Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Зі студентами ЕПК зустрівся ветеран АТО, «кіборг» В’ячеслав Зайцев

Зі студентами ЕПК зустрівся ветеран АТО, «кіборг» В’ячеслав Зайцев

11.10.2017 09:37 Все Головні новини Коледжі та філії Економіко-правничий коледж Економіко-правничий коледж виховна робота зустріч

В Економіко-правничому коледжі ЗНУ проходить чимало заходів, спрямованих на патріотичне виховання молоді. Зокрема, цього тижня, у рамках проведення Декади мужності, його студенти зустрілася із безпосереднім учасником бойових дій, що тривають на Сході України, ветераном АТО та відомим у Запоріжжі громадським діячем, депутатом Запорізької міськради В’ячеславом Зайцевим.

У На початку заходу почесного гостя привітала директор ЕПК Олена Грибанова. Ініціатором проведення заходу стали викладач коледжу Катерина Тарасова та група студентів, які навчаються на різних спеціальностях коледжу.

Олена Євгеніївна представила присутнім в аудиторії гостя. Вона наголосила на тому, що колектив коледжу радий безпосередній зустрічі із захисником української держави від агресора. Адже студенти та викладачі цього наймолодшого підрозділу університету намагаються усіляко підтримувати учасників та ветеранів АТО: організовували та проводили різноманітні акції зі збору коштів тощо. Не так давно за рахунок надходжень від викладачів ЕПК, придбали масажний стіл для лікування та реабілітації тих, хто перебуває у Запорізькому воєнному шпиталі. Представники пишаються своєю колегою і подовжують підтримувати зв’язки із викладачкою, яка 2,5 роки перебувала у зоні АТО, – Анною Дорофеєвою.

Під час знайомства із гостем студенти змогли дізнатися про окремі моменти його героїчної біографії, пов’язані із перебуванням у зоні військового конфлікту, почули його безпосередню думку з приводу Революції Гідності та проведення АТО. Також молодь поставила цікаві для неї запитання.

В’ячеслав Зайцев – із когорти тих, кого, зазвичай, називають «кіборгами»: він у складі 79-ї аеромобільної бригади брав участь у боях за Донецький аеропорт, пройшов Іловайський котел, був неодноразово поранений, нагороджений Президентом орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

До речі, В’ячеслав – випускник історичного факультету ЗНУ, зараз він очолює Обласну раду ветеранів АТО, завідує науковою бібліотекою Національного заповідника «Хортиця». Він  має активну громадську позицію й саме на таке ставлення до дійсності скеровує молодь.

У Революції Гідності, що відбувалася на Майдані у Києві, В’ячеслав Зайцев безпосередньої участі не брав, проте виступав учасником запорізького Майдану. Однак після початку дій сепаратистів та військової інтервенції з боку східного сусіда, осторонь цих процесів залишатися не зміг. Свої оповіді, пов’язані із власною біографією та моментами сучасної історії становлення української державності, гість супроводжував відеороликами та фотоілюстраціями.

Присутніх вразили своєю реалістичністю відеоматеріали про атаки російських градів, зображення спаленого поля, того, що залишилося від аеропорту після боїв, тощо. Довгий час В’ячеслав залишався єдиним гранатометником серед бойових товаришів у донецькому аеропорту і навіть після поранення продовжував вражати снайперські точки ворога. Він також згадав імена бойових побратимів, які загинули у зоні проведення АТО. Дехто з них був із Запоріжжя, пам’ять про них тепер увіковічена на меморіальних дошках та у назвах вулиць рідного міста – це Олександр Пивоваров, Петро Третяк, Євгеній Сиротін та інші.

Сам В’ячеслав не вважає патріотизм чимось визначним, адже, на його думку, це – просто любов та вдячність до членів своєї родини, до села або міста, у якому народився, до країни, яка тебе зростила. Також, на його думку, війна не може тривати довго, адже хаос завжди перетворюється на щось конструктивне.

Насамкінець він продемонстрував глядачам уривок, присвячений діям на Майдані, з документальної стрічки «Добровольці Божої чоти». А надалі пообіцяв на наступні зустрічі, які відбудуться незабаром, привезти ще два фільми, які були зняті за його участю: «Січь», присвячений документальним подіям, пов’язаним із батальйоном добровольців, та «Кіборги» – повнометражна художня картина, прем’єрний показ якої заплановано на 6 грудня 2017 року.

Олена Хлистун