Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На юридичному факультеті презентували унікальну монографію зі службового права

На юридичному факультеті презентували унікальну монографію зі службового права

На юридичному факультеті презентували  унікальну монографію зі службового права
26.09.2017 09:42 Все Головні новини Факультети Юридичний Юридичний факультет наукова діяльність міжнародна діяльність презентація

Двадцять п’ятого вересня на юридичному факультеті Запорізького національного університету відбулася презентація унікального наукового видання – колективної монографії «Службове право: витоки, сучасність та перспективи розвитку». Ініціатором та координатором проекту з її створення стала лабораторія з проблем досліджень службового права, створена Національною академією правових наук України на базі юридичного факультету ЗНУ. Серед авторського колективу видання – представники провідних правових вишів України та іноземних навчальних закладів.

Як зазначила декан юридичного факультету, професор Тетяна Коломоєць, яка стала не лише координатором, але й активною учасницею проекту, усього на створення ґрунтовного видання на 328 сторінок авторський колектив витратив 4 місяці напруженої праці. Серед учасників проекту, крім вчених Запорізького національного університету, – представники майже всіх провідних вітчизняних шкіл: науковці з Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого (Харків), Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, Одеської юридичної академії, Національного університету фіскальної служби (Ірпінь), Львівського національного університету ім. Івана Франка, Інституту держави і права ім. В. Корецького Національної академії наук України, Київського національного економічного університету ім. В. Гетьмана, Національного університету біоресурсів та природокористування України (Київ) та Інституту законодавства Верховної Ради України. Крім того, участь у створенні монографії взяли іноземні колеги правників із Казахстану, Республіки Білорусь тощо.

Юридичний факультет ЗНУ в авторському колективі представляли: його декан, професор Тетяна Коломоєць, завідувач кафедри адміністративного та господарського права, професор Валерій Колпаков, професор кафедри адміністративного і господарського права Павло Лютіков і доцент кафедри цивільного права Анна Шарая.

За їхнім авторством побачили світ такі важливі розділи монографії: «Публічна служба в сучасній парадигмі адміністративного права в Україні», «Обґрунтування доцільності розробки і прийняття Службового кодексу України» та «Ефективність правового регулювання службових відносин».

На презентацію монографії до ЗНУ завітали представники майже всіх вітчизняних вищих навчальних закладів, які долучилися до її створення. Це – перший із низки таких заходів, адже у планах авторів наукового посібника популяризувати його серед наукових правничих кіл та юристів практиків. Адже на сьогодні, в умовах масштабної законотворчої реформи в нашій країні, особливе значення набуває створення цілісної та несуперечливої картини правового регулювання, зокрема в галузі службових відносин.

На заході були присутні не лише викладачі юридичного факультету та майбутні правники, які на сьогодні здобувають вищу освіту в ЗНУ, а й представники Запорізького центру перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій. Усі вони долучилися до жвавого обговорення значення цієї монографії в контексті сучасної підготовки правників. Це ще раз засвідчило актуальність теми, обраної для реалізації авторами посібника.

Це – перший серйозний проект лабораторії з проблем досліджень службового права, що діє на базі юридичного факультету ЗНУ. У планах її керівництва і співробітників – підготовка проектів нормативно-правових актів, залучення до підготовки Кодексу службового права тощо.

Таміла Тарасенко