Анонси / Новини / Міжнародна науково-практична конференція «ПРОПАГАНДА VS КОНТРПРОПАГАНДА У МЕДІАПРОСТОРІ: МИНУЛЕ, СУЧАСНЕ, МАЙБУТНЄ»

04.10.2017 11:00 - 2018-02-12 17:00

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі міжнародної науково-практичної конференції «Пропаганда vs контрпропаганда у медіапросторі: минуле, сучасне, майбутнє» яка відбудеться 12 лютого 2018 р. на базі Запорізького національного університету.

Конференція проводиться у рамках програми науково-дослідного проекту за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. У програмі конференції передбачається: обговорення широкого кола проблем, пов’язаних із вивченням різних форм пропаганди в історичному контексті від початку ХХ століття до сучасності; виявлення специфіки пропаганди у сучасному світовому медіапросторі та особливостей її сприйняття різними категоріями населення (у першу чергу молоді) України. Аналіз природи інформаційної пропаганди як складного багатовимірного феномену є одним із актуальних завдань сучасних міждисциплінарних досліджень, які дозволяють значно розширити межі усталених уявлень про означене явище, застосувати альтернативні методологічні підходи до його наукового дослідження. Практична складова роботи конференції: розкриття маніпулятивних технік та апробація дієвих механізмів контрпропаганди.

Проведення конференції надасть можливість проаналізувати різні інтерпретації феномену інформаційної пропаганди, оприлюднити результати проведеного у межах проекту опитування серед фокус-груп щодо сприйняття ними елементів пропаганди у сучасному медіа просторі.

Учасники: викладачі, дослідники, аспіранти, студенти.

Робочі мови конференції: українська, англійська, російська.

Напрями роботи конференції

• Науково-теоретичні підходи до визначення та аналізу феномену інформаційної пропаганди.
  • Історія пропаганди: інформаційна пропаганда тоталітарних режимів XX ст. та незасвоєні уроки світових воєн.
  • Контрпропаганда та засоби формування соціального імунітету проти інформаційних атак у сучасному медіапросторі.
  • Стратегії забезпечення інформаційної безпеки у політиці провідних держав сучасного світу.
  • Відображення елементів політичної пропаганди у світовій культурі.
  • Інформаційні війни у медіапросторі: особливості, масштаби, вплив на суспільство.
  • Світовий досвід боротьби із пропагандою: глобальні, регіональні та локальні виміри.
  • Інформаційна реінтеграція населення окупованих територій: світовий та вітчизняний досвід

Подача заявок та статей – до 3 грудня 2017 р. Форма заявки та вимоги до статей додаються.

ОРГАНІЗАЦІЙНІ ПИТАННЯ ЩОДО ПОДАЧІ ЗАЯВОК ТА ОФОРМЛЕННЯ МАТЕРІАЛІВ КОНФЕРЕНЦІЇ