Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В ЕПК провели Урок мужності, присвячений пам’яті героїв УПА та сучасних українських воїнів

17.10.2017 09:41 Все Головні новини Коледжі та філії Економіко-правничий коледж Економіко-правничий коледж патріотичне виховання День захисника України

Напередодні Дня Захисника України, студенти 2 курсу спеціальності «Соціальна педагогіка» Економіко-правничого коледжу ЗНУ організували урочистий захід патріотичного спрямування. Вони вшанували пам’ять бійців Української повстанської армії та воїнів, які загинули під час проведення антитерористичної операції на Сході України.

Ініціаторами заходу стали викладач дисципліни «Людина і світ» Тетяна Бондаренко та куратор групи Катерина Тарасова. Студенти підготували презентації, присвячені історії життя та військовій звитязі українських героїв.

Першим свою роботу під час тематичного заняття продемонстрував Максим Мусенко, який нагадав присутнім про основні відомості про УПА. Він продемонстрував слайди із зображенням озброєння та форми цієї армії, розповів про структуру та найуспішніші операції. Студент також показав герб і прапор Української повстанської армії, зачитав присягу її воїнів та розповів види їх нагород.

Наступною перед аудиторією виступила Вікторія Шашкіна. Студентка розповіла про свого односельчанина Євгена Трофимова. Дівчина була особисто знайома з дружиною бійця, тому могла повідомити кілька цікавих фактів з особистого життя чоловіка. У свої 17 років він вже мав звання майстра спорту України та першого чемпіона Європи з тайського боксу в Запорізькій області.

Після того, як здобув вищу освіту та завершив строкову службу в армії, у жовтні 2012 року Євген Трофимов уклав трирічний контракт на службу в 79-ій аеромобільній бригаді, яка захищала спочатку АР Крим, а згодом – Донбас. 21-річний десантник-контрактник загинув в зоні АТО вранці 28 липня 2014 року. Родині було передано орден Богдана Хмельницького III ступеня, яким воїна нагородили посмертно.

Наприкінці заходу своїми спогадами про батька Андрія Васильовича поділилась Валентина Захряпа. У травні 2015 року її тато пішов добровольцем у Національну гвардію України, де з самого початку був призначений молодшим сержантом. Захищав місто Маріуполь, брав участь у бойових діях у селах Широкіно та Мар’їнка, був у зоні антитерористичної операції. 12 квітня 2016 року чоловік був демобілізований. «Я ішов, не усвідомлюючи, за що боротимусь, та лише повернувшись, я це зрозумів – я боровся за свою сім’ю, боровся за Україну!», – зізнався Андрій Захряпа.

Організатори заходу прагли нагадати студентам про те, що потрібно пам’ятати героїв, які захищають нашу Вітчизну, віддаючи за неї своє життя, борються за гідність та свободу України, за мирне небо над нашою головою та щасливе майбутнє.

Маргарита Мельникова