Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулася презентація Положення про студентське самоврядування

У ЗНУ відбулася презентація Положення про студентське самоврядування

26.02.2008 16:45

На черговому засіданні голів студентських рад факультетів нашого університету відбулася презентація Положення про студентське самоврядування в Запорізькому національному університеті.

Автори документу – четвертокурсник юридичного факультету, заступник голови Ліги студентів Асоціації правників України Михайло Віхляєв, другокурсник Євген Волков та голова студради юридичного факультету, четвертокурсник Микола Мартинов, який, до речі, і презентував Положення. При його створені спиралися на таку законодавчу базу, як Закон України «Про вищу освіту» від 17 січня 2002 року (ст.ст. 37, 38), Положення про студентське самоврядування у вищих навчальних закладах, затверджене наказом Міністерства освіти і науки України від 15 листопада 2007 року тощо.

Крім загальних положень документ регулює основну мету, завдання, функції та напрями діяльності органів студентського самоврядування, їхні права та обов’язки, права та обов’язки адміністрації ВНЗ щодо взаємодії з цими органами, процедуру виборів органів та посадових осіб студентського самоврядування, його структуру та організацію, основи її фінансово-господарської та міжнародної діяльності. Також у Положенні йдеться про права та обов’язки студентської ради університету як постійно діючого виконавчого органу студентського самоврядування ЗНУ.

Під час обговорення Положення, у якому взяли участь голова студради університету Інна Деревинська, голови факультетських студентських рад та їх заступники, студенти юридичного факультету, які, при потребі, виступали у якості юридичних консультантів, до документу були внесені певні зміни та доповнення.

Виправлений документ отримав візу юридичного відділу і зараз чекає на обговорення у вищому органі студентського самоврядування – на Конференції (загальних зборах) студентів денної форми навчання нашого університету, яка відбудеться у березні.

Таміла ТАРАСЕНКО