Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На економічному факультеті провели інтелектуальне змагання «Що? Де? Коли?» для школярів

24.10.2017 10:26 Все Головні новини Економічний факультет профорієнтаційна діяльність дозвілля «Що? Де? Коли?»

Нещодавно на економічному факультеті Запорізького національного університету відбулася ІІ Міська економічна гра «Фінансова грамотність», яка проходила у формі інтелектуального змагання «Що? Де? Коли?». Її учасниками стали учні старших класів шкіл Запоріжжя. Організаторами заходу стали: департамент освіти і науки Запорізької міської ради в особі завідувача науково-методичного центру Оксани Гусак і методиста Людмили Бараннікової, а також Запорізький національний університет в особі в.о. ректора Олександра Бондаря, декана економічного факультету, професора Алли Череп, заступника декана з наукової роботи Юлії Кусакової та представників Наукового товариства студентів. аспірантів, докторантів і молодих вчених економічного факультету.

Узяти участь в інтелектуальному змаганні виявили бажання 27 команд старшокласників із 24 запорізьких шкіл. Варто відзначити, що кількість учасників турніру з року в рік зростає і цей захід привертає до себе увагу все більшої кількості школярів (для порівняння, у 2016 році було 18 команд із 17 шкіл). На початку заходу з вітальним словом до присутніх звернулась декан економічного факультету, професор Алла Череп. Вона подякувала школярам та представникам шкіл за участь у змаганні та висловила сподівання, що майбутнім абітурієнтам сподобається гра, у якій вони зможуть продемонструвати свої знання, інтелект та ерудованість.
Також Алла Василівна запросила школярів отримувати вищу освіту в Запорізькому національному університеті, зокрема на економічному факультеті. Декан звернулась зі словами подяки і до організаторів змагання – методиста Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Людмили Бараннікової, а також заступника декана з наукової роботи Юлії Кусакової та членів НТСАДМВ економічного факультету, котрі доклали багато зусиль, для того щоб інтелектуальна гра пройшла злагоджено та на високому рівні. Так, активну участь в організації та проведенні інтелектуального змагання взяли голова НТСАДМВ економічного факультету Дар’я Пєнзєва та активісти товариства: Вікторія Калінчук, Павло Боднарук Оксана Тищенко, Інна Згуровська, Юлія Глушенко, Ангеліна Кузнєцова, Маргарита Кардашевська, Інна Патенко, Маргарита Іпатько та Марина Вайло й Аліна Петрова. Крім того, Алла Череп подякувала керівництву ЗНУ, яке забезпечило підтримку заходу.
Після привітального слова декана економічного факультету виступила Людмила Бараннікова, яка висловила вдячність університету загалом та особисто Аллі Череп за можливість проведення таких масштабних заходів та заохочення учнівської молоді міста Запоріжжя до поглиблення своєї ерудованості та збагачення економічних знань.
Голова НТСАДМВ факультету Дар’я Пєнзєва в рамках профорієнтаційної роботи економічного факультету розповіла про наукове та студентське життя економічного факультету, про напрями підготовки, міжнародні зв’язки, наукову діяльність, студентське самоврядування та його структуру майбутнім абітурієнтам. Вона відзначила, що сьогодні на факультеті навчається близько 1300 студентів, які стануть висококваліфікованими спеціалістами та матимуть попит на ринку праці як в Україні, так і за кордоном.
Власне інтелектуальна гра «Що? Де? Коли?» складалася з двох турів по 12 запитань у кожному. Її ведучим традиційно виступив студент 3 курсу економічного факультету Павло Боднарук. До складу суддівської колегії та членів лічильної комісії увійшли студенти економічного факультету, члени НТСА ДМВ Дар’я Пєнзєва, Юлія Глушенко, Ангеліна Кузнєцова й Маргарита Кардашевська.
Упродовж кожного етапу учасники демонстрували свої інтелектуальні знання, проявляли згуртованість, високий рівень ерудиції, логічного мислення. Атмосфера заходу та чітка організація сприяли плідній інтелектуальній роботі учасників. У результаті тривалої боротьби перемогу в інтелектуальному змаганні здобула команда Загальноосвітньої школи № 103 «Майнери» під керівництвом викладача Лариси Циганок. Срібними призерами стали учні Запорізької спеціалізованої школи № 100 «Номер Люкс» у супроводі викладача Антоніни Столяренко. Бронзу вибороли учні Запорізького колегіуму № 98 «Світоч» під керівництвом вчителя Валерії Волкової, Запорізького багатопрофільного ліцею «Перспектива» «Сьоме серце Рокфеллера» під керівництвом Наталії Демешко та Запорізької спеціалізованої школи з поглибленим вивченням іноземної мови № 7 «Баланс» під керівництвом Світлани Буртової.
Декан економічного факультету Алла Череп привітала переможців інтелектуальної гри та вручила грамоти і пам’ятні подарунки всім 180 учасникам змагання. За підготовку учнів до участі у цьогорічному конкурсі «Що? Де? Коли?» грамотами були також нагороджені і 25 вчителів шкіл, які завітали до ЗНУ.
Вчителі запорізьких шкіл відзначили неординарність, цікавість та актуальне тематичне спрямування запитань. А всі школярі отримали чимало задоволення від участі в цікавій події. Наприкінці заходу багато учнів висловили бажання у майбутньому навчатись на економічному факультеті ЗНУ.

Економічний факультет