Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студентам юридичного факультету розповіли про алгоритм участі в міжнародних програмах

03.10.2017 13:41 Все Головні новини Факультети Юридичний Юридичний факультет освітній процес міжнародна діяльність Центр вивчення німецького права лекція

Другого жовтня на юридичному факультеті ЗНУ провели відкриту лекцію для студентів усіх курсів, присвячену міжнародній діяльності професорсько-викладацького складу та студентів юридичного факультету. До організації та проведення заходу долучився заступник декана з міжнародної діяльності юридичного факультету, доцент Олексій Макаренков. Також серед організаторів лекції були представники міжнародного сектору студентської ради та учасників Запорізького відділення Центру німецького права, що діє на базі юридичного факультету.

Перед аудиторією виступили ті, хто вже встиг взяти участь в міжнародних стажуваннях та міжнародних грантових програмах. Тому студенти мали змогу почути цікаву інформацію та практичні поради щодо участі в міжнародній і грантовій діяльності з перших вуст.

Так, доцент Олексій Макаренков проходив стажування в Португалії за програмою Erasmus Mundus ELECTRA в одному з найкращих університетів Європи – Universidadedo Minho. Він розповів студентам про особливості участі в міжнародних стипендіальних програмах. Також доповідач наголосив на важливості для успішної участі в таких програмах високої академічної успішності, студентської наукової діяльності та високого рівня володіння іноземною мовою.

Студент 3 курсу юридичного факультету Еміль Бондар, своєю чергою, розповів про стипендіальні фонди AIESEC, «Стипендіальна програма ім. Лейна Кіркланда», «Fulbright Graduate Student Program». Також учасники заходу дізналися про його власну участь в програмі Erasmus та особливості навчання в Італії. Студент зазначив, що, завдяки участі в даній стипендіальній програмі, він отримав професійні знання, покращив рівень володіння англійською мовою та познайомився з майбутніми колегами-правниками з Італії.

Студентський голова Запорізького відділення Центру німецького права Олег Пелипенко розповів про стипендіальну програму DAAD (Deutscher Akademischer Austausch Dienst). Він розглянув критерії проходження конкурсу та можливості стажування, навчання в ФРН. Крім того, Олег відзначив важливість і корисність участі в роботі Центру німецького права. Адже центр надає необхідні знання зі спеціальності та іноземної мови для участі в схожих міжнародних програмах. Він поділився враженнями від участі в програмі «Studienreise», яка надала цінний досвід, яскраві враження та користь для професійного розвитку.

Презентація міжнародних академічних програм відбулася на факультеті за ініціативи та дієвої підтримки організаторів декана юридичного факультету, професора Тетяни Коломоєць. Тетяна Олександрівна всебічно сприяє розвитку міжнародних відносин юридичного факультету та підтримує участь в міжнародних наукових, студентських стипендіальних програмах та програмах стажувань студентів та співробітників юридичного факультету.

Лекція викликала неабияку зацікавленість у слухачів. Студенти наголосили, що інформація та поради, які вони отримали під час заходу, є корисними, а реальні приклади спонукають до перших кроків на шляху до успіху.

Юридичний факультет