицька (Біла Королева), Марина Ярова та Ганна Слоковенко (Квіти), Семен Гапонов та Юрій Тітов (Карти, Охоронці).

Відзначимо, що у виставі беруть участь студенти 3-го, 4-го курсів та студенти магістратури спеціальності «Сценічне мистецтво», а також студенти магістратури спеціальності «Педагогіка вищої школи».

У лібрето до вистави йдеться про такий опис дії спектаклю. Життя 19-річної Аліси Кінгслі несподівано змінюється. На вечірці, влаштованій на її честь, батьки нав'язують їй відносини із забезпеченою, але небажаною людиною. У момент пропозиції їй руки та серця Аліса втрачає свідомість і опиняється в чудовому фантастичному світі. Дивуючись і захоплюючись красою казкової країни Аліса намагається зрозуміти, де вона знаходиться, і що з нею сталося?

Раптово з’являється кролик, Аліса злякано спостерігає за ним. Вона бачить дуже незвичайного кролика – одягненого в сорочку, брюки. У нього ще є годинник, на який він постійно дивиться. На питання Аліси, куди він так поспішає, Кролик відповів, що повинен бігти до Червоної Королеви – безглуздої та дратівливої правительки Підземної країни. Аліса, побоюючись залишитися наодинці, женеться за Кроликом через всі луки, намагаючись зупинити його. Кролик пропонує їй піти разом із ним.

Несподівано для себе Аліса летить вниз по дивному, темному тунелю і опиняється в казковому лабіринті, який створений з дивовижних істот. Кролика ніде немає. Блукаючи по лабіринту Аліса зустрічає вічно усміхненого, милого Чеширського кота. Він допомагає дівчині вибратися з лабіринту та пропонує їй попити чай разом із його друзями, на що Аліса погоджується. Вони прибувають на Божевільне чаювання, де Аліса знайомиться з Капелюшником і знову зустрічає Кролика. Ці двоє намагаються заплутати Алісу, кепкують над нею, однак їй вдається подружитися з ними. Вони розкривають Алісі правду про Червону королеву: прагнучи володіти Підземним світом «кривава відьма», як називають її противники, убила багатьох мирних жителів. Це чекає і на них, якщо вони вчасно не прибудуть до неї. Аліса просить, новознайдених друзів, взяти її з собою, але Кролик швидко покидає чаювання, тому Аліса напрошується йти з Капелюшником. Під час подорожі між ними зароджується кохання.

Прибувши в замок до Червоної королеви Аліса отримує від неї запрошення зіграти партію в крокет. Дівчина виграє в цих змаганнях не без допомоги Кота і отримує приз від Капелюшника – його капелюх. Це злить Червону королеву, яка наказує стратити Алісу. Капелюшник заступається за неї, обіцяючи пошити Червоній королеві інший. Але вона невблаганна: Капелюшника забирає варта, а Алісу віддають в руки катові. На допомогу Алісі знову приходить Чеширський кіт та Кролик, які рятують її від ката. Кролик розповідає Алісі про Гострий меч, що знаходиться в замку Білої королеви, за допомогою якого можна перемогти Червону та звільнити Капелюшника. Кіт і Аліса вирушають в царство Білої королеви, яка тепло зустрічає їх. Але отримати меч не так вже й просто. Для того щоб оволодіти ним, Аліса, за допомогою кота, проходить ряд випробувань, в яких доводить, що вона гідна бути його власницею. Отримавши Гострий меч Аліса та Біла королева зі своїм військом поспішають на допомогу Капелюшнику.

Тим часом Червона королева намагається підкорити серце Капелюшника і дістати від нього довгоочікуваний подарунок, але отримує відмову. Несподівано стража повідомляє Червоній королеві про небезпеку, що насувається. Вона збирає військо і виступає на зустріч Алісі та Білій королеві з військом. Для того щоб уникнути кровопролиття Аліса викликає Червону королеву на дуель, в якій перемагає. Правительці Підземного світу нічого не залишається як здатися і звільнити Капелюшника. Після цього армія відмовляється служити своїй Червоній пані. Чеширський кіт знімає з її з голови корону і віддає Білій королеві яка відправляє «криваву відьму» в заслання. Нарешті в Підземній країні запанував мир. Аліса змогла відстояти своє кохання та побороти свої страхи.

Від надлишку почуттів вона знову втрачає свідомість. Повернувшись у реальний світ вже іншою людиною, впевненою в собі, яка знає чого хоче, Аліса говорить небажаному нареченому «ні», і «так» - справжньому коханню.

Повернутися з Фестивалю представники ЗНУ планують на початку жовтня. На заході також їх чекатиме чимало професійних тренінгів, майстер-класі та інших цікавих складників програми.

Марія Канцелярист