Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ визначили кращих знавців біології

У ЗНУ визначили кращих знавців біології

04.10.2017 11:22 Все Головні новини Факультети Біологічний Біофак конкурс Кращий знавець біології

3 жовтня на біологічному факультеті ЗНУ з нагоди 30-річчя факультету був організований конкурс-олімпіада  студентських робіт «Кращий знавець біології». В ньому взяли участь студенти  3 курсу спеціальності «Біологія», а також магістри першого року навчання, які виявили бажання продемонструвати свої знання, вміння і таланти в біологічній науці.

На початку заходу всіх учасників привітали декан біологічного факультету Людмила Омельянчик, яка відзначила важливість і необхідність проведення таких конкурсів як для студентів, так і для учнів, адже вони допомагають розширити і доповнити вже отримані знання, вміння і навички.

Організаторами заходу виступило керівництво факультету і викладачі кафедри фізіології, імунології і біохімії з курсом цивільного захисту та медицини, а членами журі цього конкурсу: декан біологічного факультету Людмила Омельянчик, доцент кафедри фізіології, імунології і біохімії з курсом цивільного захисту та медицини Віра Копійка, заступник декана з виховної роботи Вікторія Яранцева, заступник декана з методичної роботи, к.пед.н., доцент Вікторія Перетятько, к.біол.н., доцент кафедри фізіології, імунології і біохімії з курсом цивільного захисту та медицини Олег Кучковський, заступник декана з навчальної роботи Максим Малько та доцент кафедри фізіології, імунології і біохімії з курсом цивільного захисту та медицини Наталія Григорова, яка виступила модератором конкурсу.

Конкурс цього року проходив у два тури : теоретичний (вікторина) та практичний, який передбачав захист та презентацію науково-дослідницьких робіт молодими науковцями – магістрами.

У теоретичному турі могли взяти участь всі присутні і отримати заохочувальні бали. Так, під час вікторини  студенти відповідали  на питання, пов’язані з різними сферами біологічної науки, зокрема, були питання з ботаніки, зоології, фізіології,  молекулярної біології та інші.

На розгляд журі свої науково-дослідні роботи з хімії представили студенти-магістри: Аліна Іванова, Ольга Гавриленко, Ельвіра Разіна та  Вікторія Приходько. Вони мали змогу презентувати аудиторії свої теоретичні та практичні дослідження, серед яких багато нових та актуальних практичних досліджень в галузі біології. Зокрема, були розглянуті такі теми, як: «Метаболічна активність нейтрофілів крові у дітей дошкільного віку при не госпітальній пневмонії», «Особливості реакції серцево-судинної системи студентів із різним типом саморегуляції кровообігу», «Особливості показників крові у хворих з компенсованою та некомпенсованою формами цукрового діабету II типу», «Особливості біохімічних і цитохімічних показників крові людей зі стрес-ушкодженнями шлунка».

Конкурсні роботи оцінювались за такими критеріями:  презентація, відповіді на питання, рівень доповіді, захист конкурсної роботи, теоретична підготовка біолога.

Тож, за результатами  конкурсу «Найкращим знавцем біології» стала  студентка магістратури Вікторія Приходько, набравши максимальну кількість балів – 22.

Нагадаємо, що всі учасники конкурсу будуть нагороджені  відповідними сертифікатами, а переможець конкурсу  дипломом, який буде вручено 12 жовтня під час урочистостей з нагоди святкування дня факультету.

Олена Переверзєва